Polecane posty

andrzej1988    293
Napisano (edytowany)

Moje nawozenie i ochrona w tym roku wygladało natomiast tak:

-saletra 34% 180 kg ( 155 kg po łubinie )

-lintur od dwulisciennych

- saletra 34% około 210 kg

- 1l CCC + optimus 0,43l

- T1 Tilt Turbo + Atak (0,7 + 0,7) + siarczan mag.

- T2 Artea 0,46l + 15kg mocznik

- a na T3 pojdzie Mystic 250 EC 1,1 l

 

W sumie dostała prawie 140 N

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1
Napisano (edytowany)

 

panowie mam pytanie,pszenica się kłosi i chce ją jutro opryskać na grzyba,czy moge do tego dać jeszcze jakąmś odżywke?tym bardziej ze zapowiadają u mnie na cały tydzień ponad 20st a dzeszczu nawet kropli u mnie nie było już z miesiąć

Edytowano przez kristofer85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

przy koszeniu żadna odżywka już nie pomoże a przy suszy może zaszkodzić  trzeba było sypać na kłosa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

z kłosa zrezygnowałem bo dostała w sumie 160 kg N w czystym składniku,a poza tym troche brak funduszy, a jesli bym pryskał samą grzybówką to nie zaszkodzi pszenicy jak mówia o tak wysokich temperaturach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wjechałem z  5 dni temu z siarczanem potasu 1,5 kg/ha i mocznik 5 kg/ha, 2 adiuwanty i 150 l wody/ha. Początek kłoszenia, kłos dopiero wychodzi z pochwy.

Dzwoniłem do 4 doradców,

Jeden co u niego kupiłem  zalecał, śmiało,

drugi trochę się bał, ale tylko o siarkę,

trzeci tak sobie ,

czwarty  zdecydowanie odradził, twierdząc że mogę mocno przypalić.

Spryskałem z 2,5 ha i zjechałem, wystraszyłem się  jednak, roztwór wypuściłem. 3700 litrów.

Też u nas susza jak cholera i dlatego się bałem, zwłaszcza że w tam tym roku trochę przypaliłem, a w tym roku sąsiad mocna spalił a mam w  miedze  z nim.

Wczoraj byłem na tej działce i tam gdzie pryskałem dużo ładniejsza, odcina się o tego co nie pryskałem, pytanie jak dalej się zachowa.

Jak bym miał sam potas to bym nie spanikował, ale ta siarka mnie wystraszyła. Na kłosa nic nie daje, dostała ponad 180 N  w  RSM, nie ma sensu  podawać  saletrę na kłosa, nawet przy suszy może nie podziałać, a nawet zaszkodzić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie co byście polecili na opryskanie pszenicy jarej z wyką?

Chciało się na ST składać dopłatę a kosić pszenicę to teraz nie ma czym pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

Witam. Ja mam taki sam problem, przegapiłem przytulię a pszenica zaczyna się kłosić. Dużo jej nie ma ale jednak i nie wiem co zrobić czy pryskać czy nie jeśli tak to czym, proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Grodyl 75WG powinien być bezpieczny dla pszenicy a przytulię w każdej fazie niszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

U mnie też nie wzieło przytuli na paru kawałkach a na paru choruje sobie od dłuższego czasu i tak ani w jedna ani w drugą, te gorsze przeleciałem grodylem wczoraj na plon chyba nie powinno miec to wpływu?. Ogólnie tam gdzie stosowałem huzara jest w miare ok a po aneks oprócz przytuli pełno owsika i miotły na paru działkach gdzie pryskałem wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Wjechałem z  5 dni temu z siarczanem potasu 1,5 kg/ha i mocznik 5 kg/ha, 2 adiuwanty i 150 l wody/ha. Początek kłoszenia, kłos dopiero wychodzi z pochwy.

Dzwoniłem do 4 doradców,

Jeden co u niego kupiłem  zalecał, śmiało,

drugi trochę się bał, ale tylko o siarkę,

trzeci tak sobie ,

czwarty  zdecydowanie odradził, twierdząc że mogę mocno przypalić.

Spryskałem z 2,5 ha i zjechałem, wystraszyłem się  jednak, roztwór wypuściłem. 3700 litrów.

Też u nas susza jak cholera i dlatego się bałem, zwłaszcza że w tam tym roku trochę przypaliłem, a w tym roku sąsiad mocna spalił a mam w  miedze  z nim.

Wczoraj byłem na tej działce i tam gdzie pryskałem dużo ładniejsza, odcina się o tego co nie pryskałem, pytanie jak dalej się zachowa.

Jak bym miał sam potas to bym nie spanikował, ale ta siarka mnie wystraszyła. Na kłosa nic nie daje, dostała ponad 180 N  w  RSM, nie ma sensu  podawać  saletrę na kłosa, nawet przy suszy może nie podziałać, a nawet zaszkodzić.

Ja mimo suszy jadę t2 na kłos  fandango + foliq mikromix 1l/ha, pszenżyto 4 dni po takim zabiegu i śladu nie ma aby coś złego się podziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

bez przeady po 1 l odzywki nie ma co sie spodziewac jakichs przypalen. Za mało substancji aktywnych zeby mogło sie cos stan mimo ze jest susza. Ja wczoraj T2 waliłem 0,2 faster 8 kg siarczanu 1,7 l plonovit zboża 0,5 amistar 0,5 rubic i 0,15 l moddusa mam nadzieje ze nie zaszkodzi bo widziałem w paru miejscach ze kłosy juz wychodziły. Planuje jeszcze T3 duet ultra i to by było na tyle odpuszczam 3 dawke azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam moja uprawa wyglądała mniej więcej tak w tym roku:

1)Saletra 200 kg/ha

2)Odżywka Ekoplon Mg

3)Galaper Strong

4)Mocznik 150 kg

5)Optimus 0,45 l +ccc 1 litr (bbch 31)

6)Tilt turbo 0,8+Atak 0,7+ Moddus 0,05 l (bbch 31/32)

7)Medax Top 0,5 l (bbch 37)

8)Safir 0,8l +Globaztar 0,5 l (bbch 39)

I po zabiegu t2 przygotowana saletra i siewka, ale nie padało od conajmniej 3 tygodni do tej pory. Obecnie pszenica za 2-3 dni powinna być całkowicie wykłoszona. Co zrobić aby uratować parametry ziarna jakościowego? Jak spadnie trochę deszczu to rozsiać jeszcze saletrę w ilości ok 120 kg/ ha czy może prysnąć 2 razy mocznikiem po 10 kg ha?? Kiedy najpóźniej można rozsiać saletrę aby coś to dało na gluten i białko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jakie sucho ledwo traktorem sie przebiłem w bardziej mokrych miejscach. Na liść flagowy też można moddus. Kłosy sie pokazywały w miejscach gdzie pszenica bardzo słaba była dosłownie sporadycznie myśle ze 150 ml nie narobi jakichs wielkich szkód tym bardziej że niczego pszenicy nie brakuje ani wilgoci ani skałdników,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja pojechałem 28.05 0,2l/ha cuadro (odpowiednik moddusa) na liść flagowy, traktor w błocie. środków skracających nie stosuje się na wychodząc kłos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78
Napisano (edytowany)

@farmervip ale od czego ma być ten oprysk??

 

Od wszystkiego oprócz zboża i wyki :)  a tak na poważnie głównie zależy mi na tych badylach co kwitną na żółto i rosną jak szalone, ma to nazwe ale niestety nie pamiętam posiane mam to na ugorze i jest z tym największy problem

Chciało się na ST składać dopłatę a kosić pszenicę to teraz nie ma czym pryskać.

Jak dają to trzeba brać a nie siedzieć i narzekać że się nie opłaci :blink:  oprysk jest np Basagran ale niestety drogi

 

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeśli chodzi o moddusa jak wiadomo produkowany przez syngente ale przecież syngenta produkuje także środek midas o chyba identycznym składzie więc skąd spora różnica w cenie i po co syngencie dwa takie same środki ???

Midas jest z importu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak teraz jest rzepak na polu 4 klasy ktory dostal wszystkie warunki a na jesieni miałaby isc tam pszenica to po tak dobrym przedplonem mozna na jesieni nic nawozow nie dac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

ja pojechałem 28.05 0,2l/ha cuadro (odpowiednik moddusa) na liść flagowy, traktor w błocie. środków skracających nie stosuje się na wychodząc kłos.

Nie moja wina że mam mozaike od VI do III klasy i pojawiło sie pare wychodzacych kłosów na tej VI klasie nic wielkiego. Nie było warunków wczesniej zrobic oprysku wiec wolałem dac teraz te 150 ml niż żeby leżało mi wszystko plackiem bo i tak juz miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Panowie obserwuje na polach i niektorzy maja taka rowna,ciemnozielona pszenice,po prostu super!
U mnie to taka jasnozielona,na wiosne nierowna we wzroscie,koncowki zbrazowiale i pszenzyto sie tylko miesza w tej pszenicy. Ziarno ojciec zaprawial Funabenem na sucho,ale to porazka i ja teraz bede to robil na mokro,chyba inna zaprawa. Na wiosne saletrzak,oprysk na chwasty,miotle,a potem jeden grzybowy przed wykloszeniem.
Ale to nie jest to co u Innych...
Czy tu trzeba z wiosny opryskiwac grzybowymi srodkami i dokarmiac,moze tym siarczanem z mocznikiem? I ta pszenica bedzia taka rowna,ciemna i bedzie plonowac???
Nie mam pojecia z ta pszenica.
Jeczmien jary mi wychodzi,ale tu czegos nie wiem,jak dobrze robic...
Prosze o jakies rady. Jak Wy Panowie uprawiacie.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj