Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tobago    351

Panowie a macie gdzies informacje jakie odmiany są wrazliwe na CTU? Może istnieje jakaś lista odmian jak w przypadku wrażliwości ziemniaków na metrybuzynę?

Mam pszenice Arktis i pszenżyto Transfer i na obie uprawy chciałem zastosowac Snajpera + Glean ale nigdzie nie moge sie doszukać czy odmiany te są wrażliwe na chlorotoluron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

a kws dakota i tobak?

 

-tobak- pryskałem snajperem i nic jej nie było ale Agil po oprysku zrobił sie żółty a na nakładkach go spaliło

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

moja przeniczka siana po uproszczonej agrotechnice tzn po oprysku na perz i orana na raz bez agregowania wschodzi szybciej i rowniej niz tez po agregowaniu scierniska i orce. siana ok 5dnii pozniej a wyglada o niebo lepiej. Zyto po owsach wschodzi placami, lepiej wyglada to siane po zycie poraz kolejny choc klasa ziemi identyczna... oprysk na jednolicienne pewnie w polowie listopada sie wykona , chyba ze przyjdzie kilka deszczowych dni bo wczoraj tylko porosilo przez chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Sam nie praktykowałem tak późnych siewów ale wielokrotnie na forum użytkownicy pisali że siali nawet w listopadzie i pszenica  nie odbiegała plonem od tych sianych w optymalnych terminach. Po za tym 13 październik to nie jest jeszcze aż tak późno jak na niektóre regiony Polski wiec myśle że możesz śmiało siać tylko zwiekszyć norme wysiewu o jakies 10-15 %

Dzięki za pomoc :) pole zaorane jutro polifoska uprawa i siew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Witam mam pytanie czy warto jeszcze siać pszenice ozimom? bo kupiłem 7 ha pola gdzie była monokultura kukurydzy i chciał bym posiać pszenicę zimówkę czy to nie jest za pózno ? .

widzę,że jesteś z okolic Piły.....dziś 20km od Piły na północ siewy pszenicy szły w najlepsze

co ciekawsze to dopiero pierwsza siana pszenica w tym gospodarstwie bo na reszcie pól dalej stoi kukurydza

w zeszłym roku siali po 11 listopada i była ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

widzę,że jesteś z okolic Piły.....dziś 20km od Piły na północ siewy pszenicy szły w najlepsze

co ciekawsze to dopiero pierwsza siana pszenica w tym gospodarstwie bo na reszcie pól dalej stoi kukurydza

w zeszłym roku siali po 11 listopada i była ok

No zobacz to nie daleko mnie :) posiał bym jarą pszenice ale nie pasuje mi bo pewnie by było za sucho .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7

zamierzam prysnac od chwastów w pszenicy teraz jesienia, środki których zamierzam uzyc to snajper i lentipur, czytalem ze taki zabieg zaleca sie wykonac na wilgotna glebe, i pytanie moje czy jest jakis próg tej wilgotnosci, oczywiscie ze jak woda bedzie stala na polu to nie pojade z opryskiwaczem, ale czy mozna jechac jak juz beda warunki dobre zeby jezdzic po polu? nie mam doswiadczenia duzego wiec takie byc moze dla reszty błache pytania, dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Takie pytanko. Czy pryskał ktoś kiedyś gdzieś Lentipurem albo Tolurexem  w fazie szpilki lub jednego liścia?? A jesli chodzi o stosowanie doglebowek to nie moze być ziemia wysuszona tak ze z niej sie kurzy i gorna warstwa jest biała i tez nie moze byc bagno.... Owszem zadziała ten srodek ale działanie moze byc mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ja dzis bylem na polu to po mrozach desamo ostro dostalo od mrozu uschlo pasami :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Odradzałem tą odmiane to teraz masz. A swoją drogą to nie powinno się jej nic stać popada deszcz ociepli sie i odżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ja będę siał piątek sobota, każdy dzień opóźnienia od optymalnego terminu to zwiększamy normę wysiewu o 1%, w sobotę ledwo co pod nią naorałem tak sucho :( poniedziałkowy śnieg "przelał" 1cm.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

O odradzaniu nic nie zauwazylem, ale skoro mowisz to tak bylo. 0,8 ha wiec nie ma paniki gorzej ze wszystko anie wschodzi pszenzyto 15.09 i wyskakuje miejscami pszenica podobnie deszczu jak nie bylo tak nie ma. Zboze ogolnie dostalo po -8 nawet borowik wczoraj patrzylem rzepaku sasiada za***isty i tez oberwal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
infinityPG    0

Witam jaką obsadę roślin pszenicy ozimej siejecie na m2 o tej porze?
Witam jaką obsadę roślin pszenicy ozimej siejecie na m2 o tej porze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Dziś byłem na polu gdzie w zeszłym tygodniu sialem pszenicę. Pole było po ziemniakach do tego świeża orka więc docisk redlic na śerdnio mocno żeby nie poszło ziarno zbyt głęboko. Po siewniku było ok ale jak przejechałem wałem pojawiło sie trochę ziarna na wierzchu. Nie wiem jakim sposobem ale jest. Czy ono się ukorzeni i będzie z niego normalna roślina? Siane póżno więc poszło coś koło 210kg/ha i jeśli miałyby one nie stanowić plonu i tak nie odczuję większych strat zastanawiam się tylko czy urośnie czy nie. Popaduje więc wilgoć ma. W tym przypadku chyba lepiej też opóźnić zabieg herbicydowy żeby nie pogorszyć zdolności kiełkowania. Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj