Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Strazak76    3

Mam takie pytanko chodź zabieg T3 to jeszcze odległa sprawa ale lepiej wcześniej , mianowicie zakupiłem Zamira i z tego co wiem to 1l na ha i można by tak zostawić , ale rozmawiałem z kimś , żeby zrobić na bogato i dodać protiokonazol i z tąd moje ptanie w jakich dawkach i z czym to pomieszać , osobiście chodzi mi po głowie Prosaro ale cena jest niezbyt zachęcająca. A może ktoś ma inne propozycje , czekam na wszelkie porady i  podpowiedzi , pozdrawiam

Edytowano przez Strazak76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

czystego protiokonazolu w niczym nie dostaniesz. Poa tym jeżeli masz dawć do zamiru prosaro to daj poprostu samo prosaro - nie ma potrzeby tu nic dodawać


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

fungicydy z przynajmniej jedną z substacnji: tebukonazol, protiokonazol, metkonazol. Do tych trzech jako pomocniczy "balast": epoksykonazol, tiofanat metylowy, prochloraz


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

czystego protiokonazolu w niczym nie dostaniesz. Poa tym jeżeli masz dawć do zamiru prosaro to daj poprostu samo prosaro - nie ma potrzeby tu nic dodawać

 

Rozumiem ale mam już Zamir i chciałbym go wykorzystac i coś dodać , osobiście muślałem o dawce 0,6 Zamiru i 0,4 Prosaro , zle czy  dobrze myślę to nie wiem , i z tego co widzę to chyba Prosaro w 5l opakowaniach występuje , a mi potrzebna połowa , więc chyba odpuszczę i pójdzie Zamir 1l i będzie musiało wystarczyć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie miesza się herbicydów z mikro szczególnie w tym roku przy takich skokach temp


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rola123    0

Witam. U mnie tragedia. pszenica ozima mi rudzieje. nie wiem co zorbilem nie tak.

 

pszenica była siana około 22 września. Kujawsko-pomorskie. II klasa ziemi. badania ziemi ok. Przezimowanie ok. Pszenice wziete z centrali KWS Dacanto i KWS Magic. Jesienią pryskane COMPLET 560 SC, EXPERT 0,23L/HA, MET WG 0,24KG/HA. Za sucho raczej nie jest.

 

Tydzień temu było jechane ATAK 0,8L/HA, BUMPER 0,3L/HA, KENDO 0,1L/HA, ANTYWYLEGACZ 0,8L/HA, MODDAN 0,2 L/HA, SIARCZAN MAGNEZU 5KG/HA, wszytko razem.

 

Przed opryskiem już 2 razy była siana tej wiosny saletra amonowa. Pszenica była rewelacyjna.

Oprysk ten tydzien temu był robiony przy 18 stopni ciepła. 200 cieczy/ha. Do zrobienia oprysku tydzień temu kolor pszenicy ok. Nie wiem co sie stalo. Doradca sprzedawcy oprysków twierdzi ze pszenica nie byla pryskana na grzyba jesienia i że to reakcja grzybowa, że zimno, że gesta i takie tam sratatata. Ja uwazam ze cos z chyba z opryskami. Bo dlaczego ci co nie robili oprysków grzybowych jeszcze to ich kolor pszenicy jest o wiele lepszy. A u mnie taka reakcja. Z mojej strony pomylki z pomyleniem dawek nie moglobyc mowy, bo opryskiwaczy rozrabialem kilka i wszedzei na moich polach jest podobna sytuacja. Napiszcie i podpowiedzcie co myslicie o tej mojej sprawie. Moze u was tak samo???Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Może być taka reakcja na skracanie jeśli po zabiegu temperatury spadły do 1-3 stopni. Z tego co słyszałem trineksapak potrafi tak nabroić.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U mnie końce liści czerwone w pszenicach sianych we wrześniu im wcześniej tym gorzej, im bardziej nasłonecznione pole tym gorzej, na glinie pszenice wręcz ginie. Przy lesie w cieniu jak odciął zielona soczysta. W niektórych stosowany był zabieg fungicydem duet ultra jesienią. Zasobność wysoka, pH OK. Na polach wapnowanych latem i nie tak samo nie ma różnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie podobnie, mam przenice w dwoch kawalkach oddalonych o ok 1km od siebie, klasa ziemi podobna, tam gdzie budynki i drzeewa daja jakis cien to jest w miare , jedną pod koniec lutego zasilalem polifoska 4 bo slabiej wygladala po zimie i wyglada obecnie duzo lepiej choc tez da sie zauwazyc ze przy drzewach i budynkach lepsza, na obydwoch kawalkach takie samo nawozenie przedsiewne npk , ta sama odmiana, zaprawa zbozowa... eh w tym roku chyba te ozime zboza za dobrze nie beda plonowac, 

Wg mnie to wina juz drugiej tak "dziwnej" zimy. Skladniki mineralne zostaly wymyte w glab gleby, rosliny gloduja bo nie maja czym sie odzywiac+ gdzie niegdze wirus zoltej karlowosci jeczmienia ktory moze dotknac wszystkie zboza , przedewszystkim jeczmien i przenice. Dlatego jeczmienie wygladaja tak jak wygladaja... pogoda nie sprzyja stosowaniu roznorakich opryskow czy nawozow bo sucho, wietrznie i zimno. Oby od nowego tygodnia juz nie wialo  bo temp bd sie podnosic i wreszcie fungicydem bedzie mozna pojechac bo maczniaka  i septerioze lisci juz mozna dostrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Witam. U mnie tragedia. pszenica ozima mi rudzieje. nie wiem co zorbilem nie tak.

 

pszenica była siana około 22 września. Kujawsko-pomorskie. II klasa ziemi. badania ziemi ok. Przezimowanie ok. Pszenice wziete z centrali KWS Dacanto i KWS Magic. Jesienią pryskane COMPLET 560 SC, EXPERT 0,23L/HA, MET WG 0,24KG/HA. Za sucho raczej nie jest.

 

Tydzień temu było jechane ATAK 0,8L/HA, BUMPER 0,3L/HA, KENDO 0,1L/HA, ANTYWYLEGACZ 0,8L/HA, MODDAN 0,2 L/HA, SIARCZAN MAGNEZU 5KG/HA, wszytko razem.

 

Przed opryskiem już 2 razy była siana tej wiosny saletra amonowa. Pszenica była rewelacyjna.

Oprysk ten tydzien temu był robiony przy 18 stopni ciepła. 200 cieczy/ha. Do zrobienia oprysku tydzień temu kolor pszenicy ok. Nie wiem co sie stalo. Doradca sprzedawcy oprysków twierdzi ze pszenica nie byla pryskana na grzyba jesienia i że to reakcja grzybowa, że zimno, że gesta i takie tam sratatata. Ja uwazam ze cos z chyba z opryskami. Bo dlaczego ci co nie robili oprysków grzybowych jeszcze to ich kolor pszenicy jest o wiele lepszy. A u mnie taka reakcja. Z mojej strony pomylki z pomyleniem dawek nie moglobyc mowy, bo opryskiwaczy rozrabialem kilka i wszedzei na moich polach jest podobna sytuacja. Napiszcie i podpowiedzcie co myslicie o tej mojej sprawie. Moze u was tak samo???Pozdrawiam.

 

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale KWS Magic nie toleruje chlorotoluronu , ciekawe jak z Ekspert Metem którego zastosowałeś on niby tej substancji w sobie nie ma  , ale może niech wypowiedzą się inni ja podsyłam linka który potwierdza to co wcześniej napisałem http://www.kws-zboza.pl/serwis/nasz-newsletter/newsletter-archiwum/wrzesien-2012/agrotechnika-pszenicy.html

A tak na marginesie to u nas susza i osobiście nie odważył bym się dać takiej mixtury w jednym zabiegu , do tego niskie temperatury to też mogło swoje zrobić ale nie wiem jak u ciebie z pogodą

Edytowano przez Strazak76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Wszystkie  przypadki z czerwonymi liśćmi pszenicy to wirus żółtej karłowatości jęczmienia ,nic już nie można zrobić i będzie każdego dnia gorzej ,to tego roku katastrofa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

U mnie pszenica rowniez czerwone koncowki ma w dodatku zolknie nie wiem co to bedzie z niej bede probowal t1 robic+skracanie+odrzywki na dniach bo ma byc cieplo , odrzywki juz zapodalem tydzien temu ale poprawy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

Mam taki dylemat. Został mi Medax Top z oprysków zbóż ozimych i zastanawiam się czy można zastosować Medax na pszenice i pszenżyto jare. Liczę na podpowiedz. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pola w sasiedztwie ktorych siane byly w zeszlym roku qq sa najbardziej podobno narazone na ten wirus zoltej karlowosci jeczmienia. oznaki tej choroby sa podobne do niedoboru mikroskladnikow. teraz dojdzie rolnikowi kolejny wydatek. jesienia oprysk na mszyce ktore to badziewie przenosza. drogie nie jest ale kolejny wydatek ktory sprawi ze rentownosc gospodarstw spada i zostana tylko molochy po kilka set ha , a Ci co maja do 20ha tak jak ja bd traktowac to jako drogie hobby i siac tylko dla minimalnego zarobko badz dla rekompensaty poniesionych strat: owies, zyto, lubin, a na lepszych przenzyto. Bo jeczmien i przenica coraz bardziej porazone przec coraz to nowsze choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Już nie przesadzajcie że taki aż kompot zrobił zmieszał raptem kilka fungi i regulatory a dodatek siarczanu raczej nie był gwoździem do trumny. To miał jechać oddzielnie ze skracaniem i skracaniem?  Sam osobiście robię solidne miksy i nic strasznego się nie dzieje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Cóż kolego ja juz dawno sobie to uzmysłowiłem, jednak to nie tylko gospodarstwa do 20ha ale i sporo większe, sam mam 40ha i trzeba dodatkowo pracować aby nie klepać biedy. A że lubie rolnictwo to chętnie na nim jeszcze pracuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Mogę prysnąć teraz na grzyba Propico 250EC  + Corbel 750EC? Nie za wcześnie jest na oprysk tą mieszanką? Czy może coś innego zastosować na T1? Do oprysku fungicydami mogę dodać antywylegacz 675 sl? Czym najlepiej teraz skracać pszeniczkę która jest w fazie drugiego kolanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

Co roku nie może być po 9 t/h bo był by problem co z tym zrobić,a o cenach już nie myśle .Widze że  to problem na większym terenie

.Będzie mniej lepsza cena i na jedno wyjdzie. W moich rejonie najlepiej wyglądają  pozniej śiane, niezależnie na jakich były siane przedplonach.Wladza juz liczy ile to będzie ton ,a tak wyjdzie jak zawsze trzeba liczyć dwa razy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj