Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

A u mnie perfekcyjnie przypaliłem Skagena Modusem. Pryskane było gdzies 3-4 tyg temu, miałem troche przytuli wiec doradzili mi dodać do modusa Grodyl, dodatkowo do tego był dany Helicur i cała ta mieszanka zrobiła swoje ale najwiecej Modus chyba. Dodam ze ostatnio padało w opolskim/łodzkim 2 maja - czyli miesiąc bez deszczu. Wg mnie Helicur to też powienien być dawany dopiero w fazie kłoszenia - tak jest napisane na etykiecie. Środki mieszałem po trochu każdy w wiaderku i wlewałem do opryskiwacza na włączonym mieszadle.

 

Poniżej zdjęcia - czy można czymś ratować tą pszenice? A może przeżegnać i zostawić.

Trzeciej dawki azotu nie dawałem bo sucho jak diabli, w niektórych miejscach na szczescie pszenica jeszcze jakoś sie trzyma ale jak nie popada do żniw a zanosi sie tak (patrzyłem na 2 tyg prognoza - ZERO deszczu) to nie wiem czy chociaż ze 2t bedzie.

 

Na pierwszym zdjeciu te żółte końcówki liścia co to jest i czy w ogole warto pryskać czymkolwiek w taka susze?

 

Ja miałem w swojej pszenicy takie koncówki po moczniku +modus ale odbiło wszystko ładnie z tym że u mnie pada czsem a na reszcie zdięć nie ciekawie, wiele masz tej pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja pryskałem u siebie jęczmień jary z wsiewką koniczyny od chwastów pryskałem Chwastoxem Extra, też pytałem czy ktoś coś doradzi ale nikt nie odpowiedział aż sam znalazłem oprysk i spróbowałem chwasty poległy a koniczynie nic nie jest więc i Ty spróbuj tym opryskać. 

A co do Basagranu to ponoć nie można pryskać nim zboża jak jest wsiane coś motylkowego. Basagran można stosować tylko na czysty siew motylkowych z tego co się dowiedziałem. 

Basagan czy butoxone można spokojnie stosować w mieszankach zbożowo-strączkowych.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Co będzie lepszym rozwiązaniem na t3 osiris 1,4l/h  czy 0,8 tebu + 0,8 topsina/h cena wyjdzie bardzo podobnie !??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od wszystkiego oprócz zboża i wyki :)  a tak na poważnie głównie zależy mi na tych badylach co kwitną na żółto i rosną jak szalone, ma to nazwe ale niestety nie pamiętam posiane mam to na ugorze i jest z tym największy problem

Jak dają to trzeba brać a nie siedzieć i narzekać że się nie opłaci :blink:  oprysk jest np Basagran ale niestety drogi

 

To nie miał być sarkazm tylko skromny żarcik ;) . Sam myślałem aby posiać wykę z rośliną podporową którą byłaby kukurydza B). Ale po pierwsze, nie rokuję dużych dopłat do ST, po drugie kukurydza za droga uprawa aby pozwolić sobie na eksperymenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

panowie czy oprysk na grzyba nie przypali pszenicy gdy jest tak ciepło i sucho,u mnie z miesiąc nie padało a na dziś ma być u mnie ponad 20 st,a chce jechać na kłosa w pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Może przypalić, jak jest gorąco to sama woda może przypalić. Ale przy 20 stopniach nic nie powinno się stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rupert    0

Witam, doradzi ktoś?

Pszenica dostała w monokulturze tilt+unix a w płodozmianie capalo. Na obecną chwilę nie był wykonywany zabieg T2 i w tym tygodniu również nie będzie okazji. Pszenica gdzieś do środy będzie w pełni wykłoszona. Dostała trzy dawki N i wygląda dobrze. Na T2 kupiony Olympus +artea. Pytanie jechać taką mieszanką w przyszłym tygodniu czy dokupić coś bardziej pod kłos np Osiris? Obawiam się czy w tej fazie strobi nie przetrzyma mnie z zieloną słomą w żniwa. Ktoś coś podpowie? Ewentualnie co innego kupić na T3 ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przegapiłem T2 na jednym stanowisku, czy aplikować teraz intizam + amistar po wykłoszeniu? czy zrezygnować ze strobiluryny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam, czy pszenica ozima Bamberka jest jakaś taka "wiotka" i "giętka"?? Chciałem ją nabyć na parę hektarów, ale wczoraj wszedłem w łan Bamberek sąsiadów to byłem w szoku, źdźbło jakieś miękkie i delikatne. U mnie Arkadia ma źdźbło niesamowicie sztywne, sailor troszkę cieńsze ale też sztywne, nie to co ta bamberka. Chyba, że sąsiedzi popełnili jakiś błąd w uprawie ale nie sądze bo to dobrzy rolnicy, jeden krócił samym ccc a drugi moddus+ccc-ale nie widzę różnicy w ich zbożach. Mieliście problemy z wyleganiem tej odmiany pszenicy, mimo prawidłowego skrócenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Ja mam bamberkę i na jesieni sieję kolejne ha. Jestem zadowolony. Ma sztywne źdźbła i tym bardziej kłosy. Bez skracania, około 160N/ha. Zakładam, że się nie wyłoży. Dopiszę jak wymłócę.

Opóźniłem siew, 5.10.2014, wiosną była biedna, ale jak ruszyła to poszła jak dzika :-) Siana 180kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Do kolegi hobbysta21!
Dzieki za cenna rade. Przyda mi sie to wszystko co napisales.
Bede chcial tak zastosowac w przyszlym roku,oczywiscie nie bede przesadzal z dawkami,ale doswiadczenie mi sie przyda.
Dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

witam

jako że z pszenicą mam do czynienia po raz pierwszy chciałbym się poradzić co dalej/jeszcze z przewódką ze zdjęcia.

na początku maja dostała 25k mocznika/10k siarczanu/1l plonowitu/ antywylegacz i coś na grzyba

 

post-71932-0-27419200-1433334348_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

witam kiedy planujecie t3 u mnie pszenica sie klosi czy juz mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

poczekaj moze az zacznie kwitnac. jesli nie widzisz duzych oznak choroby. ja bede czekał az zaczna pojawiac sie gdzie niegdzie pierwsze preciki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ja mam bamberkę i na jesieni sieję kolejne ha. Jestem zadowolony. Ma sztywne źdźbła i tym bardziej kłosy. Bez skracania, około 160N/ha. Zakładam, że się nie wyłoży. Dopiszę jak wymłócę.

Opóźniłem siew, 5.10.2014, wiosną była biedna, ale jak ruszyła to poszła jak dzika :-) Siana 180kg/ha.

 

Polus0 jaka klasa ziemi? bo jak 160N i bez skracania to powodzenia życzę...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Mi w poprzednim sezonie bez skracania czy antywylegaczy Bamberka się wyłożyła ale może przez to że była miotła :(. W tym roku dałem na pierwsze kolanko 0,3 Modusa i 1L CCC pierwszy raz stosowane i widać różnice bo jest sztywna i ma grubą ścianke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pozwolę sobie powtórzyć pytanie czy aplikować jeszcze strobilurynę po wykłoszeniu (nie poszła na T2) jeśli tak to w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

opisz co robiłeś do tej pory jakie warunki na polach odmiany


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

do tej pory tylko T1 prochloraz + fenpropidyna + tebukonazol; teraz jest bardzo sucho i stosunkowo czysto, dlatego nie paliłem się z T2 a tu już kłos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

wymieszałbym epoksyk/tebukonazol/i możesz podać 4 steki strobi (250) jeżeli to zboże rokuje i coś popada

zrobiłbym to tak podaje tylko przykładowe nazwy środka

rekord 0.5plus syrius0.5 plus starami 0,4 koszt około 110 zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Jest jeszcze jakaś szansa na zlikwidowanie przytulii czepnej w wykłaszajacej się pszenicy? Czy już po ptakach :(

Edytowano przez Przemek2203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Pytanie do rolników z północno zachodnich rejonów Polski u których panuje susza :
Planujecie jeszcze jechać z t3 w pszenicy przy takiej pogodzie?
U mnie w przyszłym tyg pdzenice będą kwitnac i się zastanawiam czy jest sens jeszcze z czymś jechać bo deszczu próżno szukać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Czy mogę opryskać pszenicę w kwitnienie od robaka? Pojawiło się sporo mszycy i pierwsze larwy skrzypionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj