Polecane posty

icek1    179

pszenice ogólnie zasiewy wyglądają wyśmienicie  jak aura dopisze oj będzie się działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Rozumiem ale mam już Zamir i chciałbym go wykorzystac i coś dodać , osobiście muślałem o dawce 0,6 Zamiru i 0,4 Prosaro , zle czy  dobrze myślę to nie wiem , i z tego co widzę to chyba Prosaro w 5l opakowaniach występuje , a mi potrzebna połowa , więc chyba odpuszczę i pójdzie Zamir 1l i będzie musiało wystarczyć

 

na Twoim miejscu nic bym nie dodawał tylko dał 1 l Zamiru


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Icek -był taki minister co oglądał pola z samolotu i mówił że jest dobrze ,wirusa z daleka nie widać ,trzeba wejść w każde pole .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Mogę połączyć fungi z antywylegaczem? Ile dni wcześniej sypnąć drugą dawkę przed skracaniem 0,25 moddus + 1l CCC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek15208    3

Witam, mam pytanie w jakiej fazie bbch dokrzewic pszenice jara CCC i w jakiej ilosoci na ha, bo sialem pozno i boje sie ze bedzie za zadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam, co powiecie na taki pomysł. W środę poszedł oprysk optimus+ccc, niestety wiało strasznie. W związku z tym, co sądzicie jakbym do oprysku fungicydem tilt+atak, w najbliższym tygodniu dodać 0,2 Medaxu Top albo 0,1 moddusa? Było by to tylko na 1 polu gdzie pszenica jest zdecydowanie najlepsza, a co do mieszania oprysków to jechałem w czwartek ceando 1,2l+ corbel 0,4+optimus 0,42+ccc 1 l na 270 litrów wody i wszystko u mnie gra, także chyba ten lekki dodatek moddusa albo medaxu nie zaszkodzi raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Witam, mam pytanie w jakiej fazie bbch dokrzewic pszenice jara CCC i w jakiej ilosoci na ha, bo sialem pozno i boje sie ze bedzie za zadka

Późno to znaczy kiedy? Żadko czyli ile kg/ha lub szt/m2? Ja zasiałem tylko 380 kiełkujących/m2  ale siane miesiąc temu więc myślę że będzie ok.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Witam, co powiecie na taki pomysł. W środę poszedł oprysk optimus+ccc, niestety wiało strasznie. W związku z tym, co sądzicie jakbym do oprysku fungicydem tilt+atak, w najbliższym tygodniu dodać 0,2 Medaxu Top albo 0,1 moddusa? Było by to tylko na 1 polu gdzie pszenica jest zdecydowanie najlepsza, a co do mieszania oprysków to jechałem w czwartek ceando 1,2l+ corbel 0,4+optimus 0,42+ccc 1 l na 270 litrów wody i wszystko u mnie gra, także chyba ten lekki dodatek moddusa albo medaxu nie zaszkodzi raczej.

 

Jak wiało mocno to po co pryskałes?? szkoda kasy i teraz widzisz palujesz poprawiac i dodatkowy koszt. Trzeba było poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

@andrzej1998 pryskałem bo pszenica naprawdę mega i już widzę, że będzie miała ochotę się położyć, a w tym przypadku wolałem żeby porwało mi te 10-15% cieczy niż nic z nią nie zrobić(opryskiwacz mimo, że mały nie mam taki zły, więc nie było znowu tak że wszystko poszło w powietrze). Poprawka to raczej przy okazji oprysku fungicydem i koszt nie znowu taki duży, bo medaxu chcę sie po prostu pozbyć w tym roku, a moddusa jakbym dał te 0,1 to 25 złotych więc 60 złotych na moje najlepsze pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Panowie jesienią po  wschodowo na pszenicę stosowałem oprysk Glen 75 i Legato Plus.

Ciekawi mnie czy teraz wiosną poprawić zabieg?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Idź na pola i zobacz jak wygląda sytuacja z chwastami. Nikt Ci nei powie w ciemno czy trzeba poprawiać. Sam stosowałem na jesieni Snajper (chlorotoluron+diflufenikan) i na ciężkich glebach przepuścił tylko samą przytulię.  Co ciekawe na innym polu na próbe dalem chlorotoluron 2l /ha + 10g/ha gleanu i na polu czysto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Nie widać chwastów, ani miotły.

 

Ale jestem początkującym rolnikiem i mogę się mylić.

A jak bym prysnoł zapobiegawczo to coś zbożu zaszkodzi?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rola123    0

Widzę Panowie, że większość z Was to jeszcze jest przed fungi. Walczycie z chwastami co może wywoływać uśmiech, szczególnie u tych którzy zajmują się produkcją roślinną uprawianą intensywnie tak na serio. Dobry gospodarz na wiosnę o zielsku nie rozmawia bo nie ma dla niego tematu. Chociaz sobie mysle, jak by bylo gdyby stosować technikę ojców i dziadków, czyli tylko siać nawóz, może zastosować jakiś anywylegacz. ZERO FUNGI i ODŻYWEK i innych pierdół. Widzę po niektórych sąsiadach, że czasami wychodzą podobnie jak ja z plonem, ale z zyskiem może większym. Oni ponoszą koszty tylko te podstawowe. No ale co tam, niektórzy lubią orać pole dla idei, mimo że zysku mało lub prawie mało. Myśle też o sobie. Co zarobiszm to wszystko ładujesz w gospodarkę i nic ci prawie nie zostaje. Tym, którzy zastanawiają się nad opryskiem fungi życzę żebyście się tak nie zdziwili jak ja i Ci którym nagle zrobilo się rdzawo żółto na polu. Pszenice były zielone i tegie jak cholera, a okazalo sie,że był ukryty grzyb, tak przynajmniej mowi propaganda sprzedawczyków i doradców, całkiem dużych, środków ochrony roślin. No chyba, że ktoś pryskał na grzyba jesienią. Rolnictwo rzeczywiście robi się drogim hobby. Pewnie niektórym się naraziłem. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygi100    1

Czy Propico 250 EC można stosować w fazie pierwszego kolanka, bo w etykiecie jest, że od fazy liścia flagowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On__1987    0

Witam

 

Czy pryskacie już lub popryskaliście pszenicę -T1?

Może byście poradzili mi czy dobra opcją (odpowiednia dawka) będzie Tilt Turbo 0,7L plus Atak (prochloraz) 0,7L /ha. Czy mogę dodać do tego moduss i antywylegacz lub sam antywylegacz?

 

Dzięki z góry

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Mogę zastosować antywylegacz jeszcze przed pojawieniem się się pierwszego kolanka? Kolanko jest może z 0,5cm nad węzłem krzewienia, będą jakieś negatywne skutki takiego zabiegu? Jaki musi być minimalny okres między drugą dawką azotu a skracaniem? Czy mogę jednego dnia sypnąć nawóz a później opryskać antywylegaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Będzie super jeśli będzie ciepło. CCC działa max przez tydzień. Gdy zimno i sucho to nie rośnie więc nie ma co się skracać, nie mówiąc o wchłanianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Witam

 

Czy pryskacie już lub popryskaliście pszenicę -T1?

Może byście poradzili mi czy dobra opcją (odpowiednia dawka) będzie Tilt Turbo 0,7L plus Atak (prochloraz) 0,7L /ha. Czy mogę dodać do tego moduss i antywylegacz lub sam antywylegacz?

 

Dzięki z góry

 

Ja tez bede stosował 0,7 Tilt i 0,7 Atak. Tak mi doradził sprzedawca ktory tez zajmuje sie rolnictwem. produkuje pszenice do centrali, rzepak i kukurydze, wiec napewno sie zna. koszt ogolnie nie wychodzi drogo bo w moim przypadku 118 zł na ha i mamy 3 substance aktywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Przy dobrej praktyce rolniej, płodozmianie można spokojnie ograniczac fungicydy i zbierac 6-7 ton :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

na Twoim miejscu nic bym nie dodawał tylko dał 1 l Zamiru

 

Śliczne dzięki za podpowiedź , będe obserwował pogodę i jak nasilenia grzyba dużego nie będzie to pójdzie sam Zamir , aa w przypadku anomali pogodowych to się zastanowię co z tym fantem uczynić pozdrawiam

Deszcz potrzebny od zaraz !

 

Potwierdzam , u mnie Lubelskie sucho zimno i wietrznie , tragedia w niektórych odmianach juz pasuje anty i T1 a tu nie ma jak zrobić , do tego dałem ciała na jesieni bo też było u mnie bardzo sucho i nie opryskałem miotełki , a teraz taka ładna jak porzeczki , dostała ok 10 dni temu prawie maksymalną dawkę Axialu i działenie bardzo powolne z powodu zimna i braku wodu ale optymistycznie patrzę w przyszłość od środy nadają ciepło , to może sytuacja się poprawi ale to co napisałeś DESZCZ POTRZEBN OD ZARAZ to święte słowa , cały tydzień miało u nas padać , a tu dosłownie parę razy porosiło tak na zapomogę grzyba , tylko zimno to może tak szybko się nie będzie rozwijał a w te prognozy deszczowe to już przestaję wierzyć , na koniec dodam , że mam takie prawdomówne pole które podpowiada u nas rok mokry także pewnie znowu jak w ubiegłym roku spadnie kumulacja w krótkim okresie czasu , że na pole się nie da wjechać i do tego jeszcze trzeba będzie jeździć i pompować , ech życie

 

Widzę Panowie, że większość z Was to jeszcze jest przed fungi. Walczycie z chwastami co może wywoływać uśmiech, szczególnie u tych którzy zajmują się produkcją roślinną uprawianą intensywnie tak na serio. Dobry gospodarz na wiosnę o zielsku nie rozmawia bo nie ma dla niego tematu. Chociaz sobie mysle, jak by bylo gdyby stosować technikę ojców i dziadków, czyli tylko siać nawóz, może zastosować jakiś anywylegacz. ZERO FUNGI i ODŻYWEK i innych pierdół. Widzę po niektórych sąsiadach, że czasami wychodzą podobnie jak ja z plonem, ale z zyskiem może większym. Oni ponoszą koszty tylko te podstawowe. No ale co tam, niektórzy lubią orać pole dla idei, mimo że zysku mało lub prawie mało. Myśle też o sobie. Co zarobiszm to wszystko ładujesz w gospodarkę i nic ci prawie nie zostaje. Tym, którzy zastanawiają się nad opryskiem fungi życzę żebyście się tak nie zdziwili jak ja i Ci którym nagle zrobilo się rdzawo żółto na polu. Pszenice były zielone i tegie jak cholera, a okazalo sie,że był ukryty grzyb, tak przynajmniej mowi propaganda sprzedawczyków i doradców, całkiem dużych, środków ochrony roślin. No chyba, że ktoś pryskał na grzyba jesienią. Rolnictwo rzeczywiście robi się drogim hobby. Pewnie niektórym się naraziłem. pozdrawiam.

 

Widzisz pewnie masz rację , ja też co roku robię chwasty na jesieni , ale w tym roku była tak sucha jesień i stwierdziłem po siewach , że opryskam po wschodach , ale wschody były bardzo nierówne i czekałem do późnej jesieni , następnie pogoda nie dawała możliwości oprysku albo nie było czasu i tak to właśnie dałem ciała , ale człowiek bogatszy już w doświadczenia i mam nadzieję , że takiego błędu już nie popełnię , a co do funngi to u mnie dopiero teraz najwcześniejsza odmiana łapie pierwsze kolanko , więc nie w karzdym rejonie jest tak późno jak uważasz , pozdrawiam i rzyczę wysokich plonów

 

Edytowano przez Strazak76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj