Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koczas    80

Witam, z tej strony znowu ta maruda co nie wie co to za faza pszenicy. Zdjęcia trochę lepszej jakości dzisiaj, może ktoś odważy się napisać co to za faza i czy pryskać już cerone/medax/,moddus(posiadam w niewielkiej ilości wszystkie z tych trzech środków). Wysokośćogółem zboża to 60 cm, a do końca dopiero wychodzącego liścia 43 cm.

A więc co to za faza bbch?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de5a306121ffbc7a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a99130ded830374.html

http://images70.fotosik.pl/874/4f7e4edced8f9076med.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/517cc03b7479ce26.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Witam, z tej strony znowu ta maruda co nie wie co to za faza pszenicy. Zdjęcia trochę lepszej jakości dzisiaj, może ktoś odważy się napisać co to za faza i czy pryskać już cerone/medax/,moddus(posiadam w niewielkiej ilości wszystkie z tych trzech środków). Wysokośćogółem zboża to 60 cm, a do końca dopiero wychodzącego liścia 43 cm.

A więc co to za faza bbch?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de5a306121ffbc7a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a99130ded830374.html

http://images70.fotosik.pl/874/4f7e4edced8f9076med.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/517cc03b7479ce26.html

 

BBCH 37 FAZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ok, dzięki Ci wielkie. Czy mogę więc jutro pojechać w taki sposób-pole ma 4 hektary a chcę to opryskać tak. Hektar medax top 0,5 l/ha, hektar moddus 0,3 l/ha oraz 2 hektary cerone 0,5 l/ha. Chcę to zrobić w ten sposób, bo takie mam "resztki" oprysków oraz będzie porównanie i wiedza dla przyszłych pokoleń. Chcę również dodać do każdego opryskiwacza fungicydy safir 0,8l/ha oraz amistar(podróba) 0,5 l/ha. Czy będzie ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

W jakiej fazie macie  pszenice jare? Już odchwaszczone?, Przymierka do fungi?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

ja mam w fazie strzelania w źdźbło  między czwartkiem a sobotą jadę skracać + fungi itp 3 dni temu dostała N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Ok, dzięki Ci wielkie. Czy mogę więc jutro pojechać w taki sposób-pole ma 4 hektary a chcę to opryskać tak. Hektar medax top 0,5 l/ha, hektar moddus 0,3 l/ha oraz 2 hektary cerone 0,5 l/ha. Chcę to zrobić w ten sposób, bo takie mam "resztki" oprysków oraz będzie porównanie i wiedza dla przyszłych pokoleń. Chcę również dodać do każdego opryskiwacza fungicydy safir 0,8l/ha oraz amistar(podróba) 0,5 l/ha. Czy będzie ok??

Osobiście nie dodawałbym żadnego fungicydu podczas stosowanie reterdantów.

Końcówki liści Ci przypali a sama roślina dostanie szoku.

Potem MTZ słaba albo jeszcze gorzej brakuje ziaren w kłosie.

Zrób dwa przejazdy i będziesz spał spokojnie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

na pszenice ozima 1,5 ha dałem 320kg saletry+saletrzak(150kg saletry i 170kg saletrzaka)

jutro kupuje nawoź. 1 raz było tez opryskane chwastoxem 340sl turbo+mocznik 25kg.

jaka dawkę byście proponowali aby nie położyło?chodzi o nazoz pod korzeń,bo mocznikiem tez będę pryskał jeszcze 2 razy.

z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Może ktoś wie jak się nazywają odmiany pszenic zimowych ościstych?Bo mam taką i jestem z niej zadowolony tylko nie znam nazwy brałem ją od gospodarza 2 lata temu i nie zapamiętałem nazwy.Więc jak znacie odmiany ościste to piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ok, dzięki. Polecę dwa razy i myślę, że fungicyd będzie nawet dać lepiej jak liść flagowy całkowicie rozwinięty, bo narazie nie wygląda zboże chyba tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
Napisano (edytowany)

Do sybiuszek24 ja znam i miałem mewa, lukullus, ostroga z topfarms i podejrzewam że to będzie ona bo to fajna odmiana produkuje bardzo szeroki liść flagowy.

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21
Napisano (edytowany)

Dzięki kolego piotrdd za odp sprawdzę te odmiany i porównam do swojej zasianej.Szkoda mi jej zmarnować bo jestem z niej zadowolony :D jest niziutka co mnie cieszy.Pozdrawiam

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

W jakiej fazie macie  pszenice jare? Już odchwaszczone?, Przymierka do fungi?

ja w sobote opryskałem siana była 12 marca  skracanie we wtorek jak pogoda pozwoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jara odchwaszona.Aktualnie w fazie wyczuwalne pierwsze kolanko.We wtorek pojdzie Moddus 0.25l  z ccc 0.7  l Od grzyba Duett star z Mondatakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Witam.Może ktoś wie jak się nazywają odmiany pszenic zimowych ościstych?Bo mam taką i jestem z niej zadowolony tylko nie znam nazwy brałem ją od gospodarza 2 lata temu i nie zapamiętałem nazwy.Więc jak znacie odmiany ościste to piszcie.

 

Dodam do odmian wymienionych jeszcze ostkę strzelecką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew3011    4

Panowie powiedzcie mi ile mogę dać mocznika i siarczanu dolistnie na pszenice? Jest liść podflagowy a mijscami widać flagowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakiej fazie macie  pszenice jare? Już odchwaszczone?, Przymierka do fungi?

Faza strzelania w źdźbło. Siana 28 lutego opryskana na chwasty dwa tygodnie temu w piątek regulator + fungi 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

czy do oprysku na flagowy fungicydem można dodać jakieś mikro czy mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfaholik    1
Napisano (edytowany)

Czy topsin w dawce ok 1.2l na ha bedzie dobrym wyborem na T2.Brak oznak jakies chorob grzybowych.

Edytowano przez Alfaholik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Na pszenicę ozimą dałem ok. 148 kg N. Planuje jeszcze rzucić jej 100 kg saletry na kłosa. Po pierwszym kolanku daliśmy 0.25 l moddusa, chcemy jeszcze zastosować 0.5 l cerone. Co sądzicie, wystarczy takie skracanie żeby ustala do zniw?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

Doradźcie mi co będzie lepsze na T2 Wirtuoz w dawce 0,9 l/ha czy Soligor w dawce 0,9 l/ha? Na T1 poszło Capalo 1,8 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Soligor, a jeszcze lepiej (jeżeli to ma być w tych pieniadzach) - epoksykonazol 0,8 + chlorotalonil 1l lub jeśli jesteś w stanie dołożyć parę złotych zamiast chlorotalonilu Acanto

 

Czy topsin w dawce ok 1.2l na ha bedzie dobrym wyborem na T2.Brak oznak jakies chorob grzybowych.

już lepiej sam epoksykonazol albo Duet Ultra (epoks + tiofanat)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj