Polecane posty

Tomazi3p    44

Wystarczy do ogarnięcia podstawowych chwastów- miotły, chabra, rumianu, tobołków. Przytulia, przetaczniki, fiołek, dymnica do poprawki na wiosnę co przy taniej Aurorze nie uderzy po kieszeni. Co do ceny to cena dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

witam kupilem dzis material siewny pszenicy ozimej Julius po 700zl/t w tamtym roku byl to kwalifikat w tym tez calkiem dobrze wyglada bede sial 200kg/ha  pod korzen dam 200kg/ha polifoski 6 stanowisko po gryce i jeczmieniu jarym  klasa ziemi do II-IIIb przed podorywka dalem 500kg/ha kredy granulowanej  i tu rodzi sie moje pytanie bo jestem poczatkujacy w rolnictwie jakie nawoozenie i opryski zastosowac powinienem pozniej chce zebrac chociaz 6t/ha z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakich warunkach kiełkuje pszenica ozima ? W regionie jest problem i jeżeli przez 2-3 tygodnie pogoda się nie zmieni to trzeba będzie ziarno wrzucać w popiół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Warunki sprzyjające imbibicji czyli pęcznieniu- woda i ciepło. Inaczej opady i promieniowanie słoneczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

siejecie juz pszenice? Ja juz mam naorane. Siew planuje pod koniec wrzesnia. narazie niech przegniwaja resztki po łubinie. Deszcz mocny przeszedł wilgoc w ziemi jest a w dodatku pod koniec tygodnia znowu cos nadają wiec sie nie spiesze. Jesli bedzie miała wilgoc i to szybko wzejdzie. A pozatym mam Jantarke i wole troszke pozniej ją posiac bo w tamtym roku posiana 26 wrzesnia starsznie szybko rosła na jesieni była aż za duża ale na plonie na szczescie sie nie odbiło.

Nie przesadzaj tak z tym krzewieniem się tej jantarki. W tamtym roku miałem pare odmian koło siebie miedzy innymi jantarke i wcale się mocniej nie krzewiła od innych odmian. Posiej sobie pszenice desamo to zobaczysz co to znaczy mocne krzewienie na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

Desamo śialałem wczoraj z centrali 180 zl ale ziarenko drobne nie wiem czy to młyn przyjmie ale nowość trzeba sprawdzić desamo wysiłek 180 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ozona tez mam drobnego z centrali z Agricoli mtz 41. W tamtym roku jantarke tez miałem byle jaka z centrali to lepiej ją wychodowałem niz z centarli. Grube ładne wyrównane ziarno. prawie że prosto z kombajnu mozna siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja tam Bamberkę czy Arkadie zaprawiam prosto z kombajnu, czyste grube bardzo ładnie wyrównane ziarno, ale takiego Juliusa to trzeba już czyścić bo pośladu sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

teoretycznie jak pszenica ma 41-44 g to masz więcej materiału siewnego bo przy masie 50+ to już trzeba siać w granicach 200 kg na ha zakładając siłe kiełkowania na 95%+ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Co za oprysk proponujecie na jesień w pszenicy, rok temu byl komplet i 8gr gleanu troche przepuściło przytulie i miotle co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja jeszcze nie wywiozłem obornika pod pszenicę Ostroga, bo sucho i twardo więc czekam na deszcz. Ostroga ma 49 mtz  i 97% siła kiełkowania więc ile wysiać i czy mogę siać zaraz po orce czy odczekać aż ziemia odleży ? Co dołożyć do lenipuru aby zwalczyć przytulie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Nowszystko zasiane jeden problem z głowy teraz myślę co kupic do oprysku ,przedstawiciel proponuje Legato albo Lentipur może dokupić Gleanu do i może obyło by się bez poprawki wiosną ,mam miotłę i miejscami chaber ,.Czytam wasze propozycje  czym pryskacie a jest ich sporo i sam nie wiem czy iść na max w koszt jesienią  i prawdopodobnie bez poprawki wiosną czy mniejszym kosztem teraz z poprawką wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

WitAM.DZIS posialem sailora po rzepaku mtz 37.6gr bardzo niskie odnosze wrazenie. Wysialo mi sie 135kg na ha. Wg mnie ok. Ale na worku nie znalazlem sily kielkowania ale zakladam ze 98% wyda. Wiec wychodzi obsada 350 roslin ma metr wiec biedy niema. A wy jak uwazacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jak zmieszasz lentipur legato i glean to masz praktycznie wszystko załatwione jeżeli nie ma wiekszych problemów z żadnym z chwastów. Ja taką mieszankę chyba będę stosował w tym roku. W tamtym roku nie wszedzie ale obyło się bez poprawki po takiej mieszance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

Mogę na pszenice dać Expert met na jesieni, a wiosną mustang forte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Mozesz jak najbardziej. 

 

Ozon/Agil/Hondia/Nelson/Desamo 320szt/m2 130-200kg/ha zależnie od mtn, zk i sytuacji w polu. 

btw. Ozon już na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ja dzis na podlasiu czekam jak glupi deszczu bo mialo 3 dni kropica tu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Jakie dawki lentipur legato i glean? Ja mialem wlasnie komplet i dalem 8gr gleanu teraz troche na wiosnę boje się czy burak da rade na wiosnę, i ta mieszanka troszkę przepuscila miotle i przytulie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

A KWS Ozon też?

 

trzeba pamiętać że sa pszenice wrażliwe na chlorotoluron z tolurexu np KWS Magic

 


8gr. Gleanu nie zaszkodzi burakowi. Ja w tamtym roku pryskałem mieszanina Glean 8gr + Lentipur 1,5ltr. + Legato 0,20ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

Ja zasiałem:

Arkadia- 150kg/ha- 260sz/m2- przez przypadek ;/

Ozon- 180kg/ha- 340sz/m2

Desamo- 160kg/ha- 380sz/m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja czekam na deszcz chyba że nie będzie padać to ok.10-15 października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj