Polecane posty

Tomazi3p    44

Koledzy i Koleżanki co polecanie na chwasty w pszenicy? Rok temu stosowałem Expert Met 0,35 kg/ha + Stakato (DFF) 0,18-0,20 l/ha koszt jakies 95 zł na ha. Na wiosnę była gdzieniegdzie mała poprawka na przytulię natomiast miotły wcale nie było czyste pola. Może macie coś tańszego?

Jeżeli takie dawki DFF przepuściły przytulię(fakt faktem wina zimy) to cięzko będzie znaleźć coś tańszego. Każde pole masz z przytulią? Jeżeli nie jest tragicznie z przytulią i chabrem to 1l Boxera+1,5l Pendiganu)+0,05 Stakato styknie, tylko koszt podobny do Twojego rozwiązania. W jakiej fazie pryskałes swoją mieszanką?

 

Taką mieszankę stosujesz przedwschodowo czy powschodowo?

Od 3 liścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja w tamtym roku stosowałem Glean 75 WG 15 g/ha + Legato Plus 600 SC 0,75 l/ha w fazie 2 liścia ale przytuli nie ruszyło. Jakieś sugestie na ten rok może inna faza inne dawki inne środki? Pszenica będzie po rzepaku, duże nasilenie fiołka i przytulii chaber tylko na jednym kawałku. Może by ułożyć taką mieszankę z pojedyńczych środków i dać więcej DFF, a mniej gleanu? W jakiej fazie najlepiej pryskać taką mieszaniną?. Tak nawet myślałem o Expert Met + DFF ale nie wiem czy to da sobie radę z samosiewami rzepaku bo zawsze ich dużo mam, jesienią to na pewno tylko czy wiosną coś nie wybije.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A boxer/legato/glean kiedy najlepiej pryskać?? W zeszłym roku pryskałem jakoś 2-3 liście bo było sucho, ale coś mi się kojarzy, że kolega milan pisał, że najlepiej w czasie szpilkowania ale nie mogę znaleźć(jeśli się pomyliłem z góry przepraszam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak najlepiej na szpilkę, jeżeli gleba jest wilgotna. W późniejszych fazach boxer z legato lubi lekko przebarwić rośliny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

Jaką polecacie odmianę pszenicy ozimej na trochę słabsze stanowisko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Ja w tamtym roku stosowałem Glean 75 WG 15 g/ha + Legato Plus 600 SC 0,75 l/ha w fazie 2 liścia ale przytuli nie ruszyło. Jakieś sugestie na ten rok może inna faza inne dawki inne środki? Pszenica będzie po rzepaku, duże nasilenie fiołka i przytulii chaber tylko na jednym kawałku. Może by ułożyć taką mieszankę z pojedyńczych środków i dać więcej DFF, a mniej gleanu? W jakiej fazie najlepiej pryskać taką mieszaniną?. Tak nawet myślałem o Expert Met + DFF ale nie wiem czy to da sobie radę z samosiewami rzepaku bo zawsze ich dużo mam, jesienią to na pewno tylko czy wiosną coś nie wybije.

Expert Met 0,25kg+Stakato 0,2l+4g Glean-ten ostatni na rzepak. Co do działki z chabrem to kombinuj z Lentipurem np 1,5l Lentipur+0,2 Stakato+4g Glean, inna opcja Komplet+Lentipur-0,3-0,4+1l. Ciekawa wydaje się tez mieszanina z TopAgrar- 2,5l Maraton+0,15 Stakato+4Glean. Tylko nie jest ona szczęsliwym rozwiązaniem na pola z chabrem

 

 

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dzięki za propozycję z tym expert metem coś spróbuje dać choć wyjdzie nieco drożej niż Legato 600 + Glean to  2 lata temu mi się sprawdziło tylko w tym roku puściło przytulie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Pany doradźcie, co robić po żniwach nic nie uprawiane bo sucho jak diabli, co robić? Orać na raz i siać pszenicę? Talerzować chyba późno bo się nie uleży, sam nie wiem. Jak wy robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

Czekaj na deszcz. Na talerz według mnie już zapóżno. Nawet jak uda ci się zaorać i zasiejesz w taki popiół plon moze być podobny jak byś zasiał wiosenne. . Ja potalerzowałem tylko łubiniska aż było szkoda maszyny Będe próbował orać niedługo musze troche zimowego zasiać. Reszta sciernisk leży czekam na lepszą pogodę nawet chwasty nie chcą rosnąć . Pod koniec wrzesnia opryskam i orka zimowa . Mysle ze do tego czasu popada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

Jeżeli takie dawki DFF przepuściły przytulię(fakt faktem wina zimy) to cięzko będzie znaleźć coś tańszego. Każde pole masz z przytulią? Jeżeli nie jest tragicznie z przytulią i chabrem to 1l Boxera+1,5l Pendiganu)+0,05 Stakato styknie, tylko koszt podobny do Twojego rozwiązania. W jakiej fazie pryskałes swoją mieszanką?

 

Od 3 liścia

 

nie było tragedii z przytulią ale lubię mieć czyste pola w 100%

2- 3 liście stosowałem

chabra u  mnie nie ma

samosiewy można na wiosnę poprawić granstarem ale czy nie lepiej dodać trochę gleanu jesienią ? tylko nie za dużo


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRUS    0

Panowie czy dawać teraz obornik pod pszenicę ozimą? Pytam bo zostało mi trochę obornika i znajomy chce żebym mu wywiózł pod pszenicę. Nie wiem czy wogóle zdąży zasiać czy ma to sens?

Ponawiam!

Edytowano przez KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peteer18    1

https://poczta.schr.gov.pl/strony/Doradztwo/Nawozenie.php?co=wybierz&Roslina=Gorczyca%20na%20nasiona&Plon=2&p2o5=niska&k2o=niska&katgl=%B6rednia&pH=ph%205.1-5.5%20kwa%B6na&mgo=niska&organiczny=obornik&org_il=40&przyorano=Tak&NrPola=&organicznyZ=&org_ilPPL=&PlonPPL=1&Przedplon=Gorczyca%20na%20nasiona

 

Taki ciekawy program. Niewielkie różnice występują.


Dobrze a kiedy w tą suszę zaczynacie siać?

Będziecie czekać na jakieś większe opady czy w dzień orka w nocy agregat rano zasiew?

I we wrześniowym top agrar podają że na suszę lepiej rzadziej zasiać gdzieś tak o 10% normy mniej a wy jak do tego się odnosicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Ja sie zastanawiam czy nawoz PK dac pod orke czy przed siewem pod uprawowo-siewny ?bewde sial pszenice i jeczmien zimowy. (zawsze dawalem przed siewem ) a jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

PK na ciężkie ziemie lepiej przed orką na trochę lżejsze lepiej przed samym siewem , sam musisz sobie odpowiedzieć jak robić- obie opcje są dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Koledzy i Koleżanki co polecanie na chwasty w pszenicy? Rok temu stosowałem Expert Met 0,35 kg/ha + Stakato (DFF) 0,18-0,20 l/ha koszt jakies 95 zł na ha. Na wiosnę była gdzieniegdzie mała poprawka na przytulię natomiast miotły wcale nie było czyste pola. Może macie coś tańszego?

U mnie też po podobnej mieszance trafiała się przytulia.

 

Jeżeli takie dawki DFF przepuściły przytulię(fakt faktem wina zimy) to cięzko będzie znaleźć coś tańszego. Każde pole masz z przytulią? Jeżeli nie jest tragicznie z przytulią i chabrem to 1l Boxera+1,5l Pendiganu)+0,05 Stakato styknie, tylko koszt podobny do Twojego rozwiązania. W jakiej fazie pryskałes swoją mieszanką?

 

Od 3 liścia

Jak dla mnie dawki w powyższej mieszance aby skutecznie zwalczyć przytulię są za małe (w szczególności Stakato, 0,05l to tyle co kot napłakał, min. 0,15l)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Podkreśliłem "nie jest tragicznie", jeżeli po full dawce Experta i niewiele mniejszej DFF zostaje przytulia to trzeba kombinować z innymi mechanizmami. Boxer-przytulia wrażliwa, pendimetalina-doglebówka najlepsza/prawie najlepsza na przytulię-warunek gleba nasycona wodą, DFF jako wisienka na torcie wspomagająca synergizm obu środków-ukierunkowane na przytulie i fiołka. Oczywiście- jeżeli przytulia jest liczona w setkach sztuk to DFF w max dawce ma problemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

witam mam zamiar siac pszenice ozima i na 3 ha bede sial wapno tlenkowe w srode i zastanawiam sie czy robic tam podorywke czy odrazu zaorac glebiej pod siew odrazu dodam ze na tym polu byla gryka dosc mocno zachwaszczona (pole odbieram od dzierzawcy) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Powiedźcie mi panowie jak dajecie nawóz pod korzeń?Ja po orce,ale dzisiaj słyszałem że niektórzy dają przed orką na ściernie,jak to jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Po orce sieję nawóz potem  polatam płytko agregatem i siew ,ja ani nikt z sąsiadów czy spółdzielnia nie sieją na ścierń myślę że cześć nawozu poszła by bardzo głęboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

witam mam mały problem ze ściernią pszeniczną otóż było w niej dosyc duzo mietły ktorą była wyleżana i ciężko sie pokłada żelaza nie są w stanie jej przeciąć a są dosyć dobrze poostrzone cały czas sie zapycha masakra ogólnie nie ma jakiegoś dosyc taniego sposobu aby pozbyć się tej ścierni  słomy która jest beznadziejna rozdrobniona,może być mocznik na to lub jakieś bakterie które to rozłożą ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

To jak głęboko oracie ,tylko na ścierń ,wymieszać talerzówką lub gruber i orka na 22 cm i nic lepszego nie wymyślisz ,chyba że glaba totalny piach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj