Polecane posty

aro1975    324

samopsza to jest przodek wszystkich zbóż  - droga to fakt jest ale plonuje słabo - coś około 1t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

 

atributt pełna dawka podzielona na dwa razy czyli połowę dawki jeden oprysk i połowę za jakiś czas a chodzi o to żeby nie dać popalić za bardzo zbożu

ja dawałem pełna dawkę na raz, razem z sekator pak i zero problemu, a pole czyściutke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Pani w sklepie namówiła mnie na Herbicyd Bizon. Mówi, że to u niej nowość i nie wie jak działa, ponoć zwalczy wszystko, składa się z trzech substancji, koszt 133. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tym środkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

podobno na miotłe słabo skuteczny. Ma substancje która słabo zwalcza miotłe jesienią. Znajoma ktora sprzedaje srodki to mowiła ze duzo ludzi narzekało na Bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stosował ktos Expert Met 0,2kg + Legato 500 0,1l + Tolurex 1l?  czy dawki odpowiednie? moze ktorys zwiększyc? koszt jezeli dobrze policzone to jakos 85zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

ja dawałem pełna dawkę na raz, razem z sekator pak i zero problemu, a pole czyściutke

Znaczy 100g czy 60g ? Dawales razem z adiuwantem co sprzdaja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

stosował ktos Expert Met 0,2kg + Legato 500 0,1l + Tolurex 1l?  czy dawki odpowiednie? moze ktorys zwiększyc? koszt jezeli dobrze policzone to jakos 85zł

za mało dff i chlorotoluronu legato minimum 0,15 tolurex 1.3


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Stosowalem kilka ładnych lat atribune w mieszaninie z mustang, ale po tej mieszaninie widać jak zboże stoi w miejscu przez jakiś czas. W zeszłym roku stosowalem lancet, przepuścił mi oset i chaberek. Duży rolnik mówił mi że być może pojechałem zbyt wcześnie. Ogólnie jestem zwolennikiem odchwaszczania jesiennego. Chwasty nie pobierają składników odżywczych i zboże wygląda inaczej. Oprysk wiosenny np mustangiem nie hamuje tak zboża jak atributt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Bo lancet puszcza oset. Dlatego dodaję na pola z nim chwastox trio. Z chabrem mam spokój u siebie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Lub tylko wiosna tak piszesz ,widzę po sobie że wiosną bardzo trudno zlikwidować chwasty stosowałem środki kombinacje koszt ok 180 zł na ha i pola nieciekawe po prostu przymrozki inne warunki pogodowe opóżniają oprysk a chwasty wyrośnięte i opryski nie radzą sobie wiosną

Właśnie jeśli tylko wiosną to trzeba zasòwać bo chwasty wcześnie startują zwłaszcza miotła, a poprawka może że 2 tygodnie poczekać.

Tak czytam to ile osób to tyle podejść do oprysków. A wiosenny oprysk nie przekraczł do tej pory 140 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Bo lancet puszcza oset. Dlatego dodaję na pola z nim chwastox trio. Z chabrem mam spokój u siebie.

lancet nie puszcza ostrożnia jest tak jak mówił mu ten duży rolnik  ostrożeń jest likwidowany tylko ten co rośnie później wschodzący lancet nie ruszy bo go nie ma


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

O jakich dawkach attributu dzielonych mowisz ? Mozesz podac konkretnie, bo bede mial pszenzyto do prysniecia nim na wiosne.

 Kiedyś wziąłem dzierżawę sama kostrzewa i perz, poprzedni użytkownik nawet nie zebrał Zastosowałem 60g ze wspomagaczem jak najwcześniej wiosną jak to możliwe i drugi zabieg 40g z herbicydem na dwuliścienne (przytulię) Nawet miedze zżółkły.

Attribut w późnych zabiegach nie działa skutecznie. Czekając na ciepło by wykonać jeden zabieg można przedobrzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

W ubiegłym roku stosowałem bizon jeżeli chodzi o dwuliścienne było w miarę ok ale miotłę przepuścił całkowicie.Dodam iż w ubiegłym roku w trakcie zabiegu było sucho i jeszcze po dość długo utrzymywała się susza. Na pewno nie kupiłbym kolejny raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

podobno bizon ma substancje miotłobujcza słabo działajaca jesienia. Juz lepiej zastosowac Snajpera a jak ktos miał rzepak to dodatek 6- 8 gram glenu albo rozłozyc na raty troche jesienia i troche wiosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

A czy w Bogatce można bezpiecznie stosować chlorotoluron?

U mnie narazie nie da sie pryskać pszenicy, bo zimno, mogą być przymrozki, a po za tym sucho już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jedną z super substancji jeśli chodzi o miotłe jest prosulfokarb  


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

No tylko niektóre odmiany pszenicy go nie tolerują. Akurat w tym roku posiałem Nelsona i własnie nie toleruje CTU no i już tolurex odpadł ale chemirol zaproponował za to Experta Met ciut driżej wychodzi ale tez ma byc skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Witam pierwszy raz przymierzam się do jesiennego odchwaszczania prawdopodobne będzie to expert met ja będzie z jego zastosowaniem jak w nocy są te przymrozki mogę czy niemogę go zastosowaś ogólnie zboże ogólnie kończy szpilkować więc zaraz wyskoczy 2 liść morze jakieś porady praktyczne?

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

Witam,

 

Zakupiliśmy taką kombinację:

Lentipur Flo 500 SC - 1,8 l/ha
Stakato 500 SC - 0,18 l/ha
Galmet 20 SG - 22 g/ha

Chcieliśmy tym pryskać w fazie 3 liścia i powoli by pasowało zrobić ten zabieg.

W dzień do 10 stopni w nocy 0 do nawet -2, czy można pryskać?

A jeśli można to czy środki zadziałają?

 

Pozdrawiam

Edytowano przez KarolaKarotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Może za bardzo wybiegam w przyszłość, ale Saletra Kędzierzyńska czy Yara extran 27 ? Nie chodzi mi o korzyść ze względu na cenę tylko ze względu na efekty działania. Pozdrawiam  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

oczywiście że yara nie na darmo mówi się że nawozy z yary pierwsza liga światowa  choć i kędzierzyn nie najgorszy 

 


Witam,

 

Zakupiliśmy taką kombinację:

Lentipur Flo 500 SC - 1,8 l/ha
Stakato 500 SC - 0,18 l/ha
Galmet 20 SG - 22 g/ha

Chcieliśmy tym pryskać w fazie 3 liścia i powoli by pasowało zrobić ten zabieg.

W dzień do 10 stopni w nocy 0 do nawet -2, czy można pryskać?

A jeśli można to czy środki zadziałają?

 

Pozdrawiam

w takich temperaturach to tylko lentipur  czyli chlorotoluron 

dff i sulfonylomoczniki potrzebująwyższej średnia dobowa około 7-8 st 

zapewne zakupy flora albo chemirol 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj