Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ahten    176

diflufenikan (stakato) 0.2 + 15g metsulfuron metylu(galmet) +1.25 chlorotoluron (tolurex)

30zł tolurex + 20zł galmet+ 45 zł stakato ceny brutto 

95zł mieszanina dobra na chabry , ale bierze wszystko od 3 lat można stosować od pierwszego liścia

A jak jest z chwastami na wiosne?

Po takiej mieszaninie czysto jest az do zniw?

 

Ja zazwyczaj stosuje 1,5 litra tolurexa na jesien 

i 48 gram grantaru ultra lub 2 litry chwastoxu turbo na wiosen.

 

I dosyc dobrze zwalczaja chwasty

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

ostatnie 3 lata bez poprawek , wcześniej był kłopot z chabrem ale ta mieszanina daje rade, można zwiększyć galmet do 20 gram i tolurex do 1,5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

siejecie juz pszenice? Ja juz mam naorane. Siew planuje pod koniec wrzesnia. narazie niech przegniwaja resztki po łubinie. Deszcz mocny przeszedł wilgoc w ziemi jest a w dodatku pod koniec tygodnia znowu cos nadają wiec sie nie spiesze. Jesli bedzie miała wilgoc i to szybko wzejdzie. A pozatym mam Jantarke i wole troszke pozniej ją posiac bo w tamtym roku posiana 26 wrzesnia starsznie szybko rosła na jesieni była aż za duża ale na plonie na szczescie sie nie odbiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

a po galmcie zboza w nasteonym roku uprawiasz? siejesz moze poplony z lubinu? jak one beda rosly po tym srodku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jaka zaprawe opłaci się bardziej wziąć Kinto Duo czy Lamardor?. Kinto zdaje się dużo droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka zaprawe opłaci się bardziej wziąć Kinto Duo czy Lamardor?. Kinto zdaje się dużo droższe

Kinto ok 200zł zaprawienie 1t, lamardor ok 170zł. Różnica nie jest duża aczkolwiek Kinto będzie lepszą zaprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Posiałem dzisiaj Arkadię -150-155kg/ha

MTZ bodajże 44g

Nie będzie za rzadko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

planuje posiać pszenice na IVb-V klasie czy to dobry pomysł?? I jakie zastosować nawożenie jesienią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy według Was będzie zauważalna różnica gdy użyję zaprawy Certicor a Baytan Trio ? Co sądzicie o Certicor? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Posiałem dzisiaj Arkadię -150-155kg/ha

MTZ bodajże 44g

Nie będzie za rzadko ?

 

zalezy  jakie kiełkowanie ale przyjmujac 95% przy obsadzie dla tej odmiany 360 ziaren na m2 to wychodzi 167 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy według Was będzie zauważalna różnica gdy użyję zaprawy Certicor a Baytan Trio ? Co sądzicie o Certicor? 

Różnica będzie duża, baytan jest lepszą zaprawą na pszenicę czy jęczmień powinien teoretycznie zabezpieczyć jeszcze liście.

Szczególnie na jęczmieniu będzie to widoczne, jednak należy pamiętać że nawet najlepsza zaprawa nie zabezpieczy uprawy jeśli warunki będą sprzyjające rozwojowi patogenów (przykładem jest ubiegły rok). Można się pokusić o zabieg fungicydowy na jesień połowa dawki prochlorazu zrobi robotę, oczywiście wszelkie robactwo też należy pilnować a w przypadku jęczmienia nie można tego pominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

zalezy  jakie kiełkowanie ale przyjmujac 95% przy obsadzie dla tej odmiany 360 ziaren na m2 to wychodzi 167 kg

 

MTZ 53g, kiełkowanie niższe trochę.

155kg wysiane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszkoz    0

a po galmcie zboza w nasteonym roku uprawiasz? siejesz moze poplony z lubinu? jak one beda rosly po tym srodku?

galmet jako metsulfuron metylu (grupa sulfonylomoczników)  rozkłada się w ciągu 90 dni od zastosowania. Więc teoretycznie nie powinno być problemu z roślinami następczymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Posiałem dzisiaj Arkadię -150-155kg/ha

MTZ bodajże 44g

Nie będzie za rzadko ?

 

nie przejmuj się będzie dobrze, ja w tamtym roku miałem wysiać 160kg, a wyszło 140kg/ha (odmiana skagen) i pszenica dala 8,75t/ha.

wilgoć u nas jest, a od jutra ma znowu padać, moje pszenice siane w sobotę już puszczają kiełki (byłem dziś na polu)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

no ja jak jutro pogoda pozwoli chcę z 10ha pszenicy posiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

diflufenikan (stakato) 0.2 + 15g metsulfuron metylu(galmet) +1.25 chlorotoluron (tolurex)

30zł tolurex + 20zł galmet+ 45 zł stakato ceny brutto 

95zł mieszanina dobra na chabry , ale bierze wszystko od 3 lat można stosować od pierwszego liścia

kto Cię odwiedza flora czy chemirol? a mieszanina ok


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja czekam nawet po orce nie zruszałem bo znowu deszcze nadają, zruszyłem tylko mały kawałeczek gdzie wyorały sie bryły ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Siew pszenicy zaczęty.

Arkadia 200kg/ ha MTN 51g ZK 95% czystość 99,9% ~380/ m2

Bamberka 200kg/ ha MTN 44g ZK 96% czystość 99,7% ~440/ m2- według mnie o 40kg za dużo, ale szeryf się uparł ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Przyjmując, że wszystko co ma wzejść wzejdzie tj 250/ m2 to w sumie nie tak mało. 2,5 rozkrzewienia średnio i obsada w sam raz. Wszystko zależy od pogody. Żeby nie szeryf to sam bym też mniej posiał, ale wiecie jak to jest ;) Trzeba przekonywać małymi kroczkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

poczekam do wschodów :D

wrzucę zdjęcie jak Arkadia będzie wyglądała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

czyli wystarczy zastosować tolurex 500SC 1,5-2l/h z 200-300l wody/na hektar i nic wiecej ?? 5 litrów za 140 zł to dobra cena do jakosci ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj