Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ovi    210

po niedzieli bo na ten tydzień zapowiadają deszcze ( Zamojskie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

PK pod korzeń minimum 80% zapotrzebowania do wytworzenia oczekiwanego plonu i do 180kg N 

Żadnego azotu dolistnie

Herbicydy jak najpóżniej wiosną  ( środki na miotłę "przytrzymują" pszenicę )

 

Pszenice (reszte zbóż zreszta także) odchwaszcza się jesienią, tym bardziej jednoliścienne załatwia się na jesienni, dwuliścienne możesz ewentualnie poprawić wiosnną bo to wszystko stres po wiosennem starcie, a Ty piszesz jeszcze aby później  :huh: tak plonu się nie buduje kolego niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Tomaszowski pow. ruszył ze zbiorem zboza. Plon jaki uzyskalem ok 5,5t. Sa tacy co maja 4,5 a i nawet 6,5t czyli nie jest najgorzej przy tej suszy co była. Tylko cena kiepska. Na dzien dzisiejszy 58 na ręke 62 konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

jaki polecacie jakiś najtańszy środek do dezynfekcji magazynu po pszenicy? a może znacie jakiś przepis aby samemu zrobić taki środek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

niezawodne do zniszczenia szkodników magazynowych do następnych żniw to zastosowanie razem actelict i k-othrine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka23    3

Mam taki problem z pszenica jara tybalt ,po ostatnich ulewach pokazuja się czarne klosy z dnia na dzień jest ich więcej .Stosowany był fungicyd sokol 460ec na tym samym polu jest jeczmien jary i jest zdrowy.Co to może być brzydko to wygląda..:( Ziarno było brane centrali..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Te czarne kłosy to może być sniedz cuchnąca a to zwalcza tylko dobra zaprawa zbozowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Jak czesto pada to z pszenicą tak sie robi ,u nas normalka,tym bardzie że wcześniej sucho 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Cechą Tybalta jest to, że przed zbiorem mogą kłosy czernieć. Więc nic się nie martwcie. Bardziej obawiałbym się jakiegoś gradu czy nawałnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Kiedy zaczynacie kosić pszenice?

 

dolny śląsk już ruszył  i powiem tak mam informacje z trzech gospodarstw i to nie byle jakich pszenica plonuje od 6-do 9.5 tony o dziwo na bardzo wysokich parametrach i  braku wody w pewnych momentach czyli nie jest tak źle


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

czyli dobre plony u mnie w pow bilgorajskim w mojej okolicy jeszcze nie startuja jedynie nieliczni. ja moze w polowie tygodnia rusze bo jeszcze sa miejsca ze ziarno miekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

ja wczoraj próbowałem, z 60ar nakosiłem około 4.5t ale przerwałem, zboże suche ale słoma jeszcze wilgotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

I gdzie sa te wasze słabe plony przecież tak płakaliście że niby susze taka macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka23    3

Kosił już ktoś pszenice jara siana na wiosne?? moja siana 15marca jest już dobra tylko pogody brak.Susza zrobila swoje plon nie będzie rewelacyjny.Woj.Kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

mam pytanie do prawdziwych gospodarzy z dziedziny uprawy przenicy jak wy to robicie ze pszenica daje wam od 8-10t/h prosil bym o jakas recepte bo bede obejmowal gosp u nas na wiosce pseudo fachowcy nic niechca powiedziec tylko sie przemodzaja ale plonow rewelacyjnych nie widac pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja najwiecej jak narazie osiagnałem 7.2 ton z ha, bez nawozenia jesiennego jedynie wapno granulowane i dwie dawki azotu na wiosne plus dwa razy grzyb i raz mocznik dolistnie i raz siarczan magnezu no i standart na chwasty i CCC. 8 - 10 ton jest mozliwe ale ph gleby musi być w nalezytym porządku, nawozenie przedsiewne np polifoskami, Wieksze dawki azotu na wiosne, 3x od grzyba ale takimi z wyższej półki, nawozenie dolistne kilkukrotnie i napewno klasa gleby bo na VI takich plonow nie osiagniesz na V jest juz mało mozliwe. Jeśli o wszystko dobrze zadbasz tak jak nalezy to osiagniesz te 8-9 ton. Wkład bedzie duzy ale jesli pogoda bedzie optymistyczna to wszystko odwdzieczy Ci sie plonem i jakościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

dzieki za odp u nas woj opolskie gleby przewaznie okolice 3klasy jaki azot lepiej dac w granulce czy rsm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

mogę i napisać jak to u nas gleba klasa 2 3a 3b

ph 6.8

nawożenie

jesień fosforan amonu 15o kg

sól p;otasowa 250 kg

zabieg t 0 karbendazym jesienią plus pyretroid głównie na mszyce

wiosną azot w 3-4 dawkach ogólnie w czystym składniku około 200 210 kg

pełna ochrona fungi i insektycydowa

zwalczanie chwastów oczywiście jesień

tak na szybko w skrócie jak chciałbyś coś więcew pisz na pw


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja daje w granulkach saletre puławską. Szybko sie rozpuszcza. RSM napewno jest lepszy bo w formie płynnej i lepiej przyswajalny.

 

Miał ktoś doczynienia z pszenica Artist?? Chcałbym wiecej o niej sie dowiedziec.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja kosiłem przenice  jb asano  23 lipca plon 9.5t z hektara i gdzie tu susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

chwalmy się plonami skupujący też czytają i dzisiaj czytałem na olx sprzedający chce tylko 450 zł za pszenżyto i nie może sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Jak obniży cene to na pewno sprzeda.Widocznie jest za wysoka dla potencjalnego kupca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Który z nawozów do zabiegu dokarmiania dolistnego mikroelementami w pszenicy byście wybrali: Adob Micro Zboże, ActiPlon Zboża czy może Plonvit Zboże a może coś innego zaproponujecie ? Planuje jeden na jesień i dwa na wiosnę albo tylko dwa na wiosnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj