Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2198

to co mam zrobić żeby uratować pszenicę. Może dać kredę około 2 tyg.po azocie

 

Co ratować? Pszenica jak pszenica nie wiem ocb. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

spadek plonu. Chyba ze rożliny mocno rozkrzewione po zimie to wtedy inna sprawa

 

az tak zle ze spadek plonu ale to chyba znikomy spadek ? zreszta zboza dobrze rozkrzewione bo nie byly pozno siane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

jakby był znikomy to nie siali by tak wczesnie jak ruszy wegetacja, zreszta wgl by nikt nie siał jakby to nie miało teraz wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jak posiejesz to wapno z saletrosanem i saletrą amonową to większa część azotu z tych nawozów zasili atmosferę...

 

A jak to sie ma do mocznika który ma forme amidową? Można go łączyć z wapnem przykładowo kredą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Wiosna pora paniki.co zrobic,jak zrobic, aby bylo jak najlepiej.Spokojnie pszenica to nie żyto.na życie juz wszystko powinno lezec i zaraz druga dawka. itd.

1.ocena plantacji-obsada,choroby itd.

2.jezeli zbyt mala 80-100 kg N w czystym,plus potas,magnez,siarka.

3.chlorek 05-08[warunek temp dobowa min 10 stopni] plus octan cynku 06,plus kelpak 08,plus prochloraz lub cos z morfoliny,czyli T.0.lub siarkol.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Moim zdaniem nie bo mocznik przechodzi w procesie hydrolizy z NH2 do NH4 i tu znowu może dojść do strat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ten siarczan magnezu wczesną wiosną to wcale nie jest taki zły pomysł jeśli widać że pszenicy "czegoś" brakuje siarczan z dodatkiem odżywki z P powinien ładnie ją zastartować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Nawóz rozsiany we wtorek, teraz przyszło ochłodzenie które ma być przez cały następny tydzień wraz z opadami śniegu.

Czyli forma azotanowa z saletry poszła się jeb...???? bo pszenica nie miała czasu jej wykorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

nie koniecznie, napewno przynajmniej z części skorzystała


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

No ja też we wtorek rozlałem rsm, dziś już 12mm deszczu spadło, temp. +2, jutro ma być podobnie i cały tydzień zimny. Będzie coś z tego azotu czy kasa utopiona? Kiedy rozlać drugą dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

u mnie pszenica rzadka bo gęsi mi wyżarły pół pola wyglądało że będzie do przesiania ale sypnąłem około 200kg saletry w sobote chyba więc to 6dni temu teraz znowu jej coś zapodać? czy za szybko i bez sensu? chociaż te 200kg to tez nie jakaś wielka dawka była...

 

aha wygląda już lepiej tak że widzę opłacalność dalszej inwestycji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

To w lato zupełnie nie warto sypać azotu bo jedna dobra burza z opadem > 20mm wszystko wypłucze :blink: Jakby azot tak potrafił spi....lić z gleby to w pszenicy trzeba by stosować z 8 dawek w trakcie wegetacji.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie umiecie czytać  ze zrozumieniem. Powyżej 15 mm deszczu może powodować wymywanie azotu azotanowego a ile go tam wymyje to choleta wie. Nikt nie powiedzil że cały tylko może np 5 N wymyć po takiej ulewie bo nie ukrywajmy 15 mm to zdrowy deszcz. No i oczywiscie nie bez znaczenia tutaj jest rodzaj gleby jak piach to wiadomo ze wiecej popłynie. A jezeli mamy sucho na polu to taki deszcz nie powinien narobic wiekszych szkód a o ile wiem wiele osob płacze że ma susze wiec nie ma czym sie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Nie nadają ulew przecież. U mnie wczoraj praktycznie wcale nie padało a dzisiaj delikatnie pada z przerwami. Saletra posiana w środe, fajnie sie rozpusciła i o to chodzi.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Ja na brak wody od wiosny zeszłego roku narzekać nie mogę. Akurat mam gleby przepuszczalne nie wymagające meliorowania, ale kilkanaście kilometrów ode mnie wczoraj widziałem niewymłócone kawałki zbóż.

Takie scenariusze są możliwe u mnie http://www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/lipsko/16dniowa

http://www.yr.no/sted/Polen/Masovia/Lipsko/langtidsvarsel.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj