Polecane posty

tktomek74    2

Panowie czym poprawić pszenicę ozimą jeszcze teraz po Dicoherbie w dawce 1l (zabieg 2 maja) bo jakoś te chwasty nie padły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

galaper to gówno w porównaniu do grodyla chyba że podróbka zdarzało mi sie kiedyś po kwitnieniu pszenicy przytulie grodylem zwalczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitaj    0

Ktoś pomoże z zdiagnozowaniem choroby na zdjęciach powyżej? bardzo bym prosił bo liczy sie czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

są to choroby podstawy źdźbła


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

@kitaj. tak jak kolega wyżej mówi i raczej już niczym tego nie uratujesz


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32
Napisano (edytowany)

panowie potrzebuje porady, przenica jest w fazie liscia pod flagowego , gdzie nie gdzie flagowy sie pokazuje. na jesieni pryskalem wszystkie pola lentupurem flo badz tolurexem. na jednym kawalku mam dwa duze place z wyczyncem polnym ktora przebarwia sie na purpurowo juz. moge to czyms zwalczyc jeszcze?

Edytowano przez hobbysta21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubon    0

Witam,mam  problem z pszenica jara jest to odmiana Arabella zasiana na poczatku kwietnia, jakis tydzien temu zauwazyłem ze zaczyna żółknąc,opryskalem siarczanem magnezu lecz nie widac poprawy, co robic ? moze miał ktos taki sam problem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

ale żeś precyzyjnie powiedział zaczyna żółknąć, ale jak zaczyna żółknąć całe liście, młode liście, stare liście, tylko końcówki liści czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Chłopaki bardzo proszę o szybką odpowiedź. Można łączyć cypermetrynę( Cyperkill) z tebukonazolem? Kiedyś tak połączyłem, cyperkill+ falcon i liście poparzyło. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubon    0

Agro-Nom. Żółkną wszystkie liscie stare i młode, wyglądają jakby nie zachodzil proces fotosyntezy nie wiem czym jest to spowodowane niskimi temperaturami nocnymi,brakiem jakiegos minerału, jezeli mozesz cos doradzic to z góry dziekuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubon    0

donweter1989. Jesienia rozsialem 4t/ha wapna magnezowego po tym zabiegu jeszcze nie badalem ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

ale wapno magnezowe działa powoli i nie liczyłbym na szybki skok ph od razu....Ja bym tam zastosował Calcinit/Wapnowit i za 4 dni znowu siarczam magnezu tak w 5% stężeniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubon    0

Paaatryk. a jezeli to nie zadziala co mam zrobic pozniej, dodam ze mam posiane 10 ha tej odmiany i na wszystkich polach jest podobnia sytuacja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

jeśli na wszystkich polach ta sama sytuacja to na pewno nie niedobór czegoś, tylko albo pogoda tej odmianie nie sprzyja, albo to co gen zazwyczaj mówi, raczej nic co by cię ucieszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubon    0

dzieki za info, sprobuje jeszcze z odzywka wapniowa moze ona pomoze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Myśle że główną przyczyną są niskie temperatury .

u mnie też zimna wiosna, a Arabella ładna zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubon    0

czyli nie można wszyskiego zwalac na pogode jest jakas inna przyczyna tego ze traci kolor 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie dzisiaj byłem w polu zobaczyć pszenice na pojedynczych liściach pojawiają się czerwone końcówki co robić ? Czy już po ptakach i to jest to o czym mówi gen ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam  problem z pszenica jara jest to odmiana Arabella zasiana na poczatku kwietnia, jakis tydzien temu zauwazyłem ze zaczyna żółknąc,opryskalem siarczanem magnezu lecz nie widac poprawy, co robic ? moze miał ktos taki sam problem ? 

Leć pumą jak najszybciej .. chyba że zbyt duża susza w twoim rejonie to se odpuść,,

Leć pumą jak najszybciej .. chyba że zbyt duża susza w twoim rejonie to se odpuść,,

Pomyłka:P

panowie potrzebuje porady, przenica jest w fazie liscia pod flagowego , gdzie nie gdzie flagowy sie pokazuje. na jesieni pryskalem wszystkie pola lentupurem flo badz tolurexem. na jednym kawalku mam dwa duze place z wyczyncem polnym ktora przebarwia sie na purpurowo juz. moge to czyms zwalczyc jeszcze?

Leć pumą jak najszybciej .. chyba że zbyt duża susza w twoim rejonie to se odpuść,, ewentualnie tylko rondap przed zbirami 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

poleciał zenit na T 2 mocno mączniakiem porażona była, ale efekty już widzę są, myślę że przebiję średni plon 8t/ha

Nie śnij na jawie. Jeśli przy T2 pszenica mocno porażona czyli zawalone po części T1 to nie wiem jakie realne 8t :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

cześć. mam pytanie mogę jeszcze podsypac saletra na pszenicę ozima? bo jest miejscami jasna i na jednym kawałku spróbowałem zasiac 300kg/ha i zrobiłem błąd bo ta tym kawałku jest strasznie słaba da się jakoś polepszyć jej stan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63
Napisano (edytowany)

Teraz to tylko saletra i to na wczoraj jak licha.

 

Ja też mam pytanie - czy na T2 w (pszenica, pszenżyto) dobra będzie opera max? Czy sama wystarczy czy z czymś pomieszać? Na T1 poszedł wirtuoz + vertisan (0,6+0,6)

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Teraz seletra to juz tylko pomoże na białko gluten i MTZ plonu juz az tak nie podniesie ponieważ już jest ustalona długość kłosa i ilość kłosków w kłosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj