Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomekZ058    135

a ja wczoraj zasiałem Patrasa dzisiaj Memory jutro jak pogoda pozwoli to czesć Arkadii a resztę w sobote, Bamberka musi jeszcze poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Stosował ktoś może Tolurex 1,5l/ha + Glean 10-12g/ha ? Czy coś trzeba dodać albo coś ująć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Oby tak bylo ze glean w 8gr nie zaszkodzi burakowi na wiosnę.u mnie większego nasilenia chwastów nie ma tylko miotla straszna.
A moge zwiększyć dawkę legato a zejść z gleanem do 4gr, bede pryskal odmianę linus, jaki termin zabiegu takiej mieszaniny bedzie najlepszy?

Edytowano przez bartekd91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Ja wczoraj rozsiałem nawozy i zasiałem Skagena. Orka wykonana była ze dwa tygodnie temu i zwałowana. Wilgoć jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Współczuć tylko wam koledzy u mnie do siewu rzepaku było katastrofalnie sucho za to teraz pola wyglądają jakby wionsna była tyle wilgoci jutro też zaczynam siewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

lubelskie okolice Krasnika na dzis planowalem orke ale niestety deszcz nie pozwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

 w białej leje :)

 

zawsze tamtędy gdzieś chodzi a u nas nie ;/

Mam nadzieję że do jutro coś wleje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Wczoraj zasiałem Bogatkę na jednym kawałku i od wieczora pada ciągle, raz mocniej, raz słabiej. Pola tak nasiąknięte wodą, że jak kiedyś nie mogłem zaorać drugiego kawałka celem przygotowania gleby do siewu pszenicy, tak teraz na pewno nie da się wjechać, bo za mokro.

 

Miałem pryskać "robionym" Maratonem, ale jak będzie zbyt mokro, to pewnie wykonam zabieg powschodowo na zasianym wczoraj kawałku pszenicy. Prawdopodobnie zastosuję wtedy pendimetalinę z Boxerem, gdyż ten ostatni środek podobno bardzo skuteczny, jeśli chodzi o zwalczanie miotły. U mnie największym problemem jest przede wszystkim przytulia czepna, fiołek polny i jasnoty.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

U mnie dopiero gleba uzyskała prawidłową wilgotność, na nadmiar deszczu nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

myslalem nad meiszanka maraton+ glean

a co mysliscie o mieszance expert met + glean, znacznie taniej . a czy tak  samo skutecznie> ? problem to miotla rumian chaber

odminy wrazliwe na chloroturon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Do kiedy siejecie pszenice ozimą?Czy siew około 10 -15 pazdziernika ma jeszcze sens,chodzi mi o spadek plonu ,czy może zaczekać do wiosny i lepiej zasiać pszenice jarą?południowo wschodnia polska okolice sandomierza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

z moich obserwacji lepiej zasiać ozimą w listopadzie niż jarą na wiosnę, jarych zbóż nie uważam, nie sieje, wszystko ozime ;) zawsze plon większy

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

dobra od jarej potrafi 7 t  dac tak wiec w porównaniu do ozimej to chyba nie jest tak  najgorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

w ubiegłym roku ostatnia pszenice siałem 9 pażdziernika i po zimie lepiej wyglądała niż ta siana końcem wrzesnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy opłaca się

Komplet 560 SC za 300zł na 2 hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

już pisałem wcześniej bayerowski komplet drogi jak nie dasz sulfonylomocznika np glean ,galmet to pozostawia samosiewy rzepaku myślę zę jak sie dobrze poszuka to zrobi się za 1oo hektar czasami mniej jak się wie jakie chwasty są na danym polu

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj