Polecane posty

Radoslav    6

Panowie co mogę dodać do granstaru aby zwalczyło mi jednoliścienne w pszenicy jarej( strzela w źdźbło, roślina ok.15-20cm)

Chodzi mi o najtańsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

oba preparaty mają zadanie zabezpieczające, z tym ze Acanto to strobiluryna - substancja translaminarna - zastosowana na jednej powierzchni organu może przenikać na jego drugą stronę. Poza tym dociera nawet do jeszcze ukrytych liści (cenna właściwość podczas intensywnego wzrostu). Działa bardzo długo.

Chlorotalonil to substancja powierzchniowa. Nie przemieszcza się w roslinie, nie zniszczy grzyba znajdującego się w roślinie ale zastosowana na powierzchnię organu działa bardzo dobrze zapobiegawczo. Jest jedno ale - przy deszczowej pogodzie parę dni po zabiegu substancja może być poprostu zmyta,

Taka to róznica. Jeżeli zapowiada się deszczowa pogoda - zdecydowanie acanto

 

dzieki za ciekawe wyjasnienie. A powiedz mi jaka zalecal bys mi mieszanine tych srodkow na T2? Droga ta mieszanka, w jakich minimalnych dawkach aby miala sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

 

witam

a co lepiej zastosować na lisć flagowy modus 0.2, cerone 0.5, czy mieszankę modus 0.1 i cerone 0.4 na 2 kolanko był dany modus 0.3 i ccc 1l,

azotu dostała 150kg i dostanie jeszcze 34kg na kłos

 


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Panowie w jakich fazach zasilac mocznikiem pogłównie przenice ozimą?

1 dawke dawałem saletre zaraz po ruszeniu wegetacji

2 dawka mocznik w fazie ok BBCH 30  ok 3tyg temu

obecnie przenica znajduje sie fazie 2 kolanka ok 1cm na ziemią  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

Ja 3 dawka azotu daje przed kłoszeniem, do fazy przed otwarciem pochwy liściowej, czyli najczęściej 15-30 maja. Dawka będzie skuteczna gdy będzie dostatek wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a w jakiej formie dajesz przed kłoszeniem mocznik czy saletra? Mocznik to jak najbardziej, a czy na saletrę to nie za wcześnie trochę z tego co wiem to tą trzecią dawkę zalecają jak się otwiera pochwa liściowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

tez bym sypnal ,ale jest za sucho , i nic to nie da , najwyrzej odrzywka wieczorem na ozima a po wykloszeniu siarczan i sie zobaczy,czy skrzypionka wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

.jechać T2 czy czekać, ale chyba niema za czym... co te środki nie działają? 20 kwietnia jechałem topsin 1l/ha + bumper 0,3l/ha 

 

no jak zastosowałeś takie srodki i to w takich małych dawkach (mowa o bumperze) to nie ma co się dziwić ze nie działa. Jedź z T

2 bo mączniak widzę nie ustępuje

dzieki za ciekawe wyjasnienie. A powiedz mi jaka zalecal bys mi mieszanine tych srodkow na T2? Droga ta mieszanka, w jakich minimalnych dawkach aby miala sens?

epoksykonazol 0,8 + Acanto 0,5 l - ok. 160 zł

epoksykonazol 0,8 + chlorotalonil 1 l - ok. 120 zł


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

@grego ja stosuje mocznik a na temat saletry to niech się wypowiedzą Ci co ją stosują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

no jak zastosowałeś takie srodki i to w takich małych dawkach (mowa o bumperze) to nie ma co się dziwić ze nie działa. Jedź z T

2 bo mączniak widzę nie ustępuje

epoksykonazol 0,8 + Acanto 0,5 l - ok. 160 zł

epoksykonazol 0,8 + chlorotalonil 1 l - ok. 120 zł

sprobuje zapodac Acanto 0.5l + epoksykonazol 0.6l. Pszenica narazie w miare zdrowa a tak mi po prostu akurat bedzie pasowac na moja powierzchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie  od czego sa ciemne pasy w pszenicy dodam ze sa całkiem w innym miejscu niz przejazd ciagnikiem czyzby  leciało na zakładke??;/

na bank zakladki.. a czym było rozsiewane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

Siemanko. Można modusem pryskac w południe, bo na etykiecie nie widziałem przeciwwskazań dla pszczół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Panowie mam pytanie czy można stosować Medax Top w mieszance jarej pszenica z jęczmieniem ??

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    133

Panowie mam taki problem,

co moze byc powodem żółknięcia dolnych liść pszenicy?, dodam, że pszenica siana poźno na przełomie października/listopada ( bo to przewódka) i jest w fazie początku strzelania w źdżbło, czym to może byc spowodowane?

Jeżeli żółkną całe dolne liście (w skutek niedoboru światła) a pszenica jest gęsta, jest to normalny proces, ale nie widząc łanu trudno stwierdzić czy to ma właśnie miejsce, na początku strzelania w źdźbło jest to jednak mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

Witam otóż mam takie pytanie do was stosowalem modus 0,25 l /ha + antywylegacz 1 l/ha czy ,moge jeszcze raz modus zastosowac i w jakiej dawce na lisc flagowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

Poczytaj  to forum i przyswój trochę wiedzy o substancjach (np z HGCA) to sam ocenisz czy środek dobry czy nie. Substancji jest raptem ze 20 z czego pewnie z 10 -12 jest najczęściej stosowanych w róznych kombinacjach. Mirador forte może nie jest słaby ale po pierwsze ma głupawy dobór substancji (słabo na septoriozę) a po drugie jest nie wart swojej ceny.Sprzedawca zapewne ma zasadę "kocham was krowy moje bo was doję" więc nie ma się co dziwić że zachwala

własnie dziś zakupiłem revellerel w tamtym roku pryskałem co będę kombinował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie prosze o porade,dałem na pszenice pierwsze kolanko moddus 0,2 i antywylegacz 0,7l/ha,chce jeszcze teraz dać na liść flagowy moddus 0,25l/ha ale jest sucho i tu moje pytanie nie zaszkodzi to mojej pszenicy?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

czy jest jeszcze sens dawać siarczan magnezu z mocznikiem w pszenicy?? która jest ciemna, dostała 150N :)  czy lepiej poczekać i dorzucić do T2 na flagowy ?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Jak jest sucho to po co anty. ,ona sama zredukuje wysokość,był by sens dawać gdyby zboże wyglądało świetnie ,ale nie wygląda ,bo u mnie to samo ,pomomo że dostała już 160N i pole po rzepaku ,w dobrej kulturze ,III klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

Panowie mam problem z przytulią w pszenicy ozimej, słabo zadziałał gold i chce jeszcze opryskać starane i mam pytanie. Czy ten herbicyd mogę zmieszać razem z Acanto+safir  żeby dwa razy nie jeździć czy oddzielnie i jaki zrobić odstęp od fungi herbicyd

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj