Polecane posty

krychu    153

Według tych tabel w top agrar najbardziej ekonomiczny program ma chemirol, a przy tym w miarę skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Czy jeśli dam teraz na pszenicę ozimą Galaper 200 + galmet 20 to będzię dobre rozwiązanie ? 

czy polecacie coś innego na chwasty ? 

Jeżeli nie pryskałeś wgl na chwasty na jesień to trzeba coś dorzucić ze względu na miotłę i przerośnięte chwasty. Ogólnie kombinacja skuteczna i przede wszystkim tania, środek o trochę większym spektrum jest Granstar Ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Po jesiennym zabiegu CTU i DFF widzę trochę maku i pewnie przytulia jeszcze się pojawi. Czym tanio to załatwić? Myślałem o aurorze tylko czy poradzi sobie z makiem? a może dodać jakiegoś adiuwantu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Nie kombinowałbym z adiuwantami przy inhibitorach PPGO, mogą być fitotoksyczne oddziaływania. Co do maku to jest on zwalczany w miarę dobrze, ale konieczne są wczesne fazy rozwojowe. Ewentualnie daj 25g Aurory+0,8-1l Chwastoxu Extra. To taka mieszanka na małe zachwaszczenie

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

czy ccc z mocznikiem mogę stosować po przymrozku ? chodzi o to że rano występują przymrozki -2 -3 a ja chcę opryskać k. południa ccc z mocznikiem :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

nie wyeliminujesz perzu i chwastow dwulisciennych w jednym przejezdzie. Sam perz ograniczysz Attributem lub Apyrosem-ewentualnie mieszanka w/w srodkow, a chwasty dwuliscienne to w zaleznosci od zachwaszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dzięki

Moja pszenica dostała saletrę i siarczan magnezu 11 marca, juz widać efekty. Dziś straszny ruch na polach, większość własnie sieje nawozy na oziminy. Myslę żeby w następnym tygodniu jechać z herbicydem. Czy nie za wcześnie? Jakich temperatur wymaga aurora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

mieszanki z Apyrosem nie zwalcza perzu-wystepuje antagonizm. ogolnie mieszanka dobra ale na pola z przetacznikami i jasnotami nie za bardzo. jezeli problem stanowia maki, chabry, ostrozen, prztulia to mieszanka OK

Dzięki

Moja pszenica dostała saletrę i siarczan magnezu 11 marca, juz widać efekty. Dziś straszny ruch na polach, większość własnie sieje nawozy na oziminy. Myslę żeby w następnym tygodniu jechać z herbicydem. Czy nie za wcześnie? Jakich temperatur wymaga aurora?

Optimum to 10-20, minimum ok 7. Lecz najważniejszy parametr to intensywność promieniowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

Panowie mam problem w pszenicy z trawą,konkretnie to jakis rajgras,rozsiał sięnie wiadomo z kąd. Czy atribut lub apyros może gozwalczyć czy coś innego może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Tak. Tylko pamiętaj że perz z długimi rozłogami nie ograniczysz, im krótsze rozłogi tym lepiej. Jeżeli nie masz dużo tego perzu to ekonomicznej będzie dać mieszankę na dwuliścienne+miotła a po zniwach glifosat


Panowie mam problem w pszenicy z trawą,konkretnie to jakis rajgras,rozsiał sięnie wiadomo z kąd. Czy atribut lub apyros może gozwalczyć czy coś innego może?

Puma, Axial, Nomad, Attribut, Apyros, Atlantis ewentualnie Lentipur ale w zabójczej dawce. W przypadku Apyrosa i  Attributa rajgras jest średnowrażliwy

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

U nas już jeden leciał rzepak i pszenicę mocznikiem dolistnie. Zastanawiam się czy aby się nie pospieszył. W nocy kilkustopniowe przymrozki mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

stosował ktoś z was ruską  saletre amonową 34n !?? skład ten sam co puławska a jak w działaniu jest różnica ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

dawno temu .... róznica na polu nie pamiętam ale ciągnik wpie...ła az było słychać. Nigdy więcej......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Do niedzieli w moim regionie nadaja noce bez przymrozkow. Czy moge juz opryskac pszenice Lancetem czy lepiej poczekać zeby chwasty byly w lepszej formie(aby mogly pobrac wiecej skladnika ) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1878

Lancet w zasadzie działa od niskich temperatur. Jest ciepło zobaczysz efekt szybciej, im zimniej rozłoży się w czasie. Większość ludzi walczy póki chwasty są małe, później cieplej ale będą duże i wypiją azot i wodę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Pryskacie już CCC na dokrzewienie pszenic późno sianych czy czekacie ja co prawda przed tygodniem dałem pierwszy Azot , glina ziemie cięzkie i zimne ale jak najbliższe 6 nocy zapowaidają na sporym plusie w dzień 12-18st czy już nie czas na Mikro i CCC ? Jak myslicie u mnie wegetacja rusza później niż u innych ale dostało jeść 75N i jak popada w piatek i ciepło to dostanie kopa.....

 

Pryska juz ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

od dzis bez przymrozków to możesz z nim lecieć :) ładnie zwalcza wszystkie chwasty no ale cena średnia lepiej jesienią i taniej tylko siew w terminie musi być :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Wydaje mi sie ze cena Lancetu nie jest jeszcze taka zla. Za opakowanie na 5 ha zaplacilem 620zl brutto co daje wynik 124zl na ha. Ale zwalczanie chwastow jesienia nawet jezeli wyszlo by drozej to i tak jest o wiele korzystniejsze dla uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

będzie kilka dni ciepła więc we wtorek jadę z CCC + Dynamic Cresco + mikro + mocznik na dokrzewienie.

Możesz napisać w jakich dawkach będziesz to mieszał?Bo nie wiem czy dać 0,8CCC + 15kg siarczanu magnezu + 20kg mocznika  czy może lepszą opcją będzie te 0,8l CCC+ 5kg odżywki 20/20/20+mikro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj