Polecane posty

nojsze    59

CCC 725SL Stabilan 0,8l/ha +12,5 kg MgSO4 , mocznik 12,5 kg/ha +Micro tam gdzie zboże niebieskie nie dam siarczanu tylko Fosfor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Kiedy sypać drugą dawke azotu na pszenice . Moge posiać po opryskach na chwasty i zabiegu t1 tak też planowałem a będę pryskał po świętach . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Rozsiewałem wczoraj nawozy po pszenicy ozimej i zauważyłem liczne przebarwienia liści w kolorze fioletowym. Czym najlepiej ją poratować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Pobieranie fosforu jest jeszcze na niskim poziomie-temperatura gleby. Doraźnie możesz zastosować fosfor w formie dolistnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzerek    5

Panowie, jakiego nawożenia używacie na plantacje słabo rozwinięte? Pszenica ozima siana początkiem listopada, skromnie wyglądającą po zimie, dostala 2 tygodnie temu 150kg saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Stosował ktoś odżywkę Maximus Extra Mg?? Koszt 43,33 zł na hektar. Jutro planuję dokarmianie dolistne, i tak zastanawiam się czy kupić to, czy dać sobie spokój i prysnąć 10 kg mocznika+5 kg mikrokompleks na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie w jakiej cenie u was jest siarczan magnezu? chciałem kupić do zabiegu, żeby dodać przy okazji jak bede pryskał CCC i cena mnie troche powala. 32 zł / 10 kg. A u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie siał ktoś już pszenicę jarą?Ja planuje z początkiem kwietnia.

 

No nie ma co zwlekać jak są warunki większość pszenic już posiana a każdy dzień zwłoki to obniżka plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

chce pryska na krzewinie pszenice była siana 30 października plonuje dać CCC litr plus Odrzywół maximus 20 20 20 , siarczan magnezu i czy można dodać mocznik do tego i czy można już pryskać  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja zrezygnowałem z mikrokompleksu ponieważ to to samo co siarczan magnezu a mikro jest tak skromne że szkoda gadać. Ja kupiłem siarczan jednowodny 46% S03 i 23%MgO i do tego chelat miedzi , manganu i cynu. A co do CCC na dokrzewienie to stosuje się od 5 rozkrzewień i w dawce 0,5-0,7l/ha i więcej wcale nie dawać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Pryskacie już CCC na dokrzewienie pszenic późno sianych czy czekacie ja co prawda przed tygodniem dałem pierwszy Azot , glina ziemie cięzkie i zimne ale jak najbliższe 6 nocy zapowaidają na sporym plusie w dzień 12-18st czy już nie czas na Mikro i CCC ? Jak myslicie u mnie wegetacja rusza później niż u innych ale dostało jeść 75N i jak popada w piatek i ciepło to dostanie kopa.....

 

Pryska juz ktoś ?

 

Jeżeli korzenie przybyszowe mają ponad 3-4 cm a temperatury w dzień oscylują w granicach 8-10 C to mozesz jechać. Jeżeli nie będzie przymrozków to pod koniec tygodnia pojadę z mikro na rzepak. A w przyszłym tygodniu zboża.

 

Kiedy sypać drugą dawke azotu na pszenice . Moge posiać po opryskach na chwasty i zabiegu t1 tak też planowałem a będę pryskał po świętach . 

 

to zależy w jakiej fazie wykonasz oprysk. Na początku strzelania w źdźbło powinna być podana 2dawka

 

 

Panowie w jakiej cenie u was jest siarczan magnezu? chciałem kupić do zabiegu, żeby dodać przy okazji jak bede pryskał CCC i cena mnie troche powala. 32 zł / 10 kg. A u was?

 

siarczan magnezu siedmiowodny 25 kg = 29,50 zł

 

Ja zrezygnowałem z mikrokompleksu ponieważ to to samo co siarczan magnezu a mikro jest tak skromne że szkoda gadać. Ja kupiłem siarczan jednowodny 46% S03 i 23%MgO i do tego chelat miedzi , manganu i cynu. A co do CCC na dokrzewienie to stosuje się od 5 rozkrzewień i w dawce 0,5-0,7l/ha i więcej wcale nie dawać 

 

Jak ma 5 rozkrzewień to nie ma sensu dokrzewiać


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Każdy ma swoją teorię, a jaki jest sens dokrzewiać CCC wcześniej jak system korzeniowy jest słabo rozwinięty!!! Już lepiej N więcej walnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

A może po zastosowaniu CCC w czasie krzewienia roslina ma zahamowany wzrost głównych pędów i pędzi w boczne i korzenie co Ty na to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

CCC skraca części nadziemne i podziemne!!!  ale może w cudowny sposób u Ciebie po CCC przybędzie masa korzeniowa. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

To niezłe zdziorstwo w moich okolicach kurde z tym siarczanem. 3 razy tyle co u innych. Podkarpacie to jednak dziura. Będę musiał zrezygnować chyba z zabiegu siarczanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Skraca to fakt a Medax wydłuża o 30%!!! 

Napisz proszę czemu CCC w fazie krzewienia skróci korzenie ? jaki jest tego mechanizm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

CCC skraca części nadziemne i podziemne!!!  ale może w cudowny sposób u Ciebie po CCC przybędzie masa korzeniowa. 

Na jakiej podstawie takie twierdzenie, może jakiś dowód na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Kiedyś dokrzewiałem pole stabilanem , korzenie były słabiej rozwinięte może to zbieg okoliczności bo to tylko kilka roślinek!!! więc twierdzę że zamiast CCC danie więcej N w formie azotanowej będzie lepszym rozwiązaniem. Ale każdy ma rozum i jak uważa że CCC dla niego jest lepsze to niech stosuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

W dawce do 1L na krzewienie nie skraca korzeni !!! 

Tak jak saletrzak lepszy od saletry bo nie pędzi 

CCC to podstawa w tworzeniu plonu, prowadzeniu łanu , mnie uczono lat temu XXX na SGGW że należy dać 20% więcej N na start zastosować CCC w fazie ruszenia wegetacji aby zahamować wybujałość pędów głownych w celu pobudzenia rośliny do wytworzenia dodatkowych pędów , wyjatek plantacje na których rośliny są b.dobrze rozkrzewione (zielony dywan).

 

Ale widocznie jestem juz stary i biologia poszła do przodu. Moje pytanie brzmi :

 

Jak uzyskać 9t pszenicy bez skracania/usztywniania/ , pełnej ochrony i nawożenia dolistnego!!!

 

Ja zaczynałem od 3t lat temu XXX jak doszedłem w normalnym roku do 7,2 - pełna ochrona, analiza gleby, \tytanit, dokarmianie , fosfor wiosną dolistnie na filetowe zboże itp.

 

Moje pytanie brzmoi w jaki sposób roślina ograniczy rozwój korzeni jakie hormony są blokowane przez CCC które odpowiadają za stymulację rozwoju syst, korzeniowego ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

CCC nie skraca korzeni lecz sumę w banku :) Jak to mówią " diabeł tkwi w szczegółach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj