Polecane posty

andrzej1988    293

Panowie czy może się coś stać pszenicy ozimej potraktowanej Linturem 70WG w fazie liścia podflagowego?

 

mysle ze nic nie powinno byc ale działanie srodka bedzie duzo słabsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Witam, nie wiem czy w dobrym temacie pisze ale może podpowie ktoś czy połączenie w zabiegu środka moddus 250 ec i mocznik oraz siarczan magnezu w pszenicy czy to dobre rozwiązanie :mellow:

Jak najbardzie dobre rozwiązanie wiekszoś tak stosój mocznik dodatkowo wspomaga pobieranie modusa i jednoczesnie dokarmia przenice a siarczn mag też dobrze mieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magikw    6

witam mam takie pytanie odnosnie pszenicy jarej jakie zastosowac skracanie bo czytałem ze powinny isc mniejsze dawki jak w pszenicy zimowej wiec czy wystarczy 0,2l modusa + 0,5l jakiegos ccc np stabilana dodam jeszcze ze pszenica dostała jakies 130 kgN i ma juz pierwsze kolano. I co polecilibyscie na T1 właśnie w jarej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Mocznik dolistnie w zbożach zacząłem już stosować od 1987 roku ,a dziś tylko w rzepaku ,twierdze ,że przypala liście niewidocznie do oka i potem bardziej porażają choroby grzybowe, wszyscy specjaliści to potwierdzą,no prawie,a zastosowany z modusem potęguje jego działanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszcie czym opryskać pszenicę pojawił się oset dużymi placami, zastosowany był aminopielik jakiś miesiąc temu ale za bardzo nie dał rady, czy chwastox  poradzi sobie z tym chwastem, pszenica obecnie zaczyna wypuszczać liść flagowy, a może jakiś inny środek, dodam że wszystkie inne chwasty takie jak przytulia czy fiołki zwalczone, przetrwały tylko osty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, mam nadzieje że nie narobiłem sobie szkód tą mieszanką. :D i że to nie osłabi działania modusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

W mojej pszenicy ozimej też nawychodziło ostrożnia polnego i 8 maja pryskałem ją Granstarem Ultra. Była w fazie całkowicie rozwiniętego liścia podflagowego; liść flagowy pomału zaczynał się wyłaniać. Wczoraj widziałem, że ostrożeń robi się jasno-żółty od środka (patrząc z góry na rozetę liści). To typowe działanie granstaru.

Na jednym kawałku pszenicy ozimej wyszło mi trochę jęczmienia jarego, który już się wykłosił (w ubiegłym sezonie był na tym polu jęczmień jary). Zastanawiam się, czy nie opryskać pszenicy w początkowej fazie liścia flagowego Medaxem. Może by on uszkodził ten wykłoszony jęczmień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

 

Mam pytanie dla bardziej zorientowanych w temacie ode mnie,

Czy mogę połaczyć razem plonvit opty, tytanit i Falcona? bo na stronie intermagu 

nie ma w tabeli mieszania nic o Falconie.

A i jeszcze do tego Cerone.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Witam. Byłem w sklepie środków ochrony roślin aby zakupić środek na grzyba na pszenicę jarą, sprzedawca zdziwiony, po raz 1-szy zdarzyło mu się aby ktoś kropił jarą na grzyba. A przecież grzyb występuję. Zakupiłem środek z górnej półki, czy 1 zabieg grzybowy ma sens czy jak już to robić, to teraz t1 a fazie pojawiania się kłosów t2/3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

On zaatakował na jesieni a Ty go teraz zauważyłeś ,patrząc na zdjęcie myślę że nie więcej jak 10%

 

Kolego gen, u mnie wygląda podobnie na zdjęciu XTRO i jest to tylko na zbożu z centrali, z nawozem donasiennym, które powschodziło zdecydowanie szybciej niż własny materiał. Obok jeden siewnik dosiany swoim materiałem9który wschodził zdecydowanie gorzej) i nie ma ani jednego nawet zabarwionego delikatnie liścia na czerwono. Jutro pryskam amistar+epoksynazol, żeby chociaż inne choroby nie przyspieszyły procesu "czerwienienia". I teraz najważniejsze pytanie.

Czy wymłócone zboże zaatakowane tym wirusem, jeśli okaże się w porządku(odpowiednio grube, nie porośnięte itp.) może zostać użyte jako materiał siewny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

poleciał zenit na T 2 mocno mączniakiem porażona była, ale efekty już widzę są, myślę że przebiję średni plon 8t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Witam. Byłem w sklepie środków ochrony roślin aby zakupić środek na grzyba na pszenicę jarą, sprzedawca zdziwiony, po raz 1-szy zdarzyło mu się aby ktoś kropił jarą na grzyba. A przecież grzyb występuję. Zakupiłem środek z górnej półki, czy 1 zabieg grzybowy ma sens czy jak już to robić, to teraz t1 a fazie pojawiania się kłosów t2/3?

 

W jarej przeważnie jest mniejsze porażenie chorobami i nie wszyscy pryskają, jeśli robić jeden zabieg to chronić górne liście może być nawet t2/t3, a jeśli teraz bierze ją mączniak to trzeba pryskac teraz. Kiedy dawać drugą dawkę azotu na jarą? Po wschodach dostała 150kg saletry, a teraz strzela w źdźbło. Poczekac jeszcze trochę czy dawać teraz druga dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jesteś pewien że to jęczmień jary? mój jary siany 10-11 marca nawet nie ma jeszcze lisia flagowego a gdzie tu o kłoszeniu mówić... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

Witam co dac na T2 w pszenicy ozimej bogatka na zdzblo poszło 0,7 tilt 0,7 mondatak teraz już mam ładnie rozwinięta flagę chorób specjalnie nie widać ale chciałbym czymś ja zabezpieczyć menara w pełnej dawce wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

czy można jeszcze wykonać zbieg herbicydem w pszenicy ozimej dodam że w piątek wykonałem T2 i zauważyłem sporo przytuli i innych chwastów proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Kolego gen, u mnie wygląda podobnie na zdjęciu XTRO i jest to tylko na zbożu z centrali, z nawozem donasiennym, które powschodziło zdecydowanie szybciej niż własny materiał. Obok jeden siewnik dosiany swoim materiałem9który wschodził zdecydowanie gorzej) i nie ma ani jednego nawet zabarwionego delikatnie liścia na czerwono. Jutro pryskam amistar+epoksynazol, żeby chociaż inne choroby nie przyspieszyły procesu "czerwienienia". I teraz najważniejsze pytanie.

Czy wymłócone zboże zaatakowane tym wirusem, jeśli okaże się w porządku(odpowiednio grube, nie porośnięte itp.) może zostać użyte jako materiał siewny??

Wirus nie przenosi się z materiałem nasiennym ,możesz siać spokojnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

ponawiam pytanie czy można jeszcze pryskać herbicydem w pszenicy w piątek wykonałem T2 czy nic jej się nie stanie dodam że jest w super kondycji losktos doradź jeśli możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

W jarej przeważnie jest mniejsze porażenie chorobami i nie wszyscy pryskają, jeśli robić jeden zabieg to chronić górne liście może być nawet t2/t3, a jeśli teraz bierze ją mączniak to trzeba pryskac teraz. Kiedy dawać drugą dawkę azotu na jarą? Po wschodach dostała 150kg saletry, a teraz strzela w źdźbło. Poczekac jeszcze trochę czy dawać teraz druga dawkę?

drugą dawkę azotu podaj przy drugim kolanku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

ponawiam pytanie czy można jeszcze pryskać herbicydem w pszenicy w piątek wykonałem T2 czy nic jej się nie stanie dodam że jest w super kondycji losktos doradź jeśli możesz

 

Na dwuliścienne, szczególnie przytulię można zastosować Grodyl 75 WG, jak podaje producent środek działa na przytulię w każdej fazie rozwojowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Na dwuliścienne, szczególnie przytulię można zastosować Grodyl 75 WG, jak podaje producent środek działa na przytulię w każdej fazie rozwojowej

 

Galaper 200 EC  o połowę tańszy  i lepszy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitaj    0
Napisano (edytowany)

Witam co prawda zboże nie moje ale mojego kuzyna z centralnej polski mają tam bardzo słabe ziemie gliny i piaski, zaczeło mu dziwnie żółknąć zboże ktoś wie może co to jest i jaki oprysk zastosować?

 

I jakby ktoś poradził ile dodać mocznika i siarczanu do oprysku od razu żeby ją zasilić :)

 

rp3t7b.jpg

 

36h0ar.jpg

Edytowano przez Kitaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Chyba choroby ją zaatakowały. Na dole to przypadkiem nie jest łamliwość podstawy źdzbła? Kiedy rzucić 3 dawke saletry jak kłosy sie zaczną pokazywać? Widze juz niektórzy po T2 u mnie dopiero zaczyna sie flagowy pokazywać planuje da pół litra amistaru i pół litra epkoksykonazolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Panowie mam takie pytanie. Muszę poprawić jedną działkę,na chwasty stad moje pytanie czy w pszenicy w fazie liścia flagowego mogę połączyć np Starane lub Tomigan z Adexarem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj