Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawid3p    364
krychu

 

Ja zawsze skracałem cerone w 3 kolanku, a co to za środek ccc i wjakiej cenie? bo w tym roku tyle azotu dałem że dwa razy mam plan skrócić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

CCC 675 SL to jest to samo co Antywylegacz 675 SL, Stabilan 750 Sl również jest tym samym środkiem z tym że ma o 75 g w litrze więcej substancji chlorek chloromekwatu. Cenowo wychodzi około 12 zł litr. Jeśli dajesz solo któryś z wymienionych regulatorów wzrostu to idzie 2 l/ha z tym że musisz trafić w pierwsze kolanko. Najlepiej daj 1 l/ha CCC + 0,25-0,3 l/ha Modusa 250 cenowo wyjdzie ci około 75 zł lecz uzyskasz lepszy efekt skrócenia łanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Panowie da się do krzewić pszenice jarą jeżeli tak to czym i kiedy

Pszenica jara się krzewi? Mi zawsze mówiono że pszenicę jarą sieje się grubo ponieważ się nie krzewi bądź bardzo słabo to robi. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

dawid3p i tu jest właśnie pies pogrzebany że ono tak wygląda;/ dla porównania fotka z drugiego pola, odmiana ta sama, zaprawa ta sama, siana w tym samym dniu, nawożenie takie samo i jak wygląda;/

http://zapodaj.net/b68107a08c955.jpg.html

jak dla mnie składniki na polu masz nierówno podane,  bo widać jakie czarne miejscami, albo w smuie u mnie na mozaice jest podobnie, na pooprzeczniku w pszenżycie też mam takie żółte i rzadkie jak dla mnie na tych pierwszych zdj nie wygląda na choroby tylko brak składników bądź wymakanie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

a ja dodam jeszcze coś od siebie, widzę każdy ładuje tutaj cudawianki fungicydy, odżywki, rsmy, antywylegacze po 150N itditd a u mnie każdy przed siewem nawet NPK nie daje czasem tylko ktoś sporadycznie i na wiosne jedynie sporadycznie na chwasty bez żadnych nawozów, o fungicydach to nie słyszeli i nie ma żadnych problemów z żadnymi grzybami ani nic ładne zielone i po 4t z ha a ja teraz ładuje więcej i ciekawe jak na tym wyjde bo jakbym mial zebrać wiecej a zainwestowac tyle ze i tak na jedno wyjdzie to nie ma w ogole sensu

Edytowano przez kapec22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

kapec22 wątpię ze tyle zbierają, ( ja ja słyszę ważenie zbiornikami bizona to jestem chory)  a im więcej azotu tym wieksze nasilenie chorobami, ja w zeszłym roku miałem 7t/ha, w tym roku mam plan 8/tha bo w zeszłym roku wymarzła, mam nadzieję ze miło sie zaskoczę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankan    1

Koledzy co jej dolega? Sprawa dotyczy głównie Jantarki bo inne odmiany wyglądają lepiej... W zeszłym tygodniu jechałem fugi plus odżywki plus regulator...

Pierwsze objawy zauważyłem już zimą ale myślałem że to może być od mrozu a to jednak nie to...

Poprawić czymś jeszcze czy czekać na działanie oprysku.?

 

Kolego u mnie takie same objawy, pisalem  o tym parę postów  wcześniej .  To prawdopodobnie efet działania modusa z fungi plus pogoda sucho, zimno . Na kawałku pola, gdzie nie opryskałem nie ma efektów ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

kapec22 wątpię ze tyle zbierają, ( ja ja słyszę ważenie zbiornikami bizona to jestem chory)  a im więcej azotu tym wieksze nasilenie chorobami, ja w zeszłym roku miałem 7t/ha, w tym roku mam plan 8/tha bo w zeszłym roku wymarzła, mam nadzieję ze miło sie zaskoczę 

 

 

4t się zbierze bez problemu, u nas tez tak kiedyś sie uprawiało no ale przyszła moda na stosowanie masy środków i nawozów to się je daje, wiadomo zbiera się więcej, a jak z opłacalnością to zbytnio nie liczyłem nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie a pryskać moddusem i ccc z rana całkiem ?? bo później będzie cieplej niż temp na etykiecie czyli 10-15 stopni czy poczekać aż po południu spadnie temp do tego przedziału.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

@Ankan

przed zabiegiem też tak wyglądało...

Myślałem że odzywki jej pomogą ale narazie nie widzę poprawy....

chce w tym tyg jeszcze jej dać mocznik+siarczan.... nie wiem już sam co z tym zrobić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

 panowie mam takie pytanie odnośnie pszenicy ozimej mianowicie jest bardzo sucho a chciał bym posiać 2 dawkę azotu i pytanie czy warto siać teraz czy czekać na deszcze ? a może lepiej prysnąć na razie jakimi odzywkami bo dość słabo wygląda ta pszeniczka, i jeszcze jak by mi ktoś wytłumaczył o co chodzi w tym skracaniu  i jakie koszty wychodzą na hektar, z góry dzięki za pomoc :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Panowie da się do krzewić pszenice jarą jeżeli tak to czym i kiedy 

 

Pszenicy jarej się nie dokrzewia tylko sieje tyle nasion na metr ile chcesz mieć kłosów ponieważ pszenica jara reaguje silną redukcją pędów w warunkach stresowych (susza)

a ja dodam jeszcze coś od siebie, widzę każdy ładuje tutaj cudawianki fungicydy, odżywki, rsmy, antywylegacze po 150N itditd a u mnie każdy przed siewem nawet NPK nie daje czasem tylko ktoś sporadycznie i na wiosne jedynie sporadycznie na chwasty bez żadnych nawozów, o fungicydach to nie słyszeli i nie ma żadnych problemów z żadnymi grzybami ani nic ładne zielone i po 4t z ha a ja teraz ładuje więcej i ciekawe jak na tym wyjde bo jakbym mial zebrać wiecej a zainwestowac tyle ze i tak na jedno wyjdzie to nie ma w ogole sensu

4 tony to przynajmniej dla mnie kiepski wynik. A co to chorób grzybowych to ich nie ma bo nie wiedzą jak wyglądają ani gdzie ich szukać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@andrews Calkiem rano nie pojedziesz bo będzie rosa. Ja bym proponował jechać gdzieś koło 15. Moddus lubi dobre słonko wówczas substancja ładnie rozchodzi się w roślinie.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankan    1

@Ankan

przed zabiegiem też tak wyglądało...

Myślałem że odzywki jej pomogą ale narazie nie widzę poprawy....

chce w tym tyg jeszcze jej dać mocznik+siarczan.... nie wiem już sam co z tym zrobić....

 Przed opryskiem była zielona . Części nie opryskałem  i tam jest zielono, Wyrastające w tej chwili młode liście wydaje mi się , że są nieporażone. Trzeba trochę poczekać 2 tygodnie dać siarczn ,jakieś mikro ,mocznik  tylko nie maksynalne dawki . Rośliny są chore , muszą te ,, trucizny " wyasymiilować.

 Nie przejmuj się bardo kolego , trzeba byc dobrej myśli. Każdy popelnia błędy, często one kosztują , ale są i nauczką i trzeba wyjśc z tego  i dalej nie powielać głupot. Pozdrawiam i życzę żeby wszysto dobrze się ulożyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubora    0

witam serdecznie wszystkich rolnikow ja jestem amatorem i potrzebuje porady,w sobote posialem 1h pszenicy a dzisiaj jade posiac 25a jeczmienia ,robie to pierwszy raz w zyciu:) poniewaz odziedziczylem pare hektarow po rodzicach i chce zeby cos uroslo dla kur,powiedzcie co i kiedy mam zrobic zeby cos z tego siania uroslo,chodzi mi glownie o opryski bo obornik zostal rozrzucony i przyorany w jesieni wiec mam nadzieje ze to wystarczy jesli chodzi o nawozenie.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubora    0

ok a czym i kiedy pryskac od chwastow? dodam ze to ziemia w 1 klasie.                                                                                                                                    moze mi ktos poradzic?

Edytowano przez lubora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Panowie doradzcie !!!! :)  Zanajomy ma 1 ha pszenicy ozimej nie pryskanej od chwastów zachwaszczeniue dosyc duże.

Posiadam takie oto środki:

Glean 75WG

EXpert met 56WG

Chwastox Turbo 340 SL ( 0.5 litra tego mam)

Mustang forte 195 SE

Mustang 306SE

Grandstar 75WG

treflan 480 EC

 

Co z wyżej wymienionych mogę pomieszać żeby wzięło miotłe i dwuliścienne??

 

I w jakich dawkach ???

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

mam pytanie dzisiaj rano pryskałem od zielska lancet + siarczan magnezu 10kg na ha. kiedy mogę jechać z modusem i ile siarczanu na ha wsypać też 10kg? i 3raz chcę duet + mocznik-ile kg? + siarczan- ile

kg? + npk tylko niech ktoś doradzi kiedy ten 3 zabieg i czy dobrze myślę? może jakieś inne połączenia i dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jutro jak nie bedzie wiało bo cos nadaja jakies wiaterki to jade skracac Jantarke i Arkadie w dawce 1l CCC + 0.43 l Optimus + 0.7 l Tilt Turbo + 0,7l Atak + siarczan magnezu. Pszenica jest juz w zaawansowanym pierwszym kolanku. jest dośc duża. Miałem opryskac wczesniej ale było zimnopost-16312-0-02554300-1429708521_thumb.jpg albo wiało. Dzisiaj w nocy jeszcze troche niska temperatura +4. Przy gruncie moze być mniej wiec poczekam do jutra wtedy w nocy nadają +7.

 

Zdjęcie przedstawia jantarke po łubinie

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Pszenicy jarej się nie dokrzewia tylko sieje tyle nasion na metr ile chcesz mieć kłosów ponieważ pszenica jara reaguje silną redukcją pędów w warunkach stresowych (susza)

4 tony to przynajmniej dla mnie kiepski wynik. A co to chorób grzybowych to ich nie ma bo nie wiedzą jak wyglądają ani gdzie ich szukać...

Pszenica jara się krzewi ale słabo.Musi mieć pod dostatkiem wilgoci podczas krzewienia wtedy nie redukuje pędów.Jeśli by miało być tak ile nasion tyle kłosów to trzeba by siać jej z 300 kg na ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Moddus możesz dać, nawet w zwykłym antywylagaczu pisze ze mozna pryskac pszenzyto do fazy drugiego kolanka ale lepsze zdecydowanie są efekty po Moddusie. W tamtym roku skaracałem pszenice CCC+Modus po swietach. Jak wjechałem w pole to pszenica była prawie po kolana az sie wystraszyłem ale na szczescie udało mi sie ją zachamować. Była w fazie drugiego kolanka jak byk. dawke moddusa tez dałem skromną ale ustała tylko miejscami troszke poległa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj