Polecane posty

krecikuryn    6

post-46588-0-13107900-1430127416_thumb.jpg

 

Koledzy cos sie dzieje z pszeniczką... żółkną końcówki  jak widać na zdjęciach... było troche sucho, dostała yaravita zboże 1l/ha, bumper super 490 1l/ha + Lotus 250 0,4l/ha. 

 


Dziś w nocy spadło troche wody ... jak myślicie pomoże jej czy coś samemu jeszcze działać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

attachicon.gif20150427_103624.jpg

 

Koledzy cos sie dzieje z pszeniczką... żółkną końcówki  jak widać na zdjęciach... było troche sucho, dostała yaravita zboże 1l/ha, bumper super 490 1l/ha + Lotus 250 0,4l/ha. 

 

Dziś w nocy spadło troche wody ... jak myślicie pomoże jej czy coś samemu jeszcze działać??

 

U mnie w jantarce to samo. przed opryskaniem na grzyba już były żółte końcówki. W ten czwartek minie tydzien od oprysku od grzyba i skracaniem. U mnie troszke popadało ale za mało. W arkadii widze że nie ma ale tez gdzie niegdzie sie trafiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

attachicon.gif20150427_103624.jpg

 

Koledzy cos sie dzieje z pszeniczką... żółkną końcówki  jak widać na zdjęciach... było troche sucho, dostała yaravita zboże 1l/ha, bumper super 490 1l/ha + Lotus 250 0,4l/ha. 

 

Dziś w nocy spadło troche wody ... jak myślicie pomoże jej czy coś samemu jeszcze działać??

Czytajcie co było wcześniej pisane -To jest wirus żółtej karłowatości jęczmienia ,widzę że to jest w całej Polsce ,jak macie takie objawy to podawajcie swój powiat aby ocenić skalę klęski żywiołowej spowodowanej przez mszyce jesienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Zwykle jest to ok 4 tygodni.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie w Arkadii też mniej żółtych końcówek ale w Bamberce i Juliusie bardzo dużo, mi sie jednak wydaje, że to od któregoś oprysku bo w miejscach gdzie stawałem opryskiwaczem są takie mocniejsze linie żółtego, bardzo to nieciekawie wygląda. U sąsiada, który poza chwastoxem nic nie daje problemu zbytnio nie widać, choć pole bardzo zaniedbane pszenica jasna ledwo co u niego rośnie jest 2 razy mniejsza od moich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

U mnie Jantarka zamiast się poprawić to wygląda coraz gorzej... W tym tyg minie 14 dni od t1 i odżywek... Czym ją ratować.
Może deszcz jej pomoże -zapowiadają coś na ten tydzień... To jest septorioza?

post-31085-0-62322900-1430158901_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Godz po zabiegu tilt turbo + modus + ccc   + mocznik przyszła porządna burza :/ lało z 5 min czy liczyć na to że środek się wchłonął ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo. jakieś dwa tygodnie po zabiegu t1.  podobno to żółta karłowatość jęczmienia. i gadał mi taki jeden "fachowiec" że uaktywnia się ona często po oprysku na grzyba. sam wirus jest przenoszony przez mszyce

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

to co jeszcze raz jechać jakimś epoksykonazolem? I dlaczego tam gdzie oprysk sie nałożył jest większe porażenie

Znawcą nie jestem ale septorioza to ma bardziej takie plamy kilka miejsc infekcji które się schodzą po czasie, a u mnie to raczej od razu cały/pół liścia jest przebarwione na żółto, według tego co pisza o tej wirusowej karłowatości to w pszenicy może przechodzić w czerwień tak jak na zdjęciu powyżej, u mnie tego jeszcze nie ma, Sam nie wiem co z tym dalej robić. Czy wydawać kasę na jeszcze jeden fungicyd na septorioze czy nie

Tak jeszcz eraz patzrę na zdjęcie kolegi Panczo to to jednak będzie bardziej septorioza bo są plamy i w środku to bardziej brązowe plamy pewno niż czerwone. Ale żeby az tak duże porażenie, o tak wczesnej porze?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

U mnie Jantarka zamiast się poprawić to wygląda coraz gorzej... W tym tyg minie 14 dni od t1 i odżywek... Czym ją ratować.

Może deszcz jej pomoże -zapowiadają coś na ten tydzień... To jest septorioza?

 Wyglada mi to na septorioze paskową lisci .Rok temu weszlo mi to na Arkadie dosyc mocno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Panczo z tej pszenicy nic nie będzie nawet nie wróci się to co posiałeś ,likwiduj to bo ono się samo likwiduje ,wirus i jeszcze raz wirus,piszę to do wszystkich  którzy mają taką czerwoną pszenicę,w czerwcu już nic nie posiejecie  a ją trafi ...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Panowie poradźcie na I dawke (11.03) pszenica dostała 170 kg/ha saletry 34N, na drugą dawke (11.04) tak samo i okazało się że do dyspozycji mam jeszcze 230 kg/ha i nie wiem co z tym zrobić :) Myślę żeby rozbić to na dwa razy i na za około tydzień dać III dawke 100 kg/ha i potem przed kłoszeniem 130 kg/ha, albo dać sobie spokój z tym rozbijaniem dawki i przed kłoszeniem dać 150 kg/ha, a resztę zostawić na przyszły sezon. Czy w przypadku pierwszego rozwiązania pszenica złapie parametry na konsumpcyjną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Panczo z tej pszenicy nic nie będzie nawet nie wróci się to co posiałeś ,likwiduj to bo ono się samo likwiduje ,wirus i jeszcze raz wirus,piszę to do wszystkich którzy mają taką czerwoną pszenicę,w czerwcu już nic nie posiejecie a ją trafi ...........

Kolego gen...

Wiem że piszesz o tym bo codziennie śledzę ten temat,ale na razie jesteś jedynym który pisze o tym wirusie... Mi to wygląda na grzyba ale dlaczego się nie poprawia skoro dostała t1 (0,4 tilt + 0,7 procholaz +makro a tydz później mikro)

Sam nie wiem co robić... Mam jeszcze arkadia i muszelke i one wyglądają o wiele lepiej...

Jest jeszcze sens siać jęczmień o tej porze? Qq u mnie odpada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jest jakiś dobry środek na przytulie w pszenicy i pszenżycie do 2 kolanka bo mam tego pełno a niewiem czy galaperem strong moge do 2 kolanka pryskać ?

Kolego gen...
Wiem że piszesz o tym bo codziennie śledzę ten temat,ale na razie jesteś jedynym który pisze o tym wirusie... Mi to wygląda na grzyba ale dlaczego się nie poprawia skoro dostała t1 (0,4 tilt + 0,7 procholaz +makro a tydz później mikro)
Sam nie wiem co robić... Mam jeszcze arkadia i muszelke i one wyglądają o wiele lepiej...
Jest jeszcze sens siać jęczmień o tej porze? Qq u mnie odpada....

Jak to mój tata mówi jęczmień można siać do golonki więc siej spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Kolego gen...

Wiem że piszesz o tym bo codziennie śledzę ten temat,ale na razie jesteś jedynym który pisze o tym wirusie... Mi to wygląda na grzyba ale dlaczego się nie poprawia skoro dostała t1 (0,4 tilt + 0,7 procholaz +makro a tydz później mikro)

Sam nie wiem co robić... Mam jeszcze arkadia i muszelke i one wyglądają o wiele lepiej...

Jest jeszcze sens siać jęczmień o tej porze? Qq u mnie odpada....

Jak dałeś 0,4l Tiltu to nic dziwnego że nie działa. Opryskaj czymś dobrym, to pozostałe liście uratujesz i ochronisz nowe przyrosty przed infekcjami.

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

A może ci co pryskali dwa tygodnie temu się trochę  pospieszyli z opryskiem ? Tak jak u mnie to temperatury w dzień nie były za wysokie a w nocy spadało do 2-3c więc fungicydy nie miały optymalnych warunków do działania o suszy nie wspomnę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj