Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grego    385

Może być ja tak pryskałem od dwóch lat, w ubiegłym roku wyczyściło wszystko do żniw ale w tym roku puściło przytulie i była potrzebna poprawka, ale to był specyficzny rok i mało który środek dał radę przytuli. Ogólnie jestem z tej mieszaniny zadowolony bo ma duże spektrum łącznie z ostrożniem choć za wyjątkiem chabra to jest dość tania ok 90zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Średnio po ilu dniach  od siewu pryskacie powschodowo na chwasty, mają być trzy listka w oziminie tak pisze ,W tym roku susza wschody nierówne myślę że lepiej opóżnić oprysk aby chwasty też zaczęły kiełkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki na plon ma wpływ brak nawożenia pszenicy przed siewne. W mojej okolicy coraz mniej rolników stosuje takie zabiegi. Oczywiście plony mają nie gorsze jak z nawożeniem tak twierdzą. Czy brak składników może być widoczny dopiero po 4;5 latach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja bez nawozenia przedsiewnego zbieram srednio 7 do 8 ton z ha na IV klasie. z nawozenia przedsiewnego daje 350 dolokornu nawozu wapniowo magnezowego granulowanego. Przedplonem była wczesniej gryka z nawozeniem 150 kg polidapu a teraz łubin z nawozeniem superfosfatu 40% w dawce 170 kg na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

ja bez nawozenia przedsiewnego zbieram srednio 7 do 8 ton z ha na IV klasie. z nawozenia przedsiewnego daje 350 dolokornu nawozu wapniowo magnezowego granulowanego. Przedplonem była wczesniej gryka z nawozeniem 150 kg polidapu a teraz łubin z nawozeniem superfosfatu 40% w dawce 170 kg na ha.

 

Na jakich ziemiach? Przedstaw faktury. Jak sprzedaję zboże to każdy z sąsiadów 7-12t. z ha ma tylko, że niestety w opowieściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

ja bez nawozenia przedsiewnego zbieram srednio 7 do 8 ton z ha na IV klasie. z nawozenia przedsiewnego daje 350 dolokornu nawozu wapniowo magnezowego granulowanego. Przedplonem była wczesniej gryka z nawozeniem 150 kg polidapu a teraz łubin z nawozeniem superfosfatu 40% w dawce 170 kg na ha.

 

no to nieźle ja po rzepaku na 3a-3b nawożenie 270kg polifoski6 + na wiosne 210kg czystegoN zebrałem podobnie parametry ma dobre ale plonu nie było. tylko pozazdrościć!!!

 

 

 

Edytowano przez JanoB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

na jednej parceli nie stosowałem pod arkadię nawożenia przedsiewnego i plon 7,5 ton z ha a na drugiej 200 kg polifoski i plon 6,5 ton z ha azotowe podobnie po 120 N na ha w tym roku posiałem wszystko bez nawożenia przedsiewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam mam pytanko pszenice sailor można opryskać od ile piórek takim zestawem expert met 250g+glean 12g+ lentipur 1.5l a może inne składniki  no oczywiście to już mam zakupione

i czy jesienią robimy jakieś zabiegi na grzybka w pszenicy czy tylko wiosna materiał zaprawiany scenic z bayera

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Ja osobiście stosuję 15 gram glinu jesienią i mustang forte na wiosnę  i jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Już posiana prawie pszeniczka tylko parę hektarów zostało.Pod koniec tygodnia przelece opryskiwaczem od chwastów i spokój do wiosny a potem jął nie wymarznie to zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

A jakas sprawdzona mieszanka bez gleanu w tak sporych dawkach boje sie o uprawy nastepcze, expert met 0,35kg legato 0,25l i 4gr gleanu bedzie ok? Czy stosować jak stosowalem wczesniej komplet 560 chociaż pisaliście ze są lepsze mieszanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

5 gram gleanu załatwi samosiewy i nie robi problemu dla roślin następczych wiec nie masz co sie bać. Komplet przepuszczał u mnie chabra napewno i o ile sie nie myle fiołka też. Pojawiała się również przytulia wiec średnio mi podpasował ten środek solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Na jakich ziemiach? Przedstaw faktury. Jak sprzedaję zboże to każdy z sąsiadów 7-12t. z ha ma tylko, że niestety w opowieściach.

 

Na IV klasie. Jedna odmiana już całkiem sprzedałem do wydała 8,1 ton z ha. Mam wszystko zapisane w kajecie. W tamtym roku miałem 30 ton pszenicy. Podziel sobie to przez 4,21 ha to wydzie ci srednia wydajność. Mogę ci też przedstawić faktury z tamtego roku. Nie ma problemu.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

A jakas sprawdzona mieszanka bez gleanu w tak sporych dawkach boje sie o uprawy nastepcze, expert met 0,35kg legato 0,25l i 4gr gleanu bedzie ok? Czy stosować jak stosowalem wczesniej komplet 560 chociaż pisaliście ze są lepsze mieszanki.

Za dużo Legato i Experta. 0,25-0,3kg Experta+0,2l DFF+4g Glean.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case844s    1

Na IV klasie. Jedna odmiana już całkiem sprzedałem do wydała 8,1 ton z ha. Mam wszystko zapisane w kajecie. W tamtym roku miałem 30 ton pszenicy. Podziel sobie to przez 4,21 ha to wydzie ci srednia wydajność. Mogę ci też przedstawić faktury z tamtego roku. Nie ma problemu.

Według mojego kalkulatora ona dała 7,13 ton z ha, a nie 8.1 tony z ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

U mnie bylo dokladnie to samo miejscami mi przeouscil i teraz nie wiem jaka mieszaninę zastosowac..

Daj mieszankę powyżej. Czyli Expert Met 0,25-0,3kg+0.2DFF+ewentualny Glean-nie ma samosiewów rzepaku Gleanu nie dawaj

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
case844s

 w tamtym roku 7.1 Arkadia ze skagenem. a w tym roku Jantarka dała 8.1 ton z ha. wiem dokładnie bo wszystko juz sprzedałem na nasienie. Została jeszcze Arkadia ktora juz widze ze wiecej wydała niz w tamtym roku czyli ponad 7 ton jest napewno

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Nie, nie bedzie ona po rzepaku, ale zostalo mi 8 gr rozbije na dwa ha, jak kupie met expert 700gr na pól bedzie za duzo?jaki termin najlepszy dla tego zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jaki na plon ma wpływ brak nawożenia pszenicy przed siewne. W mojej okolicy coraz mniej rolników stosuje takie zabiegi. Oczywiście plony mają nie gorsze jak z nawożeniem tak twierdzą. Czy brak składników może być widoczny dopiero po 4;5 latach? 

jeżeli masz załóżmy średnia zasobność w P i K to bez nawożenia przedsiewnego możesz uzyskać wcale nie gorsze plony niż z nawożeniem. Z tym że na dłuższą metę zrobi się problem. Wiem z własnego doswiadczenia. Tata przez parę lat zaniedbał trochę nawozenie P i K i jak teraz robię próby na niektórych polach to włos na głowie się jeży...

Z tym ze są jeszcze rózne systemy nawozenia. Jedni preferują sypanie P i K co roku w nizszych dawkach, inni sypia np. wieksze dawki ale tylko pod np. 2 rosliny w płodozmianie. Ważne oby bilans się zgadzał


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj