Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej1988    293

w ubiegłym roku zabrakło mi Moddusa i jedna pszenice opryskałem samym antywylegaczem w dawce 2l/ha i podziałał znakomicie ale musze dodac ze udało mi sie trafic w odp.faze pszenicy

 

tak dokładnie jesli trafi się w odpowiednią faze pszenichy to mozna walic zwykłym antywylegaczem. U mnie jest teraz taka faza. pierwsze kolanka tuż nad ziemią ale nie opryskam bo zimno. Do CCC dokupiłem Optimus i bede pryskał w wiekszej fazie rozwojowej az sie ociepli. Wieksze pole manewru wtedy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

losktos.To jaka dawka soligoru i acanto na 1 ha,nic sie nie stanie,bo na acanto pisze że można mieszac z unix?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

kobinacji jest kilkanaście

ale np capallo1.3 l/ha

 

a taką mieszaninę capallo 0,8l + juwel TT 0,5l polecasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

makabra, zimno, wietrznie nie można wykonać T1, pierwsze kolanko się wydłuża a tu taka pogoda, zobaczymy pewnie teraz wzrost będzie przyhamowany ale w przyszłym tyg może być już za późno na skracanie :(


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam kto stosował środek na miotłe axial?

 

Tak, w fazie liścia flagowego. Załatwił wszystkie jednoliścienne. Wiechliny, owsy, miotły i tym podobne cuda w bardzo zaawansowanych fazach rozwoju które mi wyszły w dole pola po starej łące. Fakt faktem już nic nie ukosiłem w tamtym miejscu pszenicy ale chociaż ziele załatwiłem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina3    2

Mam zamiar na T1 zastosować Capalo jak pogoda się polepszy, a czym i kiedy zrobić zabieg T2

Edytowano przez malina3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

makabra, zimno, wietrznie nie można wykonać T1, pierwsze kolanko się wydłuża a tu taka pogoda, zobaczymy pewnie teraz wzrost będzie przyhamowany ale w przyszłym tyg może być już za późno na skracanie :(

 

jesli zastosujesz ccc + moddus czy tam optimus to mozna opoznic zabiegi, chyba ze tylko samym ccc lecisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

witam. mam pytanko: wczoraj o 19 opryskałem pszenicę ozimą lancetem +0,3 l starane, ponieważ przytulia równa z pszenicą.

jak myślicie dobrze mi to zadziała w czasie oprysku było 6 stopni a w nocy ok 1-2 stopnia. pryskałem o tak późnej porze bo dopiero wiatr ucichł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Efekt może być wolniejszy, po 1-3 dniach przytulia powinna zacząć się skręcać po Starane. Aby temperatura była na plusie i będzie OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Tydzień temu pryskałem Starane (podczas zabiegu temperatura ponad 20 stopni, w nocy 8, a od poniedziałku coraz chłodniej) i w środę jeszcze przytulia się dobrze trzymała, miała lekkie ciemno-fioletowe bądź brązowe przebarwienia, ale nie na wszystkich roślinach. Zawsze jak używałem tego herbicydu to było ciepło rózwnież po zabiegu i pewnie dlatego efekt był widoczny wcześniej. Nawet wielkie okazy wykazywały oznaki działania herbicydu po 2-4 godzinach od zabiegu, a teraz tak nie było po czterech dniach. Fiołki trochę poskręcane były, ale nadal zielone. Ich wielkość w większości do 3-4cm.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    11

Mam zamiar na T1 zastosować Capalo jak pogoda się polepszy, a czym i kiedy zrobić zabieg T2

T2 na liść flagowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Andrzej można póżniej, ale jak opryskasz w drugim kolanku to pierwsze międzywężle nie skrócisz a one jest najważniejsze ja pryskałem w środę warunki nie najlepsze a lepiej niech działa kiepsko niż wcale ,we wtorek pryskam na grzybki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

pierwsze kolanko u mnie jest w najwiekszej pszenicy około 1,5 cm. Nadają zimno wiec pszenica napewno nie bedzie rosła na potęge. Do drugiego kolanka jeszcze sporo. W tamtym roku pryskałem to pszenica szła prawie w drugie kolanka. była juz naprawde wysoka. Opryskałem skromna dawką 0,23l modus + 0,9 stabilan, chciałem 1L moddusa wykorzystac na 4,22 ha i odziwo pszenica ustała tylko gdzie niegdzie ja troche położyło ale nie do ziemi. Sasiad za miedza to pszenicy w ogole nie skracał no i napewno azotu dał duzo mniej niz ja to jego pszenica lezała plackiem jakby walcem przejechał. W tym roku dam jak bedzie dobra pogoda po niedzieli 0,43 Optimusa i 1l antywylegacza to bedzie tak samo jak 0,3 moddusa i 1l antywylegacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Witam 10 dni temu pryskałem Toto Galaper Izofarm dwuliścienne żółkły juz po dwuch dniach jednak na dwóch ha była  miotła już wyrośnięta i coś m i się nie podoba efekt jest cały czas zielona jakim środkiem zrobić poprawkę aby wyrośniętą miotłe załatwić w tym stadium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Samo Toto sobie dobrze radzi z miotłą a co dopiero z IPU. Wyjrzyj za okno-10*C to cały metabolizm roślin nie pracuje na maksymalnych obrotach-tak samo synteza białka u chwastów. Przy obecnej temperaturze nie spodziewaj się objawów jak po Reglone. Miotła zacznie blednąć po jakimś czasie, to co żółkło po 2 dniach(nie dosłownie żółkło bo to za szybko) to efekt tylko fluroksypyru, oprócz niego masz 3substancje które działają po prostu wolno. Na spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dzięki za konkretną odpowiedz w międzyczasie skoczyłem na pole jakby coś się działo z miotłą to jeszcze poczekam wchodzić w koszty dodatkowe może nie będzie potrzeba , ale poranki mamy co dzień prawie około zera i nie wiem czy to efekt oprysku czy przymrozku lekko się denerwuję bo teraz lepiej i taniej zwalczyć niż w maju pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamMiziski    0

Witam jestem nowy członkiem forum i początkującym rolnikiem, mam pytanie?. Dzisiaj pryskałem na grzyba antywylegaczem, til turbo i moddusem, czy moge teraz zastosować na chwasty Chwastox super. czy nie spali mi przenicy? Czy nie zajdzie jakaś dziwna reakcja z tymi środkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

teraz tzn kiedy? od oprysku antywylegaczem pasuje poczekać te 3-4 dni na herbicyd

 

losktos.To jaka dawka soligoru i acanto na 1 ha,nic sie nie stanie,bo na acanto pisze że można mieszac z unix?

soligor tak jak w etykiecie pełna dawka, Acanto 0,5 l, w mieszance z epoksykonazolem można 0,4 ale proponowałbym 0,5 l


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

makabra, zimno, wietrznie nie można wykonać T1, pierwsze kolanko się wydłuża a tu taka pogoda, zobaczymy pewnie teraz wzrost będzie przyhamowany ale w przyszłym tyg może być już za późno na skracanie :(

 

Spoko.

Faza 1 kolanka /wezła/ jest od 1 cm.

Faza 2    "         jak nastepne miedzywęźle bedzie miało 2 cm.

 

W takiej jak ta temperaturze średniej dobowej jakieś 6 oC to proces od pierwszego do drugiego trwałby z 3 tygodnie, a przyszły tydzień mówią cieplejszy i to jest już za dni kilka  więc zdążysz, kolanko Ci nie ucieknie   :)

Edytowano przez bratpit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj