Polecane posty

lonoh    194

@losktos można mieszać soligor z cerone? Jak się zachowuje ta mieszanina nie będzi przypalen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

kiedy dac trzecią dawke w formie saletrzaku
na klos czy troche wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

@losktos według Ciebie epoksykonazol 0,8 + chlorotalonil 1l (np. Rekord 125 EC + Gwarant 500 SC) lepiej zabezpieczą pszenicę niż Soligor który ma 3 substancje aktywne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

dołaczam sie do pytania lonoh na temam czy mozna mieszac oba srodki.....a drugie pytanie czy po wczesniejszym zastosowaniu Moddusa 0,3+CCC 1,0l moge teraz na flagowy ponownie zastosowac Moddus 0,2-0,3l czy lepiej dac to Cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam cerone moge dodać medax top do tego czy nie na liść flagowy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@losktos według Ciebie epoksykonazol 0,8 + chlorotalonil 1l (np. Rekord 125 EC + Gwarant 500 SC) lepiej zabezpieczą pszenicę niż Soligor który ma 3 substancje aktywne?

tak, to że ma większą liczbę substancji to jeszcze nic nie znaczy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a kiedy planujecie zabieg T2, u mnie Bamberka już ma liść flagowy, ale wygląda dość zdrowo i się zastanawiam czy jeszcze trochę poczekać czy  już pryskać? 11 -12 Maj to wcześnie na ten zabieg czy odpowiedni termin bo na kłos chcę dać tylko tebukonazol? Więc do żniw jeszcze ponad dwa miesiące by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
Napisano (edytowany)

knoro 93 nawożenie jak u mnie. na t1 niepotrzebnie obniżyłes dawki ccc i moddusa i masz watpliwosci czy ustoi, na flagowy 0,1 moduss mało dokup cerone lub cos w tym stylu w jakiej fazie masz pszenice bo obstawiłbym 2 kolanko- wiec prysnij tym moddusem teraz a na\plagowy cerone i ratuj plon albo daruj sobie 3 dawke azotu

 

Miało iśc 0,3 moddusa i 1 l antywylegacza ale było sucho jak pryskałem i jakoś sie nie zapowiadało na super plon. Teraz przeszła fala deszczy pszenica sie zrobiła czarna i chyba faktycznie trzeba bedzie cos dokupic na flagowy liść. Albo dokupie moddusa i dam 0,2 albo na cześci pola dam moddus 0,2 a na części cerone, Zastanawiam sie czy dawać 3 dawke na kłos 100 kg. Ma ona jakiś wpływ co do wylegania pszenicy? Czy już azot który odpowiada za wykładanie zboża został podany? Tak sie zastanawiam i nie wiem co robic.

 

A jakie skracanie proponujecie dla pszenicy jarej? Pytam sie bo pierwszy rok mam. Przedplon kukurydza ziemia IV z przewaga V klasy. Dość gęsta. Póki co dostała przedsiewnie 100 N planuje jej jeszcze jakies 100 kg saletry. Może dać wiecej tej saletry? Skracanie 0,25 i 0,8 antywylegacz nie za słabe?

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

@losktos dzięki za pomoc, z uwagi na Twoje większe doświadczenie zastosuję epoksykonazol 0,8 + chlorotalonil 1l. Byłbyś jeszcze tak uprzejmy i polecił mi coś na T3? Myślałem o Falconie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Na T3 możesz dać np tebukonazol 0,5 plus epoksykonazol 0,5. Albo z osobna te środki.  Stosuja też różne kombinacje z prochlorazem, metkonazolem oraz tiofantem metylowym. Dla mnie typowym środkiem na T3 jest duet ultra.
Czekam na odp na moje pytania może ktoś doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Czy w pszenicy jarej zasada, że najlepiej skracać bbch 30/31 również obowiązuje? Mam kolanko 0,7 cm nad ziemią i chcę jutro prysnąć tak symbolicznie ccc 1 litr oraz duett star 1 litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Panowie, czy to normalne żeby dolne liście tak żółkły?

Po lewej pszenica po pszenicy dość rzadka obsada, po prawej pszenica po rzepaku, gęsta jak cholera, czy pryskać już na T2, a może coś jej brakuje przez to że taka gęsta? Odmiana bamberka

 

891dadc21d76a183m.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@losktos dzięki za pomoc, z uwagi na Twoje większe doświadczenie zastosuję epoksykonazol 0,8 + chlorotalonil 1l. Byłbyś jeszcze tak uprzejmy i polecił mi coś na T3? Myślałem o Falconie.

z tańszycvh wersji to Tebu + Topsin, no ewentualnie samo Tebu, może być jeszcze Zamir.

a z droższych Prosaro lub Osiris


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2
Napisano (edytowany)

Pryskając dziś pszenice na grzyba 2 raz zauważyłem że pojawiły się osty , czym można było by je zwalczyć ? 

Pszenica w fazie liścia flagowego .

 

Edytowano przez pawelo430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

z tańszycvh wersji to Tebu + Topsin, no ewentualnie samo Tebu, może być jeszcze Zamir.

a z droższych Prosaro lub Osiris

@losktos można mieszać soligor z cerone ? nie przypali liści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest minimalna temperatura do stosowania wirtuoza i przez ile godzin od oprysku nie może poniżej niej spaść?

Jaka jest najlepsza faza BBCH do stosowania cerone? Można go mieszać z wirtuozem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Co byście polecili na grzyba w pszenicy ozimej, nigdy nie pryskałem i z tąd moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroniarz    0

Odbiegajac od tematu skracał ktos kiedys pszenżyto ozime? pierwsze kolanko juz ok 10cm od ziemi mozna skracac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

mam pytanie czy mogę połoczyć Bumper 250 z plonvitem i mocznikiem na pszenicę jarą ? za jednym opryskiem miałbym większość z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Na T2 w lepszej pszenicy planuję dać Adexar w dawce 1,2 l i moddus na usztywnienie 0,15 będzie dobrym rozwiązaniem ? Odmiana Julius i Ostroga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Ja dzisiaj dałem Fandango 1 l/ha i Moddus na usztywnienie 0,15 l/ha + coś na robaka. Zobaczymy co z tego wydzie czy nie będzie przypaleń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Mam taki problem sąsiad pozyskał u siebie od trawy na tytoń pole i musiało zawiewać oprysk do mnie ponieważ całą szerokością pola na odcinku gdzie pozyskał (2ha) przenica JARA jest biała, czy da się jeszcze ją uratować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Można zwalczyć osty jeszcze ale to juz ostatni moment też pryskałem wczoraj , ale to ostatni moment


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj