Polecane posty

waldeko016    1

Na zabiek T2 zastosowałem TILT TURBO. Jaki fungicet powinienem zastosować na T3. :mellow: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem pszenica na zdjęciach jest porażona żółtą karłowatością jęczmienia choroba atakuje wszystkie zboża i trawy. kiedy była siana ta pszenica może ją zbyt wcześnie posiałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroniarz    0

Byłem dzisiaj w polu i zobaczyłem ze w pszenicy bardzo duzo perzu... pryskałem huzarem a drugi zabieg to apyros i chyba duzo go przepuscił da sie czyms go spalic pszenica w fazie kłoszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilus1025    14
Napisano (edytowany)

Perzu ze zboża raczej nie da się wytępić, ale po żniwach to owszem

Edytowano przez kamilus1025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

strażak... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

u mni podobne objawy jak na zdjęciach pojawiły się w pszenzycie. odmiana Twingo, kwalifikant, siew ok 20.09, jesienią herbicyd glean w pełnej dawce, wiosna poprawka Axial, t1 tilt turbo + mirage+ stabilan+siarczan magnezu+ mocznik, t2 duet ultra+ cerone+ siarczan magnezu+mocznik. Jesienią 200 kg polifoski 8, wiosna ok 400 kg saletry w dwóch dawkach. Co mogło byc nie tak? Te żółte plamy /niby jak niektórzy piszą wirus/ pokazały się dopiero po t2 i to głównie na lisciu podflagowy, flagówka w większości ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

Czy i jakie adiuwanty stosujecie w zabiegach T1. T2. T3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

moim zdaniem pszenica na zdjęciach jest porażona żółtą karłowatością jęczmienia choroba atakuje wszystkie zboża i trawy. kiedy była siana ta pszenica może ją zbyt wcześnie posiałeś?

 

siana wczesnie na początku optymalnego terminu zalecanego dla mojego regionu

Sugerujesz że pójdzie z dymem?

nic nie sugeruje....

 

u mni podobne objawy jak na zdjęciach pojawiły się w pszenzycie. odmiana Twingo, kwalifikant, siew ok 20.09, jesienią herbicyd glean w pełnej dawce, wiosna poprawka Axial, t1 tilt turbo + mirage+ stabilan+siarczan magnezu+ mocznik, t2 duet ultra+ cerone+ siarczan magnezu+mocznik. Jesienią 200 kg polifoski 8, wiosna ok 400 kg saletry w dwóch dawkach. Co mogło byc nie tak? Te żółte plamy /niby jak niektórzy piszą wirus/ pokazały się dopiero po t2 i to głównie na lisciu podflagowy, flagówka w większości ok...

u mnie własnie też po t2 nasiliły sie objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

jaki zalecany fungicyd teraz moge dac gdy na t1 poszło mondatak + lotus, potem na t2 sam lotus w dawce 0.5l/ha. Teraz pasuje jeszcze przed samym kloszeniem opryskac t3 bo chyba streptioza mi atakuje pszenice... co poradzicie ??? jakie srodki badz srodek teraz zastosowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

siana wczesnie na początku optymalnego terminu zalecanego dla mojego regionu

nic nie sugeruje....

 

u mnie własnie też po t2 nasiliły sie objawy

 

Typowe widoczne objawy wirusa /BDY/ wtedy właśnie sie nasilają/występują/.

T2 nie ma nic z tym wspólnego, oczywiście można też zpiep..yć T2 i wtedy będą objawy jednego i drugiego wspólnie widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Czy deszcz 2 godz po oprysku menara+acanto zaszkodził czy wystarczyły te 2 godz aby oprysk zadziałał prawidłowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

@Szarak możesz być spokojny nawet po godzinie musi być dobrze,

 

Jak myślicie nie zaszkodzę pszenicy ozimej jak poprawie ją teraz na przytulie? na etykiecie środka pisze by stosować do liścia flagowego a on już dawno wyszedł :wacko: 

 


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

wygląd ze tak.Według mądrych głów to triazol ma niby palić w mieszaninie z moddusem.Każdy broni swego produktu

 

Moja firma w sumie bardziej promuje optimusa, a za rok będziemy mieli zamiennik moddusa, ale w sumie po obu efekty podobne mogą być.

 


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

oglądałem dziś pszenicę na polu u znajomego i wyglądała tak jakby była zaparowana tzn. tak jak wygląda zaparowana szyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

czy po takiej liczbie opadów środki typu duet albo soligor będą miały jeszcze działanie? lało całą noc i dziś cały dzień będzie padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

 

Jak myślicie nie zaszkodzę pszenicy ozimej jak poprawie ją teraz na przytulie? na etykiecie środka pisze by stosować do liścia flagowego a on już dawno wyszedł :wacko:

Myślę że nic nie powinno jej być. Ja Ci podam swój przykład, pryskałem jęczmień Linturem i pisze że stosować do końca fazy krzewienia, ale zostało mi troszeczkę w opryskiwaczu a że obok mam pszenicę ozimą i na poprzeczniaku przepuściło mi chwast postanowiłem prysnąć ten poprzeczniak tym środkiem pszenica miała już w połowie rozwinięty liść flagowy i później myślałem że źle zrobiłem ale minęło już prawie 2 tyg i pszenicy nic nie jest a chwast wzięło. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

czy po takiej liczbie opadów środki typu duet albo soligor będą miały jeszcze działanie? lało całą noc i dziś cały dzień będzie padać

będą działały. To nie są substancje powierzchniowe. No chyba ze opryskałeś i odrazu zmyło....


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Czy można zastosować modus lub medax w pszenicy która zaczyna się klosic czy już za późno pasuje zrobić t2 wreszcie przestało padac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Napisano (edytowany)

raczej juz nie. maksymalnie to jest lisc flagowy gdzie mozna stosowac moddus i medax

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Tyle to ja wiem pytam o praktykę bo jak nie usztywnie czymś tej pszenicy to będzie ciężko żeby ustala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, może za wcześnie o tym myśleć ale co podpowiecie na poplon po pszenicy i co posiać a i przydało by sie opryskać czymś ala randup bo na jesień znowu pszenica będzie, jak to pogodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

witam .kiedy pryskacie pszenice mocznikiem i czy to prawda ze podniesie gluten ? za odp. z góry. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj