Polecane posty

Jano7711    65

Tybalt jest przewódką. W skrócie to znaczy, że możesz ją zasiać zarówno jesienią jak i wiosną. Tylko przy siewie jesiennym, albo wczesnowiosennym lepiej plonuje, bo system korzeniowy jest bardziej rozwinięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

dodajmy ze jesienią około listopada-grudnia...

znajomy zasiał przewódkę we wrześniu.... i w marcu posiał w tym miejscu jęczmień.....

Edytowano przez panczo1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

w zimowy stan spoczynku powinna wejsć w fazie szpilkowania wtedy ma największe szanse że przezimuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

w zimowy stan spoczynku powinna wejsć w fazie szpilkowania wtedy ma największe szanse że przezimuje

 

U mnie siew w listopadzie -odmiana Monsun - ziarna głębiej schowane w ziemi dopiero wychodzą na wierzch.

I ogólnie pszenica wygląda lepiej niż u tych co siali początkiem października typowe oziminy.

Zima jest jaka jest i nic nie można przewidzieć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

kiedy najlepiej dac CCC na dokrzewienie pszenicy? czy juz mozna wykonac zabieg jesli w nocy -2  pszenica  siana koniec listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jak sa minusowe temepratury to lepiej nie dawac bo mozna narobic bałaganu. lepiej zeby w nocy było na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

azot dany 3tyg temu 250kg saletry wap-mag


tak wlaasnie myslalem.nigdy nie stosowalem na dokrzewienie ale w tym roku trzeba. dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Optimus 0,4 l + stabilan 1,5 l lub 1/3 a po 7 dniach 2/3 , wiarygodnie rzecz biorac niby cc ma trzymac do 10 dni, trineksapak etylu 12-18 jezeli bedzie pogoda i trafie to chyba ma stac chyba ze huragan zawita.

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

ja jutro lecę na pszenicę ccc 0,8l siarczan mg 10kg i 30 kg mocznika/ha na dokrzewienie ;) nie będzie za dużo tego mocznika ? pszenica placem (chyba ph za wysokie na nowej dzierżawie :D ) bardzo rzadka i nie chce rosnąć, te ccc coś pomoże w takiej sytuacji? i zabieg chyba robić w południe??  bo czytałem że nasłonecznienie wpływa na działanie ccc :)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Proteg ale cena podobna

 

kiedy najlepiej dac CCC na dokrzewienie pszenicy? czy juz mozna wykonac zabieg jesli w nocy -2  pszenica  siana koniec listopada

jeżeli koniecznie zależy Ci na dokrzewieniu to zabieg zró rano (do południa) tak aby substancja w czasie dnia wchłonęła się do rośliny


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Do ilu stopni nie może spaść temperatura w ciągu nocy, podczas gdy w dzień robi się zabieg na dokrzewianie CCC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Cuadro 250 ec to jest tańszy zamiennik Modusa.

 

ile kosztuje zamiennik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Do ilu stopni nie może spaść temperatura w ciągu nocy, podczas gdy w dzień robi się zabieg na dokrzewianie CCC?

CCC działa powyżej 5 C (po wchłonięciu do rośliny) ale jak w dzień jest >+10, w nocy temperatura spada a faza goni to nie ma na co czekać


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Chciałbym prysnąć pszenicę ozimą na dokrzewienie  0.7 l ccc i dać do tego 12,5kg siarczanu magnezu i mocznik w stężeniu 14%   na 270l wody/ha czy nie będzie to za mocne ??

Edytowano przez Seba42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

CCC działa powyżej 5 C (po wchłonięciu do rośliny) ale jak w dzień jest >+10, w nocy temperatura spada a faza goni to nie ma na co czekać

Boję się przymrozków nocnych, po -5*C się zdarza. Chodzi mi najbardziej o temperaturę minimalną w nocy, mam rzadką pszenicę ze względu na opóźnione wschody(skorupa) Przydało by się dokrzewić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Kupcie sobie Tygodnik Poradnik Rolniczy nr12 i tam macie artykuł ,który pomoze Wam rozwiązać te problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam, moja pszeniczka na jednym polu pięknie rosła a teraz jakieś liście fioletowe się robią-rozkrzewiona była luksusowo, dlatego dostała 200 kg/ha saletrzaku kilka godzin przed całkiem ładnym deszczykiem. Brak fosforu nie ma szans, bo wszystkie pola zasobność wysoka a przed siewem ok. 300 kg polifoski 4 . Czym ją prysnąć w przyszłym tygodniu jak będzie pogoda, mocznik 10 kg+mikrokompleks(S+Mg i mikro) czy dać jakąś odżywkę z serii Maximus dostępną u mnie w sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Boję się przymrozków nocnych, po -5*C się zdarza. Chodzi mi najbardziej o temperaturę minimalną w nocy, mam rzadką pszenicę ze względu na opóźnione wschody(skorupa) Przydało by się dokrzewić

a w jakiej fazie masz pszenice? Jeżeli możesz to poczekaj jeszcze parę dni


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

7 marca dałem pierwszą dawkę 200N na dokrzewienie, teraz ma byc ciepło, mogę prysnąć już CCC 0,7+Dynamic Cresco 0,5?

 

200 N w czystym składniku??? To daje 588 kg saletry w jednej dawce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

koledze chyba chodziło o 200 kg saletry


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj