Polecane posty

Tomazi3p    44

tak jak slawek napisal, poczekaj na wschody chwastow, unikniesz zachwaszczenia wtornego. co do wielkosci chwastow to dasz ciut wyzsza dawke i po problemie. zastosowanie herbicydow sulfonylomocznikowych roznie moze sie skonczyc w przypadku fazy pierwszego liscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Dajecie już 2 dawkę na pszenicę ? ja planuję w tym tygodniu rzucić 150kg mocznika pszenica strzela w źdźbło ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rman    0

witam

Koledzy proszę o pomoc. Dzisiaj zrobiłem przegląd pola i moja pszenica Arcadia nie wygląda zachwycająco. Poniżej zdjęcie. Co poprawi jej wygląd ?

Nadmieniam, że pod korzeń poszło 250/ha polifoski oraz sól potasowa 100kg oraz wcześniej ok. 3.5 t wapna Nordkalk Solid , a na wiosnę ok. 3 tygodnie temu 150 kg saletry 34%. Ratujcie!

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e6c97046a94cfc91.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d40a91dcaecb906b.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Dajecie już 2 dawkę na pszenicę ? ja planuję w tym tygodniu rzucić 150kg mocznika pszenica strzela w źdźbło ;)

 

Ja w srode rozsialem na mokre rosliny i w czwartek juz nie bylo widac granulek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

 

witam

Koledzy proszę o pomoc. Dzisiaj zrobiłem przegląd pola i moja pszenica Arcadia nie wygląda zachwycająco. Poniżej zdjęcie. Co poprawi jej wygląd ?

Nadmieniam, że pod korzeń poszło 250/ha polifoski oraz sól potasowa 100kg oraz wcześniej ok. 3.5 t wapna Nordkalk Solid , a na wiosnę ok. 3 tygodnie temu 150 kg saletry 34%. Ratujcie!

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e6c97046a94cfc91.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d40a91dcaecb906b.html

 

 

od choróbstwa opryskaj i to jakims dobrym srodkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qaskar    0

Mam pszenice ozimą Linus, ze wzlędu na mokrą pogodę przez dłuższy okres czasu szybko mi wyrosła i ma już 2 kolanko. Nie miałem możliwości jeszcze zrobić kilku zabiegów a mianowicie, odchwaszczenie - Lancet Plus 125 , regulacja CCC+Moddus i T1 (Wirtuoz albo Duett Star) i mam takie pytania, czy mogę jakieś zabiegi połączyć w jeden żeby to szybciej zrobić i co dać na T1 Wiruoz czy Duett Star ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Może tutaj ktoś podpowie. Oprysk moddus+ccc czekać aż 1 kolanko będzie 1 cm nad ziemią czy jechać wcześniej żeby dobrze skrócić?? Niektóre pojedyńcze rośliny mają kolanko ok. 0,7-0,8 cm, reszta tak 0,4 cm nad ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

w pszenicy ozimej poleciałem CCC 1l + 03 modusa czy mogę po 8 dniach przeleciec ja jeszcze raz 0.3 moddusem razem z fugicydem? chodzi mi o malutką działkę 15 arów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

za krotki odstep 8 dni. jak juz to w fazie liscia flagowego ale to tez zalezy ile azotu walisz na ha bo czasami to pierwsza dawka w zupełnosci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Na T1 w pszenicy ozimej chciałem dać Tilt turbo 0,8 l/ha + mandatak 0,7 l/ha + Taliusa 0,1 l/ha. Nigdzie nie mogę dostać tego Taliusa (proquinazid) ani tej substancji. Gościu od środków proponował mi srodek podobno również bardzo dobry na maczniaka w postaci MERCES 50 EW (cyflufenamid). Dałbym go 0,1 l/ha. Nie za bardzo ufam doradzą wolę was o zdanie zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

dobrze doradza Ci sprzedawca.Cuflufenamid jest bdb substancją na mączniaka.Może nawet lepszą niż proquinazid z taliusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

koledzy jak to ogarnąć, mam Pszenicę opryskana od chwastu w piątek jednak teraz czeka mnie ochrona od grzyba, skracanie, odżywki, i druga dawka nawozu. W jakiej to kolejności i odstępach czasowych dawać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odżywki możesz dać ze środkami na grzyba. Skracanie osobny zabieg. Jak dla mnie możesz jechać na drugi dzień. Nawóz jak jest potrzeba to syp .


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

witam już pokupowałem wszystkie środki che się spytać czy będzie dobra ochrona na pszenice ozimą

T1 Duet Star 1l+Mondatak450ec 0,8l

T2 Falcon 460 ec 0,75 l

T3 Tebu 1l+Topsin 0,7 l

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

mirage z tego co kojarze to prochloraz a corbel i lotus to morfiny daruj sobie tego corbela i kup duet star i to pomieszaj z mirage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Czy moge 1l stabilanu  dodać do  środka na grzyba  czy trzeba osobno na skracanie i od grzyba pryskać . A ochrona jaką planuje to t1 1l mirage i na t2 falcon pszenica na pasze  . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

 

witam

Koledzy proszę o pomoc. Dzisiaj zrobiłem przegląd pola i moja pszenica Arcadia nie wygląda zachwycająco. Poniżej zdjęcie. Co poprawi jej wygląd ?

Nadmieniam, że pod korzeń poszło 250/ha polifoski oraz sól potasowa 100kg oraz wcześniej ok. 3.5 t wapna Nordkalk Solid , a na wiosnę ok. 3 tygodnie temu 150 kg saletry 34%. Ratujcie!

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e6c97046a94cfc91.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d40a91dcaecb906b.html

 

 

Najpierw i to szybko grzybówka np wirtuoz , potem poczekaj około tygodnia az zacznie sie zmieniać , potem mocznik około 10 kg na ha , siarczan magnezu 5 kg na 100 l wody , i odzywke zawierającą cynk , małymi dawkami 2-3 razy taki zabieg i bedzie ok


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Czy mogę zastosować fungicyd w fazie krzewienia? Wszędzie na ulotkach jest że stosować od początku strzelania w źdżbło, boje sie że mi choroba zniszczy pszenice do tego czasu (na końcówkach liści pojawiły się pomarańczowe przebarwienia).

Widzę że każdy poleca wirtuoz, nie ma nic tańszego?

Ostatnie pytanie o jakiej porze zastosować zabieg fungicyd + siarczan magnezu+mocznik? wieczorem czy w środku dnia

z góry thx za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj