Polecane posty

BENNY82    242

u mnie odmiana ludwig zaczyna sie kłosic pochwa sie otwiera i widac kłos. w poniedziałek azot. a pszenica jara do skracania na głownym zdzble pierwsze kolanko ok 1 cm nad wezłem ,pszenżyto już prawie dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A ja trochę dałem ciała, w poniedziałek opryskałem na flagowy, a tu arkadia i sailor nie wiadomo skąd dzisiaj kłosy widać. Zapowiadali deszcz, więc pryskałem- a nie padało praktycznie wcale. Poczekałbym trochę i pewnie bez straty plonu wyrobiłbym się w dwóch zabiegach. Trzeba walić saletrę a tu sahara na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

eee tam nie jest tak źle, jak nie będzie przekropnej pogody to obejdzie się bez T3, a jak będzie deszczowo to pojedziesz tebukonazolem na, a taki w sumie późniejszy zabieg wyjdzie tylko na plus. Chociaż niektórzy T2 robią celowo właśnie tak jak ty czyli na tuż przed kłoszeniem. Ja dzisiaj też część pojechałem bo za parę dni się bedzie kłosić, a reszte chyba zostawię na kłos, bo chorób nie widać zabaczymy jaka będzie róźnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, miał ktoś przypadek że pszypalił pszenice mocznikiem w oprysku. Jak to długo będzie chorować i jak sie odbije na plonie. :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43
Napisano (edytowany)

Ile dałeś tego mocznika i wody na ha.?

Edytowano przez wysoki1122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Na tą fazę rozwojową 10 % roztwór to już troszkę przy dużo - 6-8% by w zupełności starczył by nie przypalić roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to i ja to wiem a jeszcze susza była, najbardziej poprzeczki bo tam sie ponakładało. w tygodniu dosyć popadało i teraz też coś pada, może te listki odbiją spowrotem  :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie tydzien temu zrobiłem mix na pszenice jara poszło siarczan magnezu odzywki plonvit zboza adiuwant faster falcon mirage moddus i antywylegacz. Poprzypalał mi ten oprysk końcówki dość mocno i chyba nawet liście dolne chociaż wydaje mi się to troche dziwne. Co zaszkodziło? Obstawiam moddus i tebukonazol z falconu ma ktos inny pomysł? 
Jest sens inswestowac i walic 3 zabiegowa ochrone w pszenice która jest dość rzadka rokuje na 5-6 ton a na dodatek póki co brak oznaki chorób.Czy zrobić po prostu t2/t3? I czy warto sypać 3 dawke azotu ? Pierwsza dawka saletra duga mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U nas pszenica orkas już gdzieniegdzie n słabszej ziemi pokazują sie kłosy , wczesna odmiana


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Napisano (edytowany)

Panowie tydzien temu zrobiłem mix na pszenice jara poszło siarczan magnezu odzywki plonvit zboza adiuwant faster falcon mirage moddus i antywylegacz. Poprzypalał mi ten oprysk końcówki dość mocno i chyba nawet liście dolne chociaż wydaje mi się to troche dziwne. Co zaszkodziło? Obstawiam moddus i tebukonazol z falconu ma ktos inny pomysł? 

Jest sens inswestowac i walic 3 zabiegowa ochrone w pszenice która jest dość rzadka rokuje na 5-6 ton a na dodatek póki co brak oznaki chorób.Czy zrobić po prostu t2/t3? I czy warto sypać 3 dawke azotu ? Pierwsza dawka saletra duga mocznik.

 

5-6 ton jarki na naszych podlaskich glebach to wg ciebie słaby wynik? fakt jest taki że w jarkach jeżeli dwuzabiegowa ochrona to z pominieciem t1 a ty już prysnełes. jak chcesz te 5 ton do domu przywiezc to dobre t2/t3 kolego jak chcesz zaoszczedzic . na jakiej glebie masz te pszenice? azot dajesz pogłównie z tego co czytam albo zle rozumiem- saletra przedsiewnie poszła? i pytanie poza tematem czy jestes z Knoroz? aha no i przypalenia zboża. w tym roku jest nasilenie tego zjawiska z tego co czytam. czy przypadkiem nie padają kwaśne deszcze?

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5-6 ton jarki na naszych podlaskich glebach to wg ciebie słaby wynik? fakt jest taki że w jarkach jeżeli dwuzabiegowa ochrona to z pominieciem t1 a ty już prysnełes. jak chcesz te 5 ton do domu przywiezc to dobre t2/t3 kolego jak chcesz zaoszczedzic . na jakiej glebie masz te pszenice? azot dajesz pogłównie z tego co czytam albo zle rozumiem- saletra przedsiewnie poszła? i pytanie poza tematem czy jestes z Knoroz? aha no i przypalenia zboża. w tym roku jest nasilenie tego zjawiska z tego co czytam. czy przypadkiem nie padają kwaśne deszcze?

 

Kolego BENNY82 to nie kwaśne deszcze tylko głupota ludzka bo robi sie megamix z nawozów i ś o r. a potem problem i płacz że popalona pszenica. Ja też tak zrobiłem i teraz czekaj co z tego będzie. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Zrobiłem 10% roztwor i dodałem siarczanu magnezu, pryskam 200l /ha. na 400l dałem 35 kg. mocznika.

 

gdy jest sucho wogóle zrezygnowałbym z podania mocznika dolistnie na drugi dzień pewną rurkę z liścia mamy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

5-6 ton jarki na naszych podlaskich glebach to wg ciebie słaby wynik? fakt jest taki że w jarkach jeżeli dwuzabiegowa ochrona to z pominieciem t1 a ty już prysnełes. jak chcesz te 5 ton do domu przywiezc to dobre t2/t3 kolego jak chcesz zaoszczedzic . na jakiej glebie masz te pszenice? azot dajesz pogłównie z tego co czytam albo zle rozumiem- saletra przedsiewnie poszła? i pytanie poza tematem czy jestes z Knoroz? aha no i przypalenia zboża. w tym roku jest nasilenie tego zjawiska z tego co czytam. czy przypadkiem nie padają kwaśne deszcze?

Jestem z knoroz a skąd? Albo ja troche namieszałem albo Ty źle zrozumiałeś 5-6 ton to mi chodziło o ozimą pszenice. W jarce drugi zabieg od grzyba planuje T2/T3 co roku tak robie i jest zdrowo. Jasrka na 4-5 klasie. Do kolegi pod Tobą z przypaleniami sie liczyłem bo wiem ze moddus i tebukonazol przypalaja tylko chcem sie upewnić wiec nie cwaniakuj jak chcesz to sobie jezdź 20 razy opryskiwaczem jak nie masz co robic ja tyle czasu nie mam. Kwaśne deszcze raczej nie bo u nas nie ma na podlasiu takich wielkich zakładów przemyslowych żeby mogły powstawać kwaśne deszcze. Ja osobiście nie miałem przypaleń do tej pory. Waham sie czy w ozimej rzucić 100 kg saletry na kłos i czy robić oddzielnie T2 i T3 skoro poki co jest zdrowa i dość rzadka. Nie wiem czy sie pchac w koszta skoro rokuj na te 5-6 ton tak jak napisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy jest sucho wogóle zrezygnowałbym z podania mocznika dolistnie na drugi dzień pewną rurkę z liścia mamy

 

Teraz przepadło, uczymy się na własnych błędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie a jak u was z kłoszeniem Skagena? Bo nimy średniopóźna odmiana a u mnie już kłosy na wierzchu. Może stabilan tak negatywnie wpłynął? Oprysk 16.04 - 1,5 l/ha Stabilanu. Po prostu z dnia na dzien zrobiła się jasna i zaczęła kłoszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a jak u ciebie z opadami? Jak susza tak jak u mnie to się nie dziw. Ja mimo to jutro chce rozsiać III dawkę saletry i wykorzystać ostatnią wilgoć. Ogólnie to masakra w tym roku niby ostatnie dni deszczowe ale bez deszczu tylko lekkie mżawki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

u mnie pszenica jeszcze sie nie klosi odmiany arkadia i jantarka. siane około 25 wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Jestem z knoroz a skąd? Albo ja troche namieszałem albo Ty źle zrozumiałeś 5-6 ton to mi chodziło o ozimą pszenice. W jarce drugi zabieg od grzyba planuje T2/T3 co roku tak robie i jest zdrowo. Jasrka na 4-5 klasie. Do kolegi pod Tobą z przypaleniami sie liczyłem bo wiem ze moddus i tebukonazol przypalaja tylko chcem sie upewnić wiec nie cwaniakuj jak chcesz to sobie jezdź 20 razy opryskiwaczem jak nie masz co robic ja tyle czasu nie mam. Kwaśne deszcze raczej nie bo u nas nie ma na podlasiu takich wielkich zakładów przemyslowych żeby mogły powstawać kwaśne deszcze. Ja osobiście nie miałem przypaleń do tej pory. Waham sie czy w ozimej rzucić 100 kg saletry na kłos i czy robić oddzielnie T2 i T3 skoro poki co jest zdrowa i dość rzadka. Nie wiem czy sie pchac w koszta skoro rokuj na te 5-6 ton tak jak napisałem

U mnie też jara delikatnie ma końce liści przypalone po mieszaninie  Ccc ,Moddus ,Duett star ,Mondatak.Rozmawiałem z przedstawicielem Syngenty który potwierdził że mogą występować przypalenia w mieszaninach tebukonazolu z Moddusem.Najwyrazniej inne triazole tez reagują z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

no to u mnie epoksykonazol z moddusem niby przypaił? no to jarki nie bede skracał moddusem a samo ccc też da rade w fazie odpowiedniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

wygląd ze tak.Według mądrych głów to triazol ma niby palić w mieszaninie z moddusem.Każdy broni swego produktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

prawda jest taka że zboża ratują się przed brakiem wody i będą się kłosić


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Też mam Jantarkę i w niej jeszcze daleko do kłoszenia, a ten skagen to sam nie wiem... Na drugą a zarazem ostatnią dawke azotu w Skagenie poszedł mocznik i może on przestał działać a w konsekwencji brak azotu przyspieszył kłoszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy jak mam poprzypalaną jajbardziej na poprzeczkach bo reszta łanu nie aż tak bardzo to czy jutro moge jechć tilt turbo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

panowie mieliście może uszkodzenia zbóż jarych po commandzie, u mnie w okolice to zboża jare są żółte albo białe w całości. Dojdą one do siebie czy już po ptokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj