Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro1975    324

tak szybko nie zbutwieje a deszczu w taką posianą na wschody starczy 10 litrów może mniej  a żeby komfortowo robić w polu w takich warunkach jak u nas  to i 150 litrów będzie mało  ja siewy dzisiaj zakończyłem  jutro reszta do wałowania  siew bezorokwy 

jeżeli tak to ok ale cena nie powala no i ta przytulia 

 

jeżeli sytuacja się powtórzy to zmienię na inny środek lub mieszaninę :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Nie chciej 150 litrów ,bo cię zaleje ,jak pada powoli to 30-40 litrów i do orki przemięknie nawet w totalnej suszy,ale powoli musi padać ,tak cały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie a jest coś na jesienne opryski aby było czysto od miotły, chabra, i przytulii (u mnie największy problem) Od kilku lat pryskam jesienią i zawsze poprawki. W tamtym roku pryskałem snajperem  (ok 110zł) i wiosną przytulia do poprawki!!!! Zastanawiam się nad opryskiem jesienią najtańszym (np tolurex) a wiosną poprawka na dwuliścienne. Bo pakowanie ponad 100zł na jesień i poprawka na wiosnę to suma ponad 150zł się robi. Jak to jest u was???

przy obecnych "zimach" zabieg bez poprawki na wiosnę musi być albo precyzyjnie trafiony (substancje, warunki) albo trzeba poprostu mieć szczęście.

Wydaje mi się że najlepiej jest robić zabieg jesienny do 70-80 zł i nastawić się na wiosenną poprawkę. Łączny koszt wyjdzie taki jak jednego zabiegu wiosennego a masz większe prawdopodobieństwo wyczyszczenia pola. Ale to tylko moja strategia..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

na chwasty polecam boxer+ legato+ glean

 

legato 500 sc ?

 

w tym przypadku od spilkowania mozna pryskac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

maraton  plus boxer 2+2 bardzo dobra mieszanina ale na ten rok nastawiłbym się na mieszaninę typowo nalistną ze względu na suszę  


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Panowie a jest coś na jesienne opryski aby było czysto od miotły, chabra, i przytulii (u mnie największy problem) Od kilku lat pryskam jesienią i zawsze poprawki. W tamtym roku pryskałem snajperem  (ok 110zł) i wiosną przytulia do poprawki!!!! Zastanawiam się nad opryskiem jesienią najtańszym (np tolurex) a wiosną poprawka na dwuliścienne. Bo pakowanie ponad 100zł na jesień i poprawka na wiosnę to suma ponad 150zł się robi. Jak to jest u was???

Najlepsza opcja to zabiegi sekwencyjne- jesien i wiosna. Lepiej dać tak jak mówisz Tolurex a na wiosnę poprawić. Tak samo możesz dać Izofarm 1,5l+0,1l DFF- tutaj koszt będzie podobny do 2l Tolurexu a fiołka, przytulię i przetacznika-uderzy po głowie. Tak samo możesz dać Expert Met solo- jak na piachach to 0,3kg styknie, a na wiosnę poprawka na dwuliścienne.

 

Expert Met 56 wg 0,2kg + Legato 500SC 0,15l w pszenicy i jęczmieniu da sobie radę z miotłą, przytulią komosą?

Komosa wymarznie, co do miotły to sobie poradzi choć wyższa dawka Experta- do ok 100g FFA, ale z przytulią będzie ciężko. Bierz pod uwagę poprawkę na nią na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ja pryskalem expert met 0,4 + legato 0,3. Podpowiedzcie czym na wiosne opryskac perz na tym polu?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Attribut 70 sg na perz drogo, ale ponoc hamuje. Nie wiem jaka dawka pisza 100g ale stosujac wraz z actirob'em ? Niech wypowie sie ktos kto stosowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Właśnie chyba przestanę kombinować z opryskami jesiennymi. Jak jesień ładna i zdążę to polecę tolurexem (lub czymś podobnym) a na wiosnę na spokojnie załatwię resztę (przeważnie to zostawała mi przytulia, chaber). Gdzie bym nie zapytał to każdy mówi że jesienne opryski to właśnie LOTERIA ;). Mam kawałek na piachu to tam nawet po samym tolurexsie jest spoko ale reszta....!!!!! ;[  Więc ja odpuszczam, albo dwa razy tanie opryski (jesień - wiosna) lub tylko wiosna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Lub tylko wiosna  tak piszesz ,widzę po sobie że wiosną bardzo trudno zlikwidować chwasty stosowałem środki kombinacje koszt ok 180 zł na ha i pola nieciekawe po prostu przymrozki inne warunki pogodowe opóżniają oprysk a chwasty wyrośnięte i opryski nie radzą sobie wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jak pogoda będzie się tak kształtować u mnie (przymrozki) to rezygnuje z jesiennego odchwaszczania. Ale jeszcze jest czas

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No właśnie pogoda może pokrzyżować plany przymrozki to raz (te na wiosnę też utrudniają zabieg) ale jest bardzo sucho, ziemia jest bardzo zbrylona i z pewnością wschody będą nierówne. Jednak osobiście bym chciał jakiś zabieg jesienny wykonać może w późniejszej fazie ala Snajperem bo mam bardzo duże nasilenie fiołka, który szybko rośnie i doi nawozy wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

To druga sprawa, u mnie też sucho więc z zabiegiem trzeba czekać. W razie co to na wiosnę tanie mieszanki można zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Tolurex 2l + Glean 10g powschodowo, czy to dobra dawka, poradżcie

 

Może być  i przymrozki nie przeszkadzają

 

Ja myślę dać 1l lentipur(tolurex) +8g Glean+ 0,25l legato plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Lub tylko wiosna  tak piszesz ,widzę po sobie że wiosną bardzo trudno zlikwidować chwasty stosowałem środki kombinacje koszt ok 180 zł na ha i pola nieciekawe po prostu przymrozki inne warunki pogodowe opóżniają oprysk a chwasty wyrośnięte i opryski nie radzą sobie wiosną

 

U mnie Lancet od kilku lat załatwia wszystko na wiosnę i koszt max 130 zł na ha. Czasem domieszam do niego 0,5 litra chwastoxu trio jak widzę, że na działce są silnie wyrośnięte chwasty. Do 150 zł załatwiam wszystko i nie trzeba jeździć 2 razy.

 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zawsze pryskam na jesieni nawet pszenicę sianą w listopadzie. Ewentualna poprawka na przytulię jak już ciepło, przy okazji. Perz najskuteczniej zwalczam  po żniwach lub w okopowych i innych jarych dwuliściennych.

Na jesieni najważniejsza miotła i ewentualnie fiołek pozostałe wiosną.

np.

Expert Met + DFE około 80zł/ha  na wiosnę ewentualnie  HELM Flurox + Helm Tribi to już ful wypas.

 

Attribut 70 SG fajnie działa ale wymaga precyzji w stosowaniu, najlepiej w dawkach dzielonych. Załatwia 100% perz ale jak coś pójdzie nie tak to nawet miotłę przepuści. No i pozostałości- poplony, burak, rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

U mnie Lancet od kilku lat załatwia wszystko na wiosnę i koszt max 130 zł na ha. Czasem domieszam do niego 0,5 litra chwastoxu trio jak widzę, że na działce są silnie wyrośnięte chwasty. Do 150 zł załatwiam wszystko i nie trzeba jeździć 2 razy.

 

 

Ja właśnie sie zastanawiam nad Lancetem w pszenicy. Gotowa mieszanina i cenowo prawie to samo co wlasnoreczne mieszaniny. No i duzy plus za stosowanie w fazie 1 kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Jak pogoda pozwoli to pojadę expert met 350gr i legato 0.25l zostalo mi gleanu to doloze 4gramy ale nie bede mial samosiewów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

O jakich dawkach attributu dzielonych mowisz ? Mozesz podac konkretnie, bo bede mial pszenzyto do prysniecia nim na wiosne.



Apropo lancetu jak dopilnujesz temperature to mi w tym roku dawka na 3ha polozyla wszystko na kawalku 4ha (miotla chaber przytulia) oczywiscie wyszlo przypadkiem ;-) a gdzie nie zalapalo to pelno badziewia wyroslo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ja właśnie sie zastanawiam nad Lancetem w pszenicy. Gotowa mieszanina i cenowo prawie to samo co wlasnoreczne mieszaniny. No i duzy plus za stosowanie w fazie 1 kolanka.

moim zdaniem jeżeli nie dasz rady jesienią lancet można postawić na równym miejscu a nawet wyżej jak mieszaninę Mustang forte plus atlantis ze względu na cenę lancet jest atrakcyjniejszy na chwasty petarda

O jakich dawkach attributu dzielonych mowisz ? Mozesz podac konkretnie, bo bede mial pszenzyto do prysniecia nim na wiosne.

 

 

 

Apropo lancetu jak dopilnujesz temperature to mi w tym roku dawka na 3ha polozyla wszystko na kawalku 4ha (miotla chaber przytulia) oczywiscie wyszlo przypadkiem ;-) a gdzie nie zalapalo to pelno badziewia wyroslo

atributt pełna dawka podzielona na dwa razy czyli połowę dawki jeden oprysk i połowę za jakiś czas a chodzi o to żeby nie dać popalić za bardzo zbożu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj