Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ansu    392

Jakoś się pogubiłem i nie mogę się połapać, czytając to co powyżej. To co robi w końcu CCC z tymi korzeniami i kiedy i czym jest to poparte? Ktoś mierzył ważył czy jak to było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Witam mam zamiar dac  w pszenicy ozimej Ozon  na T1 Promax450 0,6l + Tern Premium 0,6l co sądzicie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Witam mam zamiar dac w pszenicy ozimej Ozon na T1 Promax450 0,6l + Tern Premium 0,6l co sądzicie?

Kolego 1 raz siales ozona, bo wlasnie mam smak w tym roku dodac ozon albo speedway

Jeżeli korzenie przybyszowe mają ponad 3-4 cm a temperatury w dzień oscylują w granicach 8-10 C to mozesz jechać. Jeżeli nie będzie przymrozków to pod koniec tygodnia pojadę z mikro na rzepak. A w przyszłym tygodniu zboża.

 

 

to zależy w jakiej fazie wykonasz oprysk. Na początku strzelania w źdźbło powinna być podana 2dawka

 

 

 

siarczan magnezu siedmiowodny 25 kg = 29,50 z

 

Jak ma 5 rozkrzewień to nie ma sensu dokrzewiać

Dzis bylem na lustracji i akurat natrafilem na ped od wezla krzewienia do pierscienia ( miedzywezla) wynosi 5 mm

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W dawce do 1L na krzewienie nie skraca korzeni !!! 

Tak jak saletrzak lepszy od saletry bo nie pędzi 

CCC to podstawa w tworzeniu plonu, prowadzeniu łanu , mnie uczono lat temu XXX na SGGW że należy dać 20% więcej N na start zastosować CCC w fazie ruszenia wegetacji aby zahamować wybujałość pędów głownych w celu pobudzenia rośliny do wytworzenia dodatkowych pędów , wyjatek plantacje na których rośliny są b.dobrze rozkrzewione (zielony dywan).

 

Ale widocznie jestem juz stary i biologia poszła do przodu. Moje pytanie brzmi :

 

Jak uzyskać 9t pszenicy bez skracania/usztywniania/ , pełnej ochrony i nawożenia dolistnego!!!

 

Ja zaczynałem od 3t lat temu XXX jak doszedłem w normalnym roku do 7,2 - pełna ochrona, analiza gleby, \tytanit, dokarmianie , fosfor wiosną dolistnie na filetowe zboże itp.

 

Moje pytanie brzmoi w jaki sposób roślina ograniczy rozwój korzeni jakie hormony są blokowane przez CCC które odpowiadają za stymulację rozwoju syst, korzeniowego ...

Na 9t wystarczy 500-550 kłosów na metrze, przy siewie w optymalnym terminie na poziomie 300 ziaren na metrze wystarczy niech rośliny będą miały 1 pęd boczny. Przy siewie w terminie optymalnym rośliny będą miały po 2-3 pędy boczne. Wtedy CCC wiosną jest nonsensem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Tak Ozon pierwszy rok . w tamtym mialem Arkadie i nie bylem z niej zadowolony.Jakies opinie na temat ochrony ..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

Dlaczego nie byłeś z niej zadowolony? Ja w tym sezonie ją posiałem i nie wiem czego się po niej spodziewać.

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja ma arkadie 2 rok. Jest ciemna zielona widac że daje rade na IV klasie. fajnie rozkrzewiona. Narazie wyglada bardzo dobrze. w tamtym roku miałem posiana na rozmnozenie 0.55 ha z centrali. W porownaniu ze skagenka to nie łapała sie w parametry ale wyrownanie ziarna miała lepsze i wieksza gestosc zasypową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Możesz się spodziewać po Arkadii dużego nasilenia mączniaka, konieczności intensywnego skracania, ale przy prawidłowej agrotechnice bardzo dużego plonu(z glutenem i białkiem niższym raczej o 1% w porównaniu do ogólnopojętej średniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Mączniaka narazie nie widzę Pszenica nie jest siana po sobie. Nawożenie stosuję w granicy 135 kg N plus zapasy glebowe czyli może w granicach wyjdzie ze 145 N. W tamtym roku ustała przy dawce 0,23 modus i 0.9l CCC. Skagenke przy tym samym zabiegu miejscami kładło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Narazie owszem nie jest źle, ale nie można według mnie prysnąć sobie "najtańszym" fungicydem i do przodu, bo odbije się to na niej bardziej niż np. na innej pszenicy. Ja dałem chyba 160 N, skracanie medaxem 1,25(spóźnione!!) i z 10% leżało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Arkadia bardzo mi chorowala 2 zabiegi robilem na drugi byla menara a pierwszy nie pamietam .Lisc flagowy weszla mi septorioza paskowa lisci.Fakt na wiosne byla ciemna 2 razy skracana.Cieżkie ziarno ale tylko 6 ton /ha jak na ubiegły rok to slabo jak dla mnie :) co moge wam podpowiedziec to nie oszczedzac na Fungicydach:P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

coś za coś. Arkadia jest tolerancyjna na niedobory wapnia niskie ph ale odbija sie zas na innych rzeczach. Ogolnie nie narzekam na Arkadie jak narazie bo na jakosc i tak nie sprzedaje ale na jesien bede siał wszystko jantarką. mam ją w tym roku też 0,72 ha na rozmnozenie ale wigor w niej jest niesamowity. rozkrzaczyla sie niemiłosiernia. Materiał siewny z centrali nie był dla mnie rewelacją jesli chodzi o wyglad ziarna a takze o siłe kiełkowania bo miała 87 %. norma wysiewu wychodziła 207 kg na ha. Wysiałem 202 na ha no i okazało sie za gesto. rosnie w oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

W nawiązaniu do tego co pisaliście o Arkadii to myślicie że na T1 dobrym rozwiązaniem będzie Wirtuoz w dawce 1,25 l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

kurcze to ta Arkadia taka słaba jeśli chodzi o parametry? Chyba trzeba będzie wrócić do Ludwiga w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Na razie pszeniczki kiepsko u nas rosną przymrozki zrobiły swoje ja z nawozem się nie wiadomo jak nie śpieszyłem 11.03 dałem saletry 200kg/ha zobaczymy co dalej będzie.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja miałem arkadie w zeszłym roku na stanowisku po rzepaku 150 kg N, na t1 leander+ mirage a na t2 falcon skracałem 0,2 modus i ustała do końca w 100% plon 7,5 a białko na poziomie 11,2%. Nie zauważyłem dużej presji mączniaka ale septorioza pod koniec szalała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Arkadia aż taka zła nie jest. Ja swoją jako konsumpcję sprzedałem, tylko mając tą pszenicę raczej będziesz chwalił się wysokim plonem ziarna, niż jego jakością. Po prostu jak zrobisz wszystko tak jak trzeba to przejdzie na młyn bezproblemowo, ale bez szału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Witam.

Jaki nawóz z siarką jest lepszy saletrosan czy polifoska 21? Planuje coś sypnąć przed świętami.

Saletrę rozsiałem 09.03 wtedy kiedy w polu nikogo jeszcze nie było i moja w porównaniu do innych pszenic złapała ciemnozielony kolor, u innych liście  jeszcze pożółkłe i jasnozielone.

Dodaje fotke jak moja wygląda na dzień dzisiejszy.

http://zapodaj.net/ce954802aac6e.jpg.html

 Drugie zdjęcie to pszenżyto na 5 klasie, od miedzy widać że końcówki liści troche fioletowe (brak fosforu) mam nadzieje że jak sie jeszcze ociepli to zaczną pobierać fosfor i fioletowy kolor zniknie.

 

http://zapodaj.net/d238eccfa97e0.jpg.html

Edytowano przez robson132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Wiadomo saletrosan będzie lepszy ale wydaje mi się że już jest na niego za późno. Powinieneś podać saletrosan na pierwszy rzut a na drugi saletrę bo jak nie będzie teraz deszczów to saletrosan może długo poleżeć na polu.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
infinityPG    0

Byłem dzisiaj zobaczyc pszenice i widze ze dośc mocno zaczynaja ją atakowac choroby grzybowe zabieg T1 planowałem w okolicy świąt lub po świętach ...Jak u was w tym temacie? Mogę jechac z T1 przed wyniesieniem pierwszego kolanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

Nie.

Bo wydłuży sie automatycznie okres do T2.

Do takich rzeczy jest tzw. T0 i T1 w normalnej fazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert81    1

Witam posiałem jarke nawre na iv klasie. Przedsiewnie poszła amafoska 4 16 18 250kg/h plus sletrzak 250kg/h. Planuje dać jeszcze 2x po 250kg/h saletry.

 Mam pytanie jakie opryski teraz i co sądzicie o tej pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj