Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SawekBraczyk    427

 Rozumiem że dotychczas nigdy nie stosowałeś fungicydów?- to jakie plony uzyskiwałeś? 

 tanio a dobrze to proponuje: T1- 1l duett star+0,7l atak-zabezpeczysz podstawę i ochronisz liscie, a na T2/3-0,8l safir+acanto 0,4l. Ja tak planuje na pszenżyto gdzie w płodozmianie przeważają zboża.

Plony jakie uzyskiwałem to 4,5 tony słabo . A jaki koszt oprysków na 1ha . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzi123    2

 Koszt to zależy z kąd kupisz, mysle ze T1 120zł, T2 140 zł. Ceny oriętacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczorolnik    0

Panowie a mi znajomy mówił że On na zimę daję mniej nawozu pod korzeń i wpierwszych dawkach daje mocznik potem saletrzak a przed kłoszeniem sie daje lubofoske lub polifoske i mówi że to jest dobre rozwiązanie co o tym myślicie? :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A jakie plony otrzymuje ten znajomy?

Biorąc pod uwagę aktualna wiedzę o działaniu nawozów to najgorsze rozwiązanie jakie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Czemu ta polifoska działa na rośline następczą, tanich a dobrych to raczej niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jaki oprysk mógłbym zastosować na pierwszy zabieg na grzyba . Dość tani a dobry . Pszenica na pasze i zastanawiam się nad ochroną czy wogóle konieczna bo chodzi o uzyskanie większych plonów  bez strasznych nakładów i nie wiem jak to zrobić planuje 2 zabiegi na grzyba i co byście mi doradzili . O parametry mi nie chodzi tylko plon . A pszenica to primus .

 

Ochrona fungicydowa też wpływana plon. Polecam Duet Star + Atak - chyba najlepsze rozwiazanie pod względem jakość-cena

 

Panowie a mi znajomy mówił że On na zimę daję mniej nawozu pod korzeń i wpierwszych dawkach daje mocznik potem saletrzak a przed kłoszeniem sie daje lubofoske lub polifoske i mówi że to jest dobre rozwiązanie co o tym myślicie? :P

 

jeżeli chodzi o jak największe popełnienie błędów w aspekcie nawożenia to zgadam się - najlepsze rozwiazanie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

..........przed kłoszeniem sie daje lubofoske lub polifoske...........

Jeśli robi to systematycznie to OK. Nawóz PK będzie dostępny w wysianym po pszenicy rzepaku czy innej..... Chociaż ja wysiewam ze względów technicznych bezpośrednio po zbiorze zboża na ścierń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

czytam tylko bo mam pszenżyto i teraz oferują mi firmy WLKP 490 zł za tonę i tak może być w tym roku po żniwach po jakie diabli mam kombinować na 8 ton grzyba pilnować opryski  i jak tu wyjść na minimalny zysk ktoś ma patent na taką cenę aby mieć zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A z jakiego rejonu wlkp jesteś i ile byś chciał?  W momencie jak jak siejesz nawozy pryskasz i inne nakłady ponosisz to za bardzo nie wiesz po ile zboże będziesz sprzedawał. Może w przyszłym roku będzie drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie a mi znajomy mówił że On na zimę daję mniej nawozu pod korzeń i wpierwszych dawkach daje mocznik potem saletrzak a przed kłoszeniem sie daje lubofoske lub polifoske i mówi że to jest dobre rozwiązanie co o tym myślicie? :P

Słyszałem o gospodarstwie które w fazie liścia flagowego pszenicy sieją polifoskę. Ale nie dlatego że poprawia parametry ziarna, tylko dlatego że po zbiorze pszenicy nie wyrabiają się z terminowym siewem rzepaku i dlatego wysiew nawozów robią wcześniej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

powracajac do terminu drugiej dawki N, to pytałem dlatego o czas wysiewu drugiej dawki, aby wiedzieć ile czasu działa pierwsza ( ok 200 kg saletry 34N), aby zastosować druga w miarę w porę aby zboża miały ciągły dostęp do N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie zauważyłem że działała około niecałego miesiaca. Akurat wtedy pszenica miała zaawansowone i wysoko pierwsze kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

 

Mam pytanie. Co było by lepsze do dokarmiania dolistnego, chodzi o odżywki, Yara Vita zboże czy odżywki z Caldeny ? W tych z Caldeny nie mogę znaleźć składu nigdzie, a Yara ma dosyć skoncentrowany skład gdyż 10l waży 16 kg. Więc proszę o pomoc. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

a ja bym proponował wspierać polskie produkty, i sam tym tokiem myślenia idąc w tym roku chyba postawię na odżywki z intermagu, stosowałem kilka chelatów w zeszłym sezonie z intermagu jak i z caldeny, i różnicy nie widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takich temperaturach ja bym już leciał z N. U mnie cały następny tydzień nocami od -2 do -8 więc chyba przeczekam jeszcze te mrozki. Ewentualnie wcześniej zasilę przewódkę, żeby się ładnie dokrzewiła, chociaż te -8 to trochę bogato :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Attribut + Granstar + Grodyl w jakich dawkach polączyć? 60g + 20g + 20g??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Attribut + Granstar + Grodyl w jakich dawkach polączyć? 60g + 20g + 20g??

 

jak nie ma szalenie dużo przytuli to 10 g grodylu powinno wystarczyć

 

Czy siejecie już azot po pszenicy? Pogoda w najbliższym czasie nie będzie nas rozpieszczała i mam wątpliwości czy przy takich temperaturach można siać nawóz?

http://www.mojapogoda.com/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X36661/lipsko.html

na jednej działce rozsiałem saletrosan, chciałem jechać dalej z saletrą ale deszcz mnie zaskoczył

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

Czy siejecie już azot po pszenicy? Pogoda w najbliższym czasie nie będzie nas rozpieszczała i mam wątpliwości czy przy takich temperaturach można siać nawóz?

http://www.mojapogoda.com/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X36661/lipsko.html

 

Ja na swoją pszenice siałem azot już 21 lutego, na start dostała 150 kg saletrosanu, a jak wegetacja ruszy naprawdę to dostanie jeszcze troche saletry.

Edytowano przez bizon1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

W taki razie jeśli pogoda jutro dopisze to podpinam rozsiewacz i jadę w pole z N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

a ja bym proponował wspierać polskiearrow-10x10.png produkty, i sam tym tokiem myślenia idąc w tym roku chyba postawię na odżywki z intermagu, stosowałem kilka chelatów w zeszłym sezonie z intermagu jak i z caldeny, i różnicy nie widziałem...

i ja polecam Intermag, testowałem duzo odżywek które były mocno  droższe a róznicy nie było, i od tego sezonu wybieram juz tylko Intermag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Jeśli chodzi o te wymycie azotu to jak zastosowałem saletrosan 21.02 w dawce 180 kg to według was w całości został wymyty. Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Ja Polecam odrzywki yara konkretny sklad do danej rosliny w bardzo duzych ilosciach skladnikowych  , z intermagu tez sa dobre

 

@Garu nic ci nie wymylo co to wogole za pytanie czemu mialo by ci niby wymyc? , ja stosowalem saletre 21 lutego na rzepaki rzepak bardzo ladnie rosnie , zaluje ze na pszenice tez nie sypnalem cholera bo teraz bloto sie zrobilo a juz czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj