Polecane posty

Ksawery    57

witam w pewnych miejscach na polu pszenica ozima ma przebarwienia w dolnych a mianowicie doł liścia pomarańczowy, uschnięty góra ma takie paski w kolorze czerwonym nie fiolet, na grzyba jeszcze nie pryskana pewnie jest ale czy jeszcze brakuje składników pokarmowych czy to z suszy? pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

dawać RSM na pszenice już ? widać że potrzebuje już N, faza to około BBCH 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Stosował ktoś z was galaper strong mam zamiar nim prysnąć jęczmień ozimy z racji tego że można nim pryskać aż do liśća flagowego Tylko jak on sobie radzi z chabrem , fiołkiem , przytuliom ??Prosze o pilną odpowiedz z góry dzięki :)

Z tego co mi mówił mój sprzedawca to jest to to samo co starane czyli na przytulie super natomiast na fiołka już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Galaper Strong to fluroksypyr+metsulfuron, czyli Galaper+Galmet. Ten drugi elegancko radzi sobie z fiołkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

u mnie w Arkadii chyba pojawia sie mączniak. zauważyłem delikatne białe plamki na lisciach. pszenica w fazie strzelania w zdźbło. Po niedzieli trzeba bedzie dać druga dawke N i prysnąć od grzyba, albo poczekam do pierwszego kolanka i dam odrazu optimus-ccc- siarczan magnezu-tilt turbo z atakiem. ogolnie tragedii nie ma tylko delikatne białe plamki no ale trzeba bedzie interweniowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Ksawery z Twojego opisu wynika że to może być wirus,tych roślin już nic nie uratuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Polecacie jakiś dobry środek na miotłe i dwuliścienne? Oprócz lanceta, bo już było by nim pryskane 4 raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

Witam. Chciałbym się doradzić was w jakiej fazie jest moja pszenica. Wczoraj pryskałem na chwasty, w poniedziałek mam zamiar dać na II dawkę nawozu 150kg/ha saletry amonowej. Nie wiem za bardzo kiedy mogę ruszyć z regulatorem wzrostu i z fungicydami. Dzięki :)

post-150138-0-34171500-1428831488_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Witam Ponownie

Co zrobić z żółtymi placami w pszenicy - siarczan czy coś innego polececie - tydzień temu polałem rsm 250l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Panowie poradźcie co zrobić na I dawkę dałem 170 kg saletry 34N i na drugą tak samo i okazało się że do dyspozycji mam jeszcze 220 kg saletry na III dawke tyle na pewno nie dam i nie wiem czy nie lepiej było by podzielić to na dwa razy i w fazie BBCH 33-39 dać 100 kg i potem jeszcze w fazie BBCH 47-51 dać 120 kg. Będzie to dobre rozwiązanie? Czy przy takiej dawce azotu pszenica będzie łapać parametry, głównie białko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina3    2

Panowie kiedy i czym skrócić pszenice i pszenżyto ozime gdy już dokrzewiłem je Stabilanem 750Sl w dawce 0,7l/ha a on zawiera chlorek chloromekwatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Polecacie jakiś dobry środek na miotłe i dwuliścienne? Oprócz lanceta, bo już było by nim pryskane 4 raz

 

isoguard moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Wczoraj opryskałem pszenicę ozimą Starane. Miałem mieszać go z izoproturonem, ale stwierdziłem, że jednoliścienne chwasty mogą być na niego za duże, a poza tym, gdyby zdarzył się przymrozek, to mogłyby się w pszenicy pojawić jakieś uszkodzenia - zgodnie z tym, co na Tym Forum już było pisane na temat izoproturonu. Zatem wykonam jeszcze jeden zabieg Pumą. Najpierw jednak muszę zastosować regulator. Myślę nad Medax Top. Może do niego dodam z ubiegłego sezonu Zafir, ale nie wiem, czy można go mieszać z nim?

Wczoraj na jednym kawałku pszenicy rozsiałem również drugą dawkę saletry - po wcześniejszym zabiegu herbicydem.

Fiołek polny u mnie narazie nie jest wielkich rozmiarów (większość poniżej 3 cm - niemniej to przybliżenie "na oko"), zatem fluroksypyr, mimo że ma ten chwast w średnio wrażliwych, może choć skutecznie osłabi jego rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Witam. Mam mały problem na jednym polu z pszenicą jarą ( pole dzierżawione 1 rok), zboże zeszło, 3-4 dni temu, chciałem posypać saletrę, przedsiewnie było polifoska, lecz chwasty się pojawiają. I moje pytanie, czy nic się pszenicy nie stanie jak bym jutro już np opryskał to pole na chwast? czy poczekać aż będzie większa pszeniczka.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Poczekaj aż wszystkie chwasty wzejdą i opryskaj w fazie krzewienia pszenicy.Azot można już wysiewać jak nie dawałeś przedsiewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

panowie jaki polecacie oprysk na t1? bo w moim skepie zbytniego wyboru nie ma gdyż facet ma go u siebie w domu,ale z jego propozycji polecił mi duet star,gdyż zbytnio drogich nie sprowadza bo ludzie kupują z niszej pułki,a najwięcej mu tego schodzi jeśli mówimy o t1.i jeszcze jedno jakie byście dodali odżywki do t1?. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj