Polecane posty

robson132    9

Panowie mam taki problemik.. w środe pryskałem pszenice siarczanem magnezu, mocznikiem i bumper-em 250 0,5l ha. Zostało mi w opryskiwaczu jakieś 100l mieszaniny, a mam taki kawałek gdzie pszenica jest żółtawa i słabo rozkrzewiona, czy mogę przejechać go jeszcze raz tym co mi zostało w opryskiwaczu? akurat na ten kawałeczek wystarczy.

Boje się że moge ją spalic całkowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

panowie,duży problem,pszenica nie pryskana jeszcze od chwastów,a czas jest już rzucić 2 dawkę azotu i powoli grzybówka +antywylegacz,nie moge nic zrobić ggdyż u mnie wieje już 13 dzień i opryskiwacz tak sobie czeka,jakie zabiegi byście radzili żeby wykonać najpierw?bo ja myśle tak

1- odchwaszczenie

2 po paru dniach rzucić dawkę azotu

3 po kolejnych paru dniach od rzucenia nawozu grzybówka+ 1lccc+0,25modusa ,,ale teraz już nie wiem czy taka kolejność będzie dobra-doradzcie coś

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

bedzie pogoda to tak jak napisałes ale grzybówke i N to chyba i tego samego dnia można zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

czy ktoś próbował mieszać lancet z medax'em i ccc? chce dać 1l ccc i 0,3 medax'u, goni mnie troche pogoda i faza, bo zaraz kolanko mi ucieknie, a później pogoda ma sie popsuć na całego. co do mieszania herbicydu z medaxem to na stronie producenta jest kilka przeciwskazań co do innych substancji, ale w mieszaninie z ccc już nie znalazłem.

czy jednak lepiej w czwartek wieczorem dać lancet, a w sobote wieczór skracać medax 0,3 + 1-1,2 ccc? 

u mnie trudno trafić z opryskiem, akurat jak nigdzie nie wieje to u nas zawsze, ostatnio jak pryskałem fungicydem to kończyłem jak już była rosa, 160l na hektar przy 3 atm, ale mam nadzieje że mediator dużo pomógł w tej sytuacji, bo jednak mniej uciekało z wiatrem niż bez niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Rola jak pryskałeś na grzyba tydzień temu to tak nic nie działa ,tylko strata ,ja pryskam w środe będzie ładna pogoda i środki z górnej półki więc nie mam obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aliona    2

Witajcie Panowie! Mam pytanko. U mnie w  przężycie zaczeły się czerwienić koncówki liści, co mu brakuje, albo może czegoś za dużo?  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Witajcie Panowie! Mam pytanko. U mnie w  przężycie zaczeły się czerwienić koncówki liści, co mu brakuje, albo może czegoś za dużo?  ;[

 

 

Jest to raczej na pewno niedobór fosforu najlepszym rozwiązaniem będzie oprysk dolistny nawozem np. Folicare 18-18-18 w dawce 5 kg/ha :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie co robic pszenica dostala azot w 2 dawkach po 200 kg saletry a lich wyglada nawet na tych najlepszych ziemiach czyzby to przez zimno bylo ?

a te 400 kg saletry c odostala to za wczesnie czy czemu nie rusza pszenicy w glebach nie brakuje nic czy to wina zimna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

panowie co robic pszenica dostala azot w 2 dawkach po 200 kg saletry a lich wyglada nawet na tych najlepszych ziemiach czyzby to przez zimno bylo ?

a te 400 kg saletry c odostala to za wczesnie czy czemu nie rusza pszenicy w glebach nie brakuje nic czy to wina zimna ?

gleba jest zimna i rośliny słabo pobierają składniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Rola jak pryskałeś na grzyba tydzień temu to tak nic nie działa ,tylko strata ,ja pryskam w środe będzie ładna pogoda i środki z górnej półki więc nie mam obaw

Jaki jest powód dla którego miałyby nie działać wykonany wcześniej T1? Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

panowie co robic pszenica dostala azot w 2 dawkach po 200 kg saletry a lich wyglada nawet na tych najlepszych ziemiach czyzby to przez zimno bylo ?

a te 400 kg saletry c odostala to za wczesnie czy czemu nie rusza pszenicy w glebach nie brakuje nic czy to wina zimna ?

 

Prawdopodobnie zimno i sucho , a do tego jeszcze udziwniona zima była wg. mnie jakaś ta wiosna kiepska i nienajlepiej to wygląda

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falco    0

panowie co robic pszenica dostala azot w 2 dawkach po 200 kg saletry a lich wyglada nawet na tych najlepszych ziemiach czyzby to przez zimno bylo ?

a te 400 kg saletry c odostala to za wczesnie czy czemu nie rusza pszenicy w glebach nie brakuje nic czy to wina zimna ?

 

 

Tak jak już koledzy powyżej pisali, jest zimno, w wilu miejscach bardzo sucho, to powoduje słabą rozpuszczalność nawozów oraz słabą ich przyswajalność. 

 

Jak chwycisz kępę i wyrwiesz zauważysz że korzenie są może i w dużej ilości ale płytko osadzone, to efekt kilku rzeczy ale również mocnego zniszczenia gleby ŚOR oraz nawozami sztucznymi, jest kilka niedrogich środków  na rynku które ten problem rozwiązują, a możę bardziej minimalizują. Wątła flora  mikrobakteryjna i wybite grzyby mykoryzowate to osłabione pobieranie składników odrzywczych, osłabiony i płytki system korzeniowy, a płytki system jest wrażliwy na nawet minimalne braki wody. 

 

 

Dokarmiasz dolistnie?

 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

 

panowie,duży problem,pszenica nie pryskana jeszcze od chwastów,a czas jest już rzucić 2 dawkę azotu i powoli grzybówka +antywylegacz,nie moge nic zrobić ggdyż u mnie wieje już 13 dzień i opryskiwacz tak sobie czeka,jakie zabiegi byście radzili żeby wykonać najpierw?bo ja myśle tak

1- odchwaszczenie

2 po paru dniach rzucić dawkę azotu

3 po kolejnych paru dniach od rzucenia nawozu grzybówka+ 1lccc+0,25modusa ,,ale teraz już nie wiem czy taka kolejność będzie dobra-doradzcie coś

 

dodam że zbytnio się nie znam ale nie wyczuwam 1 kolanka-pszenica ma gdzieś wysokość 15cm

 

Edytowano przez kristofer85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Warchest -jaki kolor mają liście pszenicy ?są zielone czy czerwienieją ? może to wirus którego jest pełno ,pryskałeś na jesieni od mszycy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Panowie czy mogę jednocześnie wykonac taki zabieg: duett star 1l/ha +antywylegacz płynny 1l/ha+ moddus 0,2l/ha ?

Proszę o odpowiedż. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj