Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrew3011    4

Panowie powiedzcie mi czy mogę wiosną zastosować Glean 75 na etykiecie jest napisane że można ale jak to się ma w praktyce? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Pszenica jest w fazie BBCH30 teraz i tak pogoda nie pozwala na zabieg fungicydem więc bedę czekał ... Choc widzę że zaczyna jej doskwierac brak azotu jest mocno rozkrzewiona i dostała tylko 35kg.N 

Kiedy mogę dac druga dawkę N tak żeby jej nie dokrzewiac? 

 

jak rozpocznie się faza strzelania w źdźbło

 

Pszenica dostała 3 tygodnie temu saletre 34 n % 200kg/ha +120 kg/ha siarczan magnezu w granulacie , stanowisko po ziemniakach  , julius wyglada w miare ale mewa slabo , powiedzcie kiedy siac druga dawke  i kiedy na chwast i fungi , porosze o odp. a tutaj pare zdjęć

Julius

 

attachicon.gifjulius (2).jpg

attachicon.gifjulius.jpg

attachicon.gifjulius (3).jpgattachicon.gifjulius (4).jpg

 

mewa

attachicon.gifmewa (2).jpg

attachicon.gifmewa.jpg

attachicon.gifmewa (3).jpg

 

II dawka N na początku strzelania w źdźbło. Chwast to zależy od środka a fungicyd T1 BBCH 30/31

 

Co sądzie o ochronie pszenicy :

 

T1 Atak 1L + Sarfun 0,5L

 

T2 Capallo 1,5L

 

T3 Falcon 0,6L

 

T1 Capalo

T2 Acanto + epoksykonazol

T3 Tebu (lub + topsin)

a jak chcesz taniej to w T2 zamiast acanto daj chlorotalonil (np. gwarant) lub zamiast obu środków ten falcon - aczkolwiek u nie bedzie już tak skutecznie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Panowie powiedzcie mi czy mogę wiosną zastosować Glean 75 na etykiecie jest napisane że można ale jak to się ma w praktyce? :)

Możesz ale nie jest to raczej zabieg na plantacje nie chronione jesienią, jest to środek głównie doglebowy i nie spodziewaj się szału w zwalczaniu chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dzis zrobiony zabieg na części pól poszło 20 g granstatr 20 g grodyl 8 kg siarczan magnezu 1,8 kg plonovit opty 1,2 l plonovit zboża oraz 0,7 ccc. Na polach gdzie nie wystapiły chwasty po zimie poszło bez granstaru i grodylu. Mieszanina średnio mi sie podoba ze wzgledu na środki od ziela ale czasu duzo nie mam a terminy gonia i dlatego zdecydowałem sie na połaczenie dokrzewiania z odchwaszczaniem oraz dokarmianiem dolistnym zobaczymy czy nic sie nie stanie pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Poszłeś na całość do cherbicydu nie polecają żadnych odżywek ccc co do siarczanu magnezu to jedni tak jedni też nie polecają sam się zastanawiam czy dodać siarczan będę pryskać po niedzieli może ktoś mądry po wieloletnich praktykach podpowie bo jeszcze z pięć lat temu dodawałem tylko pryskało się Chwastoxami teraz niekiedy daka kilkadziesiąt gram środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

wiem ze ta mieszanka jest jaka jest ale mam ograniczenia czasowe dlatego tak. odnośnie ccc i siarczan magnezu to odkąd pamiętam zawsze laczylem i nie było problemów. dziś ładny deszczyk popadał i od razu widać po roślinach ze zaczynają rosnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qaskar    0

Mam zasianą pszenice Linus która już prawie cała zakończyła fazę krzewienia - dostała 6 marca ok. 200 kg 34%N. Teraz chciałem ją opryskać mieszanką CCC 1l+Moddus 0.3 , Basfoliar 36 Extra+ Siarczan Magnezu 8kg+ Mocznik 5kg oraz jakiś fungicyd na T1, teraz moje pytanie, kiedy co podać, co pierwsze i czy można coś mieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

brak miedzi? znawcą nie jestem ale ostatnio czytałem o niedoborach składników i tak to było opisane. Ojciec mówił ze u nas tez sie cos podobnego dzieje na niektórych, ale nie byłem zrewidować jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

własńie z ciekawosci byłem zajrzec co to ojciec zgłaszał i u mnie jest podobnie, z tą różnicą że prawie wcale nie ma żółtych końcówek- znikome ilości, za to dużo więcej uschniętych liści spodem.

Sulfamo kiedy rozrzucone i jeszcze sie nie rozpusciło ;/ Wczoraj wreszcie popadało ostro a granulki nadal leżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Mam problem z tą pszenica ( KWS Pius ) dostała azotu była zielona i dzisiaj zauważyłem takie coś 

Co to może być ?

Słoma była scięta po żniwach 

 

 

http://pokazywarka.pl/hhqeom/

 

W tym roku prawdopodobnie ciepła zima i nie do końca zatrzymana wegetacja daje takie dziwne objawy , już z kilkoma osobami rozmawiałem którzy co nie co wiedzą o uprawie zbóż i każdy twierdzi że różne odmiany dziwnie na to zareagowały , a jak dla mnie to wygląda to na brak mikroelementów , ale to tylko moje zdanie , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Kiedy kolego @Raptus dawales azot i w jakiej ilosci ?

Azot dostała 10 marca w ilosci 52 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

U mnie w tamtym roku na 2 kawalkach tak wygladala pszenica ktora redukowala pedy z powodu braku azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gzylu25    1

Witam,

Koledzy mam do Was prośbe o rade.

Tydzień temu rozsiałem 200 kg saletry na moją pszenice ale i tak jakoś szałowo nie wygląda(słabo rozkrzewiona). Po niedzieli jak będzie pogoda mam zamiar polecieć z nawozami dolistnymi (12,5kg siarczanu magnezu, 18-20kg mocznika i do tego jeszcze 2l manganu i 0,6l miedzi), a po jakichś dwóch dniach od zabiegu polecieć mustangiem forte na chwasty. I moje pytanie jest takie, bo mam zamiar jeszcze dokrzewić pszenice CCC(0,5-0,6l/ha) i nie wiem czy dać stabilan do mustanga czy połączyć z nawozami. Prosze o rady i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam problem z tą pszenica ( KWS Pius ) dostała azotu była zielona i dzisiaj zauważyłem takie coś 

Co to może być ?

Słoma była scięta po żniwach 

 

 

http://pokazywarka.pl/hhqeom/

 

Brak fosforu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Mam zasianą pszenice Linus która już prawie cała zakończyła fazę krzewienia - dostała 6 marca ok. 200 kg 34%N. Teraz chciałem ją opryskać mieszanką CCC 1l+Moddus 0.3 , Basfoliar 36 Extra+ Siarczan Magnezu 8kg+ Mocznik 5kg oraz jakiś fungicyd na T1, teraz moje pytanie, kiedy co podać, co pierwsze i czy można coś mieszać?

 

Odżywki trzeba było podać do końca krzewienia. Później w BBCH 30 fungicyd a w BBCH 31 regulator

 

Witam,

Koledzy mam do Was prośbe o rade.

Tydzień temu rozsiałem 200 kg saletry na moją pszenice ale i tak jakoś szałowo nie wygląda(słabo rozkrzewiona). Po niedzieli jak będzie pogoda mam zamiar polecieć z nawozami dolistnymi (12,5kg siarczanu magnezu, 18-20kg mocznika i do tego jeszcze 2l manganu i 0,6l miedzi), a po jakichś dwóch dniach od zabiegu polecieć mustangiem forte na chwasty. I moje pytanie jest takie, bo mam zamiar jeszcze dokrzewić pszenice CCC(0,5-0,6l/ha) i nie wiem czy dać stabilan do mustanga czy połączyć z nawozami. Prosze o rady i z góry dziękuje.

 ile rozkrewień ma pszenica? może nie ma sensu dokrzewiać


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gzylu25    1

 

Witam,

Koledzy mam do Was prośbe o rade.

Tydzień temu rozsiałem 200 kg saletry na moją pszenice ale i tak jakoś szałowo nie wygląda(słabo rozkrzewiona). Po niedzieli jak będzie pogoda mam zamiar polecieć z nawozami dolistnymi (12,5kg siarczanu magnezu, 18-20kg mocznika i do tego jeszcze 2l manganu i 0,6l miedzi), a po jakichś dwóch dniach od zabiegu polecieć mustangiem forte na chwasty. I moje pytanie jest takie, bo mam zamiar jeszcze dokrzewić pszenice CCC(0,5-0,6l/ha) i nie wiem czy dać stabilan do mustanga czy połączyć z nawozami. Prosze o rady i z góry dziękuje.

 

ile rozkrewień ma pszenica? może nie ma sensu dokrzwiać

 

ogólnie pszenica była siana na początku października i aktualnie jest w fazie bbch 21(orientacyjnie), a na jednym polu mam tak, że pszenica ma w sumie po 3, 4 liście, także myśle że pasowało by ją dokrzewić, tylko własnie moje pytanie czy ccc z mustangiem czy nawozami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Bede musiał coś pryskać.
Tylko pogoda sie jakoś niezapowiada dobrze
Dzięki za tyle odpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

ogólnie pszenica była siana na początku października i aktualnie jest w fazie bbch 21(orientacyjnie), a na jednym polu mam tak, że pszenica ma w sumie po 3, 4 liście, także myśle że pasowało by ją dokrzewić, tylko własnie moje pytanie czy ccc z mustangiem czy nawozami

 

na pewno nie z mustangiem. herbicyd zawsze sam idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

witam mam pszenicę bogate w fazie 29 z dość silnym zachwaszeniem mam zakupiony juz lancet jeszcze na jutro zapowiadają ładne pogodę później deszcze a po deszcz ach znów zimno. jutro niestety niedziela i tak się zastanawiam czy wypada pryskac czy czekać aż po świętach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj