Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michalmeer    483

U mnie w pszenicy na lisciach flagowych pojawiło sie bardzo duzo czarnych kropek , i trzeba opryskać , pszenica zielona jeszcze ponad miesiać bedzie na polu to tzrba ratować


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

ja dzisiaj swoje pszenice widziałem. po burakach na górach najgorsze - mało co flagowego zostało już przez tą suszę. Ogólnie oceniam, że połowa zasiewów właśnie 'wysuszona' a połowa wygląda zieleniej, więc coś tam średnio będzie... poszło 3x na grzyba i 3x N.. dobrze, że chociaż z cenami coś się rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dzisiaj poszedł t4 pszenica zielona o po deszczach grzyb sie wpakował , nie czekałem tylko trzeba było działać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

ja dzisiaj swoje pszenice widziałem. po burakach na górach najgorsze - mało co flagowego zostało już przez tą suszę. Ogólnie oceniam, że połowa zasiewów właśnie 'wysuszona' a połowa wygląda zieleniej, więc coś tam średnio będzie... poszło 3x na grzyba i 3x N.. dobrze, że chociaż z cenami coś się rusza

Z cenami się rusza- czyli po ile chodzi u ciebie pszenica? U mnie jest susza plon się rewelacyjny nie zapowiada a analitycy twierdzą że zbiory w tym roku będą dobre czyli już sugerują że ceny nie wzrosną - oby oczywiście się mylili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Stosował ktos mocznik teraz dolistnie na pszenice?niby można sam pryskalem ale to bylo dwa tygodnie temu.a teraz sie troche boje.ale pisza ze po kwitnieniu napewno mozna ale b do kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Odpuść sobie już tego typu zabiegi. W tej fazie to już tylko bym czekał na żniwa na Twoim miejscu. Był czas i miejsce na podnoszenie parametrów teraz to wiecej biedy jak czego można narobić.

Panowie jak wygladaja u was pszenice? U mnie powoli susza daje sie we znaki. Widać wypaleniska na słabszej glebie. Kłosy wypełnione ładnie ale ciekawe co jeszcze z tego wypełnienia zostanie do żniw. Jak u was wyglądaja liście flagowe? Mam sporo żółtych końcówek liści obawiam sie ze odbije mi sie to na plonie bo pożółkły mi jakoś po zabiegu t2. Po zabiegu t3 żółknięcie ustało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Może z dwa tygodnie temu oglądałem pszenicę i też miałem żółte końcówki liści flagowych i podflagowych (T2 - soligor, T3 nie robiłem). Oglądałem u sąsiadów  - to samo. Oni na pewno stosowali ochronę fungicydową. Natomiast u sąsiadki, która ma około 0,5ha pszenicy obok mojej liście flagowe i podflagowe były pięknie zielone i ona na pewno ochrony fungicydowej nie stosowała. Nie wiem co myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Jest to chyba jedyne wytłumaczenie, ale w takim razie czy jest sens stosować ochronę w tak suchym roku? Muszę się znowu wybrać na jej pole i zobaczyć jak teraz wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Im więcej azotu tym większe prawdopodobieństwo chorób ! Może sąsiad nie nawozi a ty celujesz w 10t z ha ? Susza też szkodzi bo roślina nie wyrabia ''przerobiżć'' tej dobroci składników pokarmowych ! No i odmiana i termin siewu też ma znaczenie zwłaszcza w tym roku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

U sąsiadki wszystko jest najładniejsze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tak się zdaje, a jak się kosi to widać że koszą połowę co ty i jeszcze poślad. Nie raz się przekonałem. Koło mnie też u sąsiada ładna zielona była, a teraz moja zielona a on już do koszenia  się szykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

 

U sąsiadki wszystko jest najładniejsze !

fajnie mieć taką sąsiadkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

Dzisiaj przez nawalny deszcz powaliło mi pszenicę, jak się to odbije na plonie? Podniesie się jeszcze do żniw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Zauważyłem w pszenicy zimowej że mszyca się pokazała i inne robaczki zaszkodzi to ziarnie jak robi się już twarde?Wcześniej tego nie było i nie pryskałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dzisiaj przez nawalny deszcz powaliło mi pszenicę, jak się to odbije na plonie? Podniesie się jeszcze do żniw?

Zależy jak mocno Ci powaliło. Jeśli kompletnie plackiem to szanse słabe. Ale jeśli przechyliło to jeszcze nie ma tragedi. Jeśli przybita jest do ziemi to mtz pewnie poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

teraz małe szanse żeby sie podniosła można powiedzieć zerowe


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

co lepiej zasiac na slabym polu bo trafilo mi sie do dzierzawy od rodziny 4 klasa i 5 troche niemeliorowane ale nie zapuszczone mocno pole tez  teraz tam jest jeczmienia ozimego kawalek i troche rzepaku czy lepiej zasiac tam pszenice ozima torrild czy lepiej pszenzyto wolalbym pszenice bo latwiej sprzedac i lepsza cena jak myslicie ? po zniwach pojdzie wapno magnezowe dolomitowe noi cos tam pod korzen jak myslicie co lepiej zasiac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Posiej pszenice Jantarke. Ona jest na słabsze gleby i toleruje kwasny odczyn gleby no ale nie do przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czy moze lepiej by bylo badanie tej glebie zrobic tylko jedna probka czyli te 14 zł co sie placi to maksymalnie na ile hektarow moze byc taka probowka ? no jantarki pszenicy nie zasieje gdyz takiej nie posiadam anie nie mam skad zalatwic a zeby z centrali kupic nie stac mnie narazie na taka inwestycje bo wole swoje zboze zostawic a sprzedac dopeiro w styczniu gdy bedzie lepsze cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jakbyś był z lubelskiego to ja posiadam jantarke. napewno warto zrobic probe gleby. napewno to nie zaszkodzi a bedziesz wiedział jakie masz parametry gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a po co robić prubę i wydawać pieniądze skoro rośnie tam rzepak i jęczmień to i przenica urośnie to chyba logiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

do warchest

jedna próbka 15 coś badają ph, fosfor, potas +20 parę groszy to robią plan wapnowania. Jedna próbka na 4ha ale przy takiej cenie to nie ma co przesadzać z oszczędnościami ja pole 5ha podzieliłem na 3 próbki ze względu na wzniesienia i doły oraz miejsca gdzie łubin nie powschodził tak jak powinien w celu lepszej orientacji, co tam się dzieje w glebie. Na Podlasiu dzwonisz i przyjeżdżają po próbki  a jak chcesz to mogą nawet Ci pobrać.Poszukaj w necie "Okregowej Stacji Chemicznio-Rolniczej" numeru zadzwoń i z głowy dojazd za darmo, pobranie najlepiej samemu a jak nie to groszowe sprawy.

Cena kwalifikatu nie jest jakaś kolosalna 170-200 za 100kg siejesz 150kg/ha (około) czyli dajmy na to 300zł, odejmujesz 80zł za zwrot deminimis i zaprawianie czyli zostaje około 180-200zł na hektar wydatek a jakość ziarna nieporównywalna wschody itp, itd. i na drugi rok masz materiał siewny za niewielka opłata. Jak nie możesz dostać odmiany dzwonisz do danko.pl do przedstawiciela i wszystko co chcesz bedzie ja w tym roku zastanawiam sie nad Hondia bo będzie tylko na zamówienie w moich stronach a tak od reki biorę Desamo i Memory na 1 ha zobaczyć co to za nowości i jedna z 3 odmian pewnie zostawię sobie.

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj