Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BENNY82    242

panczo nie przejmuj sie . po 1 to napewno nie choroby podstawy tak jak ktos to pisał a jeżeli juz to septorioza paskowana szaleje z racji lekkiej zimy. u mnie odmiana mewa wygląda podobnie najstarsze liscie uschły a końcówki porobiły sie zółte i fioletowo-bure ale podstawa jest ok  tyle że u mnie troszke głoduje bo chce zredukowac obsade bo jest zbyt gesta po 10 rozkrzewien  dostała mikro miedz i basfoliara 36 i poprawia sie w oczach . zaczeła strzelac w zdzbło i dzisiaj dostała 2 dawke saletry 150kg i czekam na skracanie. mysle że u ciebie też przejsciowe mogą to byc efekty wysmalenia wiatrem niskie temp i silny wiatr u mnie po tym sie nasiliło a poza tym wahania temperatur nie służa nam w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Wczoraj wieczorem opryskałem pszenicę od chwastów Lancetem i w nocy był przymrozek wiecie może jakie będą skutki i czy herbicyd w ogóle zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dzisiaj była ładna pogoda więc postanowiłem opryskać pszenicę Moddusem + CCC + odżywki ale teraz patrzę i nadają w nocy przymrozek -3C, Zadziała to czy przy minusowych temperaturach? osłabi się działanie tych środków??? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

Mam pytanie. Jakies 2 tygodnie temu dałem T1 Atak + yamato na zboża ozime. I na jednej odmianie zauważyłem pożółknięte liście. Zastanawiam się czy nie poprawić jutro aby się ten grzyb bardziej nie rozwinął. Co radzicie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Pytałem ostatnio o zupełnie inną kolejność, ale życie zweryfikowało plany. Dziś opryskałem tilt/atak+0,1 moddus. Kiedy mogę prysnąć najwcześniej axialem?? W piątek będzie ok? Dodam, że poprawka na jednej ścieżce tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Dziękuje za odpowiedź. A czy jak dziś pryskałem Pszenice huzarem a pszenżyto Linturem to mogę jutro o takiej samej porze jechać z mocznik 5% + Siarczan 5% + Maximus 1%??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Teoretycznie lepiej po chwastowiczach czekac 3 dni minimum ale jak to pogoda lubi platac figle to nawet i 1 dzien wystarczy rok temu to pryskalem chwasty a na drugi dzien t1 skracanie odrzywki i bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

panczo nie przejmuj sie . po 1 to napewno nie choroby podstawy tak jak ktos to pisał a jeżeli juz to septorioza paskowana szaleje z racji lekkiej zimy. u mnie odmiana mewa wygląda podobnie najstarsze liscie uschły a końcówki porobiły sie zółte i fioletowo-bure ale podstawa jest ok tyle że u mnie troszke głoduje bo chce zredukowac obsade bo jest zbyt gesta po 10 rozkrzewien dostała mikro miedz i basfoliara 36 i poprawia sie w oczach . zaczeła strzelac w zdzbło i dzisiaj dostała 2 dawke saletry 150kg i czekam na skracanie. mysle że u ciebie też przejsciowe mogą to byc efekty wysmalenia wiatrem niskie temp i silny wiatr u mnie po tym sie nasiliło a poza tym wahania temperatur nie służa nam w tym roku.

No zobaczymy co tam dalej z nią będzie... Dzisiaj ją trochę dozywilem mocznikiem +siarczan +plonovit zboża... Mam nadzieje że się poprawi. Ale deszczu potrzeba deszczu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

No bo jutro jeszcze słonecznie i w miarę ciepło od piątku może przepadać więc może dawać odżywki. Na dzień przed deszczem chyba było by ok??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

dziś skoczyłem z T1 w pszenicy, 

 

topsin 1l/ha

bumper 0,3l/ha

 

mocznik 5kg/ha

siarczan magnezu 5kg/ha

maximus aminomikro 0,5 kg/ha 

 

wody 200l/ha 

 

mało mocznika, mogłem dać jeszcze raz tyle ale jechałem w słońcu i nie chciałem przedobrzyć ;) Pszenica zdrowa, silna, małe oznaki septoriozy (po rzepaku) 

 

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

T1- 21.04.2015   1l duet star+medax+ 1l antywylegacz+20kg mocznika+5kg mikrokomplex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Pszenica jara się krzewi ale słabo.Musi mieć pod dostatkiem wilgoci podczas krzewienia wtedy nie redukuje pędów.Jeśli by miało być tak ile nasion tyle kłosów to trzeba by siać jej z 300 kg na ha :)

No wiele się nie pomyliłeś. Na kompleksie żytnim bdb trzeba wysiać ok 500 nasion na metr przy MTZ 50g zdolności 98 wychodzi ok 255 kg ha. Krzewić się krzewi tylko jak przyjdzie susza to pozostają kłosy na pędach głównych a pędy boczne się redukują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

dziś skoczyłem z T1 w pszenicy,

 

topsin 1l/ha

bumper 0,3l/ha

 

mocznik 5kg/ha

siarczan magnezu 5kg/ha

maximus aminomikro 0,5 kg/ha

 

wody 200l/ha

 

mało mocznika, mogłem dać jeszcze raz tyle ale jechałem w słońcu i nie chciałem przedobrzyć ;) Pszenica zdrowa, silna, małe oznaki septoriozy (po rzepaku)

Z taka ochroną to plonu wysokiego się nie zbuduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

No dzisiaj wkoncu udało mi sie skrócic i odgrzybić pszenice wraz z siercznem magnezu. Pozniej troche zaczeło wiać, lance opusciłem tuz nad roslinami ale o dziwo nie znosiło cieczy za bardzo chyba dlatego że była dużo gestsza w porownaniu do samej  wody. Teraz tylko czekac na efekty.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubora    0

o co chodzi z tym skracaniem,kolankiem itp.ktos mnie wyedukuje?bo czytam was od kilku dni i trudno mi zalapac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Kolego jak masz np intensywnie nawożone pole azotem (obornik itd) lub poprostu przewidujesz że może zboże wylegać powinieneś stosować regulatory wzrostu potocznie taki zabieg nazywa się skracaniem gdyż skraca się międzywęźla (łan jest niższy). Po zastosowaniu regulatorów wzrostu rośliny są niższe, mają grubszą słomę oraz lepiej są ukorzenione przez co nie wylegają podczas wiatrów itd. Daje to odczuwalny wzrost plonu, nawet przez samo to że zboże stoi a nie leży. Pewnie kolego widziałeś w słomie że ma ona takie zgrubienia co kilkanaście cm to są to tzw kolanka. A faza 1 kolanka jest gdy roślina po końcu krzewienia zaczyna się faza strzelania w źdźbło i gdy to kolanko jest w pędzie głównym ok 1cm nad ziemią. Gdy urwiesz przy ziemi żdźbło pszenicy to można wyczuć te kolanka palcami lub przeciąć nożem i jest ono widoczne. Stosować można w takiej fazie w pszenicy np Moddus 0,3l/ha + Antywylegacz płynny 675 SC l/ha. możesz w googlach wpisać etykieta moddus i tam jest sporo opisane. Jak coś żle to mnie poprawcie.

Edytowano przez andrews1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubora    0

Kolego jak masz np intensywnie nawożone pole azotem (obornik itd) lub poprostu przewidujesz że może zboże wylegać powinieneś stosować regulatory wzrostu potocznie taki zabieg nazywa się skracaniem gdyż skraca się międzywęźla (łan jest niższy). Po zastosowaniu regulatorów wzrostu rośliny są niższe, mają grubszą słomę oraz lepiej są ukorzenione przez co nie wylegają podczas wiatrów itd. Daje to odczuwalny wzrost plonu, nawet przez samo to że zboże stoi a nie leży. Pewnie kolego widziałeś w słomie że ma ona takie zgrubienia co kilkanaście cm to są to tzw kolanka. A faza 1 kolanka jest gdy roślina po końcu krzewienia zaczyna się faza strzelania w źdźbło i gdy to kolanko jest w pędzie głównym ok 1cm nad ziemią. Gdy urwiesz przy ziemi żdźbło pszenicy to można wyczuć te kolanka palcami lub przeciąć nożem i jest ono widoczne. Stosować można w takiej fazie w pszenicy np Moddus 0,3l/ha + Antywylegacz płynny 675 SC l/ha. możesz w googlach wpisać etykieta moddus i tam jest sporo opisane. Jak coś żle to mnie poprawcie.

bardzo dziekuje kolego:) wlasnie takich informacji potrzebowalem,nie jestem wielkim farmerem to tez i moja wiedza na ten temat marna,pierwszy rok zajalem sie ziemia osobiscie,do tej pory robilem tylko to co moj tato odemnie potrzebowal,jednak  teraz sam postanowilem zasiac prawie 1,5h nie ukrywam ze chcialbym pokazac ze tez potrafie zasiac i zebrac plon oczywiscie jest to zdrowa rywalizacja bez zadnych podtekstow ,szanuje wiedze i doswiadczenie ojca ale chcialbym sprobowac zastosowania nowych srodkow i technologi uprawy bo moj tato cale zycie tylko chwastox i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

co powiecie na mieszaninę 

Kendo 50EW+ZAMIR 400EW 

w dawkach odpowiednio 0,1+0,8l/ha????

 

Panowie Attribut 70SG weźmie owies głuchy w jarej???

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Dzisiaj w takiej kolejności dawałem do opryskiwacza:Najpierw orzywki(z intermagu)potem wlałem na skracanie(cerone) a na końcu na grzba(falcon) dobrze zrobiłem tak pryskając?Podziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dlaczego ma nie podziałac?? podziała. Ja zawsze mieszam grzybówke z antywylegaczem + siarczan albo inny nawoz dolistny jedynie herbicydu nie mozna mieszac z grzybowkami i nawozami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

 

Panowie Attribut 70SG weźmie owies głuchy w jarej???

 

Ma go w średniowrażliwych więc cieżko powiedzieć, a nie stosowałem, ja zawsze używałem Axiala w najniższej dawce ale to i tak 30zł więcej, ale za to czyściutko.

 

Kolega wcześniej wspomniał o gęstej cieczy, dałem siarczan, troszkę mocznika, mikro, fungicyd stabilan i po oprysku systało mi więcej cieszy w opryskiwaczu niż pryskając np. herbicydem. I jak tu pryskać, o ile zwiększyć ciśnienie?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj