Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kowal1    0

Rozumiem, pszenica ma 1 kolanko około 1cm nad węzłem krzewienia, zastosować najpierw skracanie później fugicyd czy na odwrót? w jakim odstępie czasu ?

Przepraszam za prymitywne pytania ale dopiero zaczynam przygode z tymi środkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Moddus nie lubi mieszania z fungicydami. Ja nie mieszam, fungicydy lepiej mieszać z herbicydami nić Moddusem. 

 

Co Ty za bajki opowiadasz.

Ja w tamtym roku pryskałem Duet Star 1l + Modus 0,25l + CCC 0,8l + Basfalior 36 (chyba 6l/h) + Tytanit 0,4l + Mocznik 15% + Siarczan Mg 5% i to na  200l/h, pszenica jak pociemniała to z daleka było widać moje pole wśród innych, skróciło też ładnie :)

 

Nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś łączył herbicydy z fungicydami, przynajmniej u mnie tak nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Choroby atakuję a pryskać się nie da bo za zimno dziś znów przymrozek, ale koło środy wyjadę,  co wy na tą mieszankę?

 

1 l topsin+ 0,3l Bumper+ Maximus aminomikro 0,5kg,ha, mczocznik 10kg/ha+ siarczan magnezu 5kg/ha nie zważy mi się coś? 


Toru

 

Dokładnie i jeszcze nie ma co ryzykować z mocznikiem lub siarczanem do herbicydu ;) 


Jaki jest powód dla którego miałyby nie działać wykonany wcześniej T1?

Jak pryskasz w takim zimnie to ci nie działa!! przecież przymrozki cały czas są, u mnie pszenżyto porażone mączniakiem ale nie pryskam jak ma nie podziałać, za drogie są środki.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Nie powinno, chociaż osobiście nie stosowałem Maximusa (nawet nie wiem czy u nas coś takiego kupi) :P

Ja w środe planuje wjazd własnie z herbicydami, w piątek  może II dawka N  i w sobote skracanie z fungi jak się pogoda nie zj**ie, po niedzli już ruszamy z fasolką także nie będzie czasu na pszenice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Tak jak już koledzy powyżej pisali, jest zimno, w wilu miejscach bardzo sucho, to powoduje słabą rozpuszczalność nawozów oraz słabą ich przyswajalność. 

 

Jak chwycisz kępę i wyrwiesz zauważysz że korzenie są może i w dużej ilości ale płytko osadzone, to efekt kilku rzeczy ale również mocnego zniszczenia gleby ŚOR oraz nawozami sztucznymi, jest kilka niedrogich środków  na rynku które ten problem rozwiązują, a możę bardziej minimalizują. Wątła flora  mikrobakteryjna i wybite grzyby mykoryzowate to osłabione pobieranie składników odrzywczych, osłabiony i płytki system korzeniowy, a płytki system jest wrażliwy na nawet minimalne braki wody. 

 

 

Dokarmiasz dolistnie?

 

Pozdrawiam 

Jak czytam o jakiś bio cudach to uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Lepiej te pieniądze wydać na wapnowanie i wprowadzić jakiś poplon ze strączkiem  a jak chcesz wzbogacić mikroflorę to rozejrzyj się za obornikiem.

Przy tej suszy co mamy każdy korzeń się oberwie i to bez względu na to czy gleba zdegradowana czy nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

@slawek2209 I jak Ci ustała po takiej dawce? Ile N jej dałeś?

pszenica dostała 150 n po rzepakach.Skracałem jeszcze w fazie liścia podflagowego w dawce 0.5 l.Zboże dobrze skróciło ,ale miesiąc przed zbiorami jednak wyleglo.Ziemia rozmiękła i korzenie nie utrzymały jej w pionie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Nadal mam dylemat czy mogę wykonac taki zabieg: duett star 1l/ha +antywylegacz płynny 1l/ha+ moddus 0,2l/ha

Kolega new_profil_luki21 twierdzi że nie a kolega Toru że mogę :)

Proszę kolegów o pomoc, z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Choroby atakuję a pryskać się nie da bo za zimno dziś znów przymrozek, ale koło środy wyjadę, co wy na tą mieszankę?

 

1 l topsin+ 0,3l Bumper+ Maximus aminomikro 0,5kg,ha, mczocznik 10kg/ha+ siarczan magnezu 5kg/ha nie zważy mi się coś?

Toru

 

Dokładnie i jeszcze nie ma co ryzykować z mocznikiem lub siarczanem do herbicydu ;)

 

Jak pryskasz w takim zimnie to ci nie działa!! przecież przymrozki cały czas są, u mnie pszenżyto porażone mączniakiem ale nie pryskam jak ma nie podziałać, za drogie są środki....

Jeżeli zabieg był wykonany w odpowiedniej temperaturze przed ochłodzeniem to będzie działał. Takowe u nas były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

kowal1 Smiało możesz zastosować taką mieszanke .... ja w zeszłym tygodniu pryskałem wirtuoz , ccc , modus , basfoliar 13-40-13 , siarczan mg i dodatek rsm ...

 nic się nie zważyło ani nie popaliło , zresztą  podobny mix idzie co roku i nic się nie dzieje ... a  koledze co proponuje miszać ci z herbicydami to gratuluje wiedzy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

kowal1 tak jak kolega wyzej nie ma sie co czaic,ja u siebie bede robił T1 Duett Star 1,0l/ha+Mirage 0,7l/ha+Moddus 0,3l/ha+CCC 1,0l/ha i ma grac tylko czekam na ocieplenie bo nadal chłodno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie będę pryskał ozimą moddus 0,3l + 1l CCC i taka mieszanina według etykiety może być stosowana od 1 do 3 kolanka. A najlepiej w której fazie kolanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

@ up

Najlepiej w fazie 1 kolanka a dokładniej gdy 1 kolanko jest 1,2 cm nad węzłem krzewienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Moddus nie lubi mieszania z fungicydami. Ja nie mieszam, fungicydy lepiej mieszać z herbicydami nić Moddusem. 

no to teraz dowaliłeś. Mieszania z herbicydami powinno się jak najbardziej unikać. Fakt Moddus w mieszaninach może zachowywać sie dziwnie ale jeżeli odpowiednio sporządzi się "Miksture" i dobierze srodki to nic nie ma prawa sie dziać


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nie bronię mieszania ale wszystko należy robić z głową. Niekiedy czytam tu taki zapytania co można a co nie że zastanawiam się czy w zbiorniku znajdzie się jeszcze miejsce na wodę. Tu nie o to chodzi. Wydaje mi się że warto dać roślinie odpocząć. Moddus w porównaniu np z odżywkami lubi bardzo słoneczną pogodę w czasie zabiegu. Najpierw mieszanie a za tydzień panika na forum i szukanie pomocy bo zboże żòłknie.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hania1978    2

Dokładnie! Nie można na siłę kombinować bo tak naprawdę można bardzo łatwo przedobrzyć i zrobić sobie więcej szkody niż pożytku i to na własne życzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

chcecie zobaczyć prawdziwą mieszaninę jaką ja pryskam i wszystko działa tak jak trzeba nic się nie warzy tylko kolejność mieszania trzeba zachować z tę mieszankę co robiłem to niektórzy pewnie na 2 albo 3 razy by wzieli.

 

mocznik + siarczan magnezu + miedź + mangan + ceando 183 sc + stabilan + karate zeon + asystent +

 

i to jest mieszanina a nie niektórzy się boją do duetu star dodać anty wylegacz. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

droga nie jest to nie zaszkodzi spróbować

 

Ja będę mieszał mocznik 20kg ~7% + siarczan magnezu 12kg 4% + mikro z 1l  + antywylegacz 675sl 1.75l + tytatnit 0.2l+ 300l wody  i się boje żeby nie przesadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falco    0

Jak czytam o jakiś bio cudach to uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Lepiej te pieniądze wydać na wapnowanie i wprowadzić jakiś poplon ze strączkiem  a jak chcesz wzbogacić mikroflorę to rozejrzyj się za obornikiem.

Przy tej suszy co mamy każdy korzeń się oberwie i to bez względu na to czy gleba zdegradowana czy nie. 

 

 

Nie były to pieniądze nie warte ryzyka, z obornikiem w koło łatwo nie jest a pewnie będzie jeszcze trudniej. 

 

Jak na razie po jesiennych zabiegach system korzeniowy jest solidniejszy mimo mniejszej dawki NPK. No ale... dla mnie najważniejszy jest efekt plonotwórczy ilość i jakość,  a na wynik tego do lata poczekać trzeba. 

 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie a moddusem lepiej pryskać wieczorem czy w południe bo coś tam piszą o działaniu słońca. A i czy przymrozki nie zaszkodzą w nocy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Pryskać moddusem jak są takie susze? Na polu sucho jak pieprz i nie wiem czy nie za szkodzę takim opryskiem? W jakiej kolejności powinno się mieszać mocznik, siarczan, mikro, middus, ccc, środki na t1 propico + corbel. W takiej kolejności powinnam wsypac/wlewać do beczki te środki? Jak dzisiaj sypnę 2 dawkę to mogę pryskać jutro moddusem i na grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie czy taka mieszanka na T1 da radę?

 

Zamir 0,7 + Lotus 0,25  po rzepaku

i

Zamir 0,7 + Lotus 0,4 po pszenicy

 

Proszę o szybka podpowiedź bo chciałbym się po to wybrać do sklepu. Za 2-3 dni ma być u mnie sprzyjająca pogoda.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankan    1

Nikomu nie bronię mieszania ale wszystko należy robić z głową. Niekiedy czytam tu taki zapytania co można a co nie że zastanawiam się czy w zbiorniku znajdzie się jeszcze miejsce na wodę. Tu nie o to chodzi. Wydaje mi się że warto dać roślinie odpocząć. Moddus w porównaniu np z odżywkami lubi bardzo słoneczną pogodę w czasie zabiegu. Najpierw mieszanie a za tydzień panika na forum i szukanie pomocy bo zboże żòłknie.

  

Święte słowa , niestety sam zmieszłem i chyba przedobrzylem. Żółkną dolne liście  a szczególnie w miejscach, gdzie było  słabsze zboże Za glupotę trzeba płacić . Nie miem czy da się zboże uratować  ,  czy pomomogą odżywki , sirczan? Czy ktoś  miał podobne problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj