Polecane posty

marcin2057    22

a czy herbicyd Lentipur nie zaszkodzi pszenicy Ostroga po wschodach i czy lepiej polifoskę 6 zastosować razem z obornikiem pod skibę czy lepiej przed siewem pod agregat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

czy mikroelementy zapodajecie na jesien ? w tym roku planuje dac wlasnie na jesien aplikujac wraz z herbicydami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

zapomnij o tym odżywek się nie łączy z herbicydami to raz. Druga sprawa po co chcesz stosować odżywki na jesień? Masz widoczny niedobór jakiegoś mikro? Jeśli nie to strata kasy wiec odpuść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy mikroelementy zapodajecie na jesien ? w tym roku planuje dac wlasnie na jesien aplikujac wraz z herbicydami

W porównaniu do innych roślin uprawnych zboża nie mają wielkiego zapotrzebowania na mikro, szczególnie jesienią. Wiosną potrzebny szczególnie cynk i mangan. Ale obserwuj co się dzieje na polu. Często brakuje nie mikrooelementów a podstawowych makro, czyli azotu przy przedłużającej się jesieni i magnezu praktycznie już od wschodów. Odżywki z herbicydami to zły pomysł.


Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

zapomnij o tym odżywek się nie łączy z herbicydami to raz. Druga sprawa po co chcesz stosować odżywki na jesień? Masz widoczny niedobór jakiegoś mikro? Jeśli nie to strata kasy wiec odpuść.

 

 

witaminy aminokwasy cynk na jesieni , mangan miedz siarczan magnezu wiosna do bbch 29

 

i nie wiem czy to jest strata kasy bo jak w rzepaku tak i w pszenicy plon buduje jesienia pod przyblizeniem widac zalazek klosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

witaminy aminokwasy cynk na jesieni , mangan miedz siarczan magnezu wiosna do bbch 29

 

i nie wiem czy to jest strata kasy bo jak w rzepaku tak i w pszenicy plon buduje jesienia pod przyblizeniem widac zalazek klosa

Nie porównuj rzepaku do pszenicy. Dla pszenicy wystarczy 2-3 listki na jesień żeby wiosną wytworzyć jeszcze super plon nie gorszy od pszenic sianych w terminach i dobrze rozwinietych. Rzepak juz musi wytworzyć rozete na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Może ktoś z większą praktyką niż ja pomoże mi dlaczego pszenica i pszenżyto robią się takie blade można powiedzieć że nawet powoli żółte rozwija  się pierwszy liść . Jedyna możliwość jaka mi przyszła do głowy to że może był za głęboki siew. Czy to możliwe czy mogą być inne przyczyny. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

powiedz coś więcej. Jak z opadami? Wody nie brakuje? Taka sytuacja wystepuje na całym polu czy w niektórych miejscach? Jaki przedplon? Jaka uprawa?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Wilgoć była od siewu ale nie nadmiar w tą sobotę spadło 17l. a po siewie raz 2 l. a drugi 7 l. przedplon owies na pszenżycie a pszenicy strączkowe nawożenie to npk importowany. Siane było nowym agregatem uprawowo-siewnym i siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

a tą co ja zakupiłem /hondia/ miała 54

 

u mnie był klient po pszenice na siew to mowił ze kupił Arkadia o wadze 56 gram. Nie był za bardzo zadowolony bo musi dużo wysiac na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

@andrzej1988 ile kg/ha siejesz ozona? Też wziąłem z agricoli, myślę, że ok 165kg/ha będzie dobrze, mój ma mtz 41g i ZK 97%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

to ma takie same parametry. Obsada dla ozona wynosi 280-320 ziaren na m2 czyli przy tych parametrach wysiew wychodzi od 120 kg do 135 kg ale jakos boje sie siac w takich ilosciach i posieje około 160-170.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie która pszenice wybrać? Które z tej grupy odmian nadaje się na ziemie III-IV w monokulturze?

 

  • Agil
  • Kuban
  • Toras
  • Apertus
  • KWS Julius
  • Tobak
  • Artist
  • Gordian
  • KWS Magic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bababubu    1

Witam chciałbym opryskać swoją pszenicę dobrym herbicydem jaki polecacie ? z tego co czytam to  Tolurex jest tani ale czy idzie z parą ze skutecznością ? Pryskacie czymś na jesieni jeszcze oprócz herbicydu ? A jeszcze jedno czy pszenica siana 1 października nie straci w znacznym stopniu na plonie? :) 


Witam chciałbym opryskać swoją pszenicę dobrym herbicydem jaki polecacie ? z tego co czytam to  Tolurex jest tani ale czy idzie z parą ze skutecznością ? Pryskacie czymś na jesieni jeszcze oprócz herbicydu ? A jeszcze jedno czy pszenica siana 1 października nie straci w znacznym stopniu na plonie? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

Witam chciałbym opryskać swoją pszenicę dobrym herbicydem jaki polecacie ? z tego co czytam to  Tolurex jest tani ale czy idzie z parą ze skutecznością ? Pryskacie czymś na jesieni jeszcze oprócz herbicydu ? A jeszcze jedno czy pszenica siana 1 października nie straci w znacznym stopniu na plonie? :)

Witam chciałbym opryskać swoją pszenicę dobrym herbicydem jaki polecacie ? z tego co czytam to  Tolurex jest tani ale czy idzie z parą ze skutecznością ? Pryskacie czymś na jesieni jeszcze oprócz herbicydu ? A jeszcze jedno czy pszenica siana 1 października nie straci w znacznym stopniu na plonie? :)

 

Tolurex miotły nie przepuśi,  ale na dwuliścienne trzeba by coś dołożyć. Ja osobiście polecam mieszaninie Expert Met 0,3 kg+ DFF (np. Legato 500)  0,15-0,2l. I jeśli nie ma dużej presji chwastów to ta mieszanka powinna wyczyścić pole. A jak by co to na wiosne poprawka na dwuliścienne i tyle. Koszt też nie za duży bo około 100 zł na 1hektar. Osobiście pszenice dokarmiam jesienią mikroelementami bądź aminokwasami.

 

1 październik jeżeli to obszar wschodniej Polski, to troszkę przy późno i jakiś starat w plonie należy się spodziewać, wszytsko zależy od pogody, a jeśli zachód lub południe to ten termin można uznać jeszcze za optymalny. I strat w plonie być nie powinno. Należy tylko zwiększyć trochę normę wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj