Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomazi3p    44

Zakorzenić się to się trochę zakorzeni, ale zimotrwałośc będzie mniejsza. Co do zabiegu to poczekaj do zakorzenienia się lub wiosenny zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Ja w zeszłym roku tak miałem. Wszystko powschodziło. Ale plon był troszkę słabszy jak na innym polu. Pryskałem jak pszenica miał więcej niż dwa liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Wlasnie lepiej poczekać jak większość ma 2-3 listki i dopiero pryskać bo zapewne sporo ziarna jeszcze wschodzi..ja rok temu wlasnie tak czekałem mogłem tez odciągnąć zabieg jeszcze o kilka dni ale pogodowe warunki były to byl i zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr_79    1

Jutro dopiero będę orał (po kukurydzy na kiszonkę) ponieważ troszkę popadało proszę o info jaką odmianę pszenicy teraz wsiać, myślałem o skagen. Generalnie chciałbym nabyć coś ciekawego. Jestem z wielkopolski okolice Kalisza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

piotr 79 moze Arkadia była by dobra,ja swoje siewy zakonczyłem 10 pazdziernika ale jescze bede siał u wujka który ma wrócić z zagranicy i po 20. pzdziernika bede własnie siał Arkadie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

W ubiegłym roku sialem arkadie jakos po 15.11 i powiem nic specjalnego w żniwa dla niewprawnego oka wyglądała jak jara a nakład nieporownywalnie wiekszy no i standardowo droga ochrona grzybowa dla tej odmiany, ogólnie u mnie raczej już nigdy w opoznionym terminie ta odmiana nie będzie siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

witam, dostalem badanai gleby i ogolnie tragedia. kupile nowe dzialki wiec sieje na nich pierwszy raz i teraz moje pytanie

czy osiagacie jakies przyzwoite plony przy bardzo niskiej zawartosci fosforu w glebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Jutro dopiero będę orał (po kukurydzy na kiszonkę) ponieważ troszkę popadało proszę o info jaką odmianę pszenicy teraz wsiać, myślałem o skagen. Generalnie chciałbym nabyć coś ciekawego. Jestem z wielkopolski okolice Kalisza.

 Jak kolega wyżej; macie jakieś doświadczenia z opóźnionym siewem Skagena?


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

w fazie szpilkowania Lentipur nie powinien chyba zle zadziałac na pszenice w dawce 2 l na ha. Znalazłem artykuł ze zrobiono w pszenicy próbe w fazie szpilki mieszanine 1l snajper i 1l lentipur czyli jest w sumie 1000 gram chlorotoluronu w tej mieszance tak samo jak w 2 l lentipuru. w przeprowadzonym doswiadczeniu Pszenicy nic nie było.... Wiec sie zastanawiam czy warto czekac do dwóch trzech lisci bo zawsze tak pryskałem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

witam, dostalem badanai gleby i ogolnie tragedia. kupile nowe dzialki wiec sieje na nich pierwszy raz i teraz moje pytanie

czy osiagacie jakies przyzwoite plony przy bardzo niskiej zawartosci fosforu w glebie?

Zalezy jaka klasa gleby ale ja na niskiej zasobności potasu fosforu i magnezu na mozaice od 6 do 3 klasy sredni plon 6 ton. Zebym wyrzuił ta 6 klase z tego 7 by było wiec sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

w fazie szpilkowania Lentipur nie powinien chyba zle zadziałac na pszenice w dawce 2 l na ha. Znalazłem artykuł ze zrobiono w pszenicy próbe w fazie szpilki mieszanine 1l snajper i 1l lentipur czyli jest w sumie 1000 gram chlorotoluronu w tej mieszance tak samo jak w 2 l lentipuru. w przeprowadzonym doswiadczeniu Pszenicy nic nie było.... Wiec sie zastanawiam czy warto czekac do dwóch trzech lisci bo zawsze tak pryskałem....

 

Jako ciekawostkę(?) mogę powiedzieć że za zachodnią naszą granicą niemieccy gospodarze stosują 1500g CTU(końska dawka) nawet na krótko przed wschodami zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

wiec to jest ciekawe?? wiadomo sa odmiany wrazliwe na chlorotoluron ale omijajac je wyglada na to ze jednak mozna stosowac np lentipur w fazie szpilki 2 l na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

przy jakich już temperaturach można się spodziewać mszyc w zbożach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

W zeszłym roku temperatura 5-10*C i mszyca była, przymrozki rzędu -3*C znacząco jej nie zniszczyło. Przyjmuje się że temperatura -6*C to taka zabójcza dawka dla mszycy. Im wyższa temperatura tym prawdopodobieństwo wyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

patrzyłem dziś mszyca o dziwo jest może nie tak dużo jak w zeszłym roku ale jest


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

Panowie mam posianą pszenicę Nelson nie toleruje CTU więc nie wiem czym pryskać, pszenica zaczyna szpikować. Planowałem expertem +glean lub na wiosnę lancetem. Jednak wolał bym teraz bo w tym roku pryskałem wiosną to przytulię puszczało i musiałem 2 zabiegi wykonać wiosną. A teraz zaczęło padać to dobrze byłoby opryskać jesienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1konrad    0

Ja zrobiłem mieszanka cypermetrynka + chloropiryfosik , powinno byc dobrze,glean,ipu,pendymetalinka. Boje sie tylko chorobek na jesien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Pyanie mam, co jest dokąd była susza i Julius i Dakota śliczne były, wczoraj dzis pada i Julius aż czarny a dakota mi zmatowiała co jest?? mszyc nie ma ani rdzy, poprostu płowieje, czego jej brakuje??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

zna ktoś jakiś sposób na "pieska polnego" takie doły mi pokopał w pszenicy że masakra i kopce.

 

Dopuść go do suczki to będzie miał zajęcie :D

 


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj