Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz3044    19

dziś na drugi zabieg skracanie poszedł modus 0.2 na pierwszy szedł modus 0.3 plus ccc 1l. pszenica ma 3 kolanko liść flagowy wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2
Napisano (edytowany)

Kiedy najlepiej zastosowac na drugi zabieg modus w dawce 0,2l na liść podflagowy czy flagowy?

 Na liść flagowy

@pawelo 0,2 moddusa trochę mało ale jakbyś dał 0,3 to ok. Co było na pierwszy zabieg? 

1 Zabieg       0,3l/ha   Moddus

 

 

 

Edytowano przez pawelo430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Czy pryskał ktoś pszenicę ozimą na głuchy owies? W sklepie sprzedawca powiedział, że teraz coraz częsciej w pszenicy sie pojawia i ludzie biora. W zeszłym roku w jęczmieniu na tym polu tam gdzie przypadkiem minąłem pumą to było tego dziadostwa sporo, a pole pod pszenice było bez podorywki i bez pryskania roundupem, słoma była siekana. Nie wiem za bardzo jak zaobserwować czy wyszedł ten głuchy w pszenicy czy nie.

 

Kiedyś pryskałem pszenżyto ale raczej niepotrzebnie bo gdzie nie opryskałem to i tak nie było, walcze z tym dziadem już któryś rok ale tylko w jarych, by się go całkowiie pozbyć potrzeba pare lat i odpowiedniego zmianowania, owies teraz powinieneś zauważyć bo będzie troche wyższy od pszenicy ale według mnie zima była jaka taka więc powinien przemarznąć


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Czy przeprowadzic nalewanie ziarna wraz z t2 czy pojechac osobno, bo planuje na wiekszosci arealu na flagowke a reszte na kloszenie aminotopem. Jeszcze musze sprawdzic czy z miedzia sie nie zwazy

 

miedz na t2? w tym stadium rozwoju jest toksyczna dla pszenicy. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

koledzy można poprawić pszenice na chwasty granstar 50sx? kolanko jakieś 4 cm nad ziemią

 

Kolego, wczoraj pryskałem pszenicę ozimą Granstarem Ultra 50 SX. Pszenica ma 40cm, trzy kolanka, po "rozebraniu" roślinki widac malutki liść flagowy. Na etykiecie pisze, że do końca fazy strzelania w źdźbło (bbch 37), a więc do początku fazy liścia flagowego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Panowie mam pytanie, chciałbym opryskać jęczmień jary na chwasty czy można mieszać ze sobą Axial z Tomiganem ? Oba maja formulacje ec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kekaccoaaa    1

kupiłam fungicyd sokol 460ec na pszenice jara stosowal ktoś??

 

To jest to samo co Falcon z Bayera. Ja stosowałem co prawda nie w pszenicy, ale w życie hybrydowym na t2 i było nawet ok. jedynie z rdzą sobie nie poradził. Jeśli więc chcesz wiecej informacji nt. tego środka to szukaj inf. o falconie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

Kupilaś to kupiłaś , ale za 150,- można było lepiej wybrać.

W zasadzie zalecana 0.6l  litra przy dość przeciętnych substancjach rozumiem  na T2.

Te substancje bardziej na mączniaka i na rdze są nakierowane , aniżeli na septerioze czy DTR czyli sedno w T2.  

Lepsza by już była Menara przy podobnych pieniądzach , a i ona też nie jest jakaś super hiper.

Ale przy jarce i słabszej presji też może dać radę , ale gwarancji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

panowie troche z innej beczki sąsiad pryskał jakiś groch czy coś podobnego w wiatr i zniosło na moją jarą pszenice brana z centrali i zaczyna robić się biała czy przeżyje czy już pozamiatane? opryskałem ją odżywką i czekam co będzie dalej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

ja na twoim miejscu poszedł bym do sąsiada i powiedział co o nim myślę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

kiedy dawać trzecią dawkę N w pszenicy ozimej ? na flagę czy później ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1367

Siema, pytam bo nie wiem :lol:

Czy do Cerone (0,5l/ha drugi zabieg) mogę dodać siarczan i jakieś mikro? Ładnie się miesza? Pierwszy raz pryskam Cerone. Chyba już najwyższy czas żeby prysnąć, bo niby do fazy liścia flagowego :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

czy zabieg t 2 robić w fazie BBCH 37 ? przewidziany zabieg jest jeszcze t 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10
Napisano (edytowany)

witam co to jest za grzyb pryskałem pszenicę na T1 wirtuozem i capalo i na polu robi się zółtawo na T2 jeszcze zaszybko planowałem na T2 dać reveller tam gdzie szedł wirtuoz a tam gdzie capalo to miał iść adexer plus a wy w tym przypadku co bysci dali i zrobili proszę o podpowieś pszenica jest ładna jeszcze na liscia flagowego ma iść 20-20-20 z intermagu 4kg na ha i 10kg siarczanu nagnezupost-23015-0-66237600-1431188932_thumb.jpgpost-23015-0-66237600-1431188932_thumb.jpgpost-23015-0-66237600-1431188932_thumb.jpg

Edytowano przez darkoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Czy do Cerone (0,5l/ha drugi zabieg) mogę dodać siarczan i jakieś mikro? Ładnie się miesza? Pierwszy raz pryskam Cerone. Chyba już najwyższy czas żeby prysnąć, bo niby do fazy liścia flagowego :unsure:

Dodałem 5kg/ha siarczanu amonu niby można zmniejszyć dawkę Cerone do połowy zobaczymy co wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Zapytaj sąsiada, czym pryskał. Bo może przejdzie, a może nie i powinien zwrócić za straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerf5030    0

witam co to jest za grzyb pryskałem pszenicę na T1 wirtuozem i capalo i na polu robi się zółtawo na T2 jeszcze zaszybko planowałem na T2 dać reveller tam gdzie szedł wirtuoz a tam gdzie capalo to miał iść adexer plus a wy w tym przypadku co bysci dali i zrobili proszę o podpowieś pszenica jest ładna jeszcze na liscia flagowego ma iść 20-20-20 z intermagu 4kg na ha i 10kg siarczanu nagnezuattachicon.gifgrzyb aaaaaaaa 074.jpgattachicon.gifgrzyb aaaaaaaa 074.jpgattachicon.gifgrzyb aaaaaaaa 074.jpg

 

to jest chyba septorioza paskowata lisci a to biale to maczniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Chyba brak magnezu w zeszłym roku miałem podobne więc na tym samym polu w tym roku razem z 1 dawką saletry dałem kizeryt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

panowie troche z innej beczki sąsiad pryskał jakiś groch czy coś podobnego w wiatr i zniosło na moją jarą pszenice brana z centrali i zaczyna robić się biała czy przeżyje czy już pozamiatane? opryskałem ją odżywką i czekam co będzie dalej

 

Prawdopodobnie opryskał  Command 480. Po nim robi się biało. Poczytaj etykietę, ale raczej może być kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfaholik    1
Napisano (edytowany)

Mozę ktoś polecić dobra odżywkę magnezowa?
Oprocz siarczanu magnezu

Edytowano przez Alfaholik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

kiedy dawać trzecią dawkę N w pszenicy ozimej ? na flagę czy później ?

 

na kłos :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj