Polecane posty

miwigos    3472

U mnie po zimie wszystkie pszenice rude ,zresztrą co roku to normalne bo sieje wysokoplonujące i o dobrych parametrach na mąke .Coś za coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Witam. Mam pytanie do tych co mają zasianą odmiane Ludwig jak wygląda u Was po zimie ? U mnie w porównaniu z mewą to wygląda zle no i ma o połowe mniejsza zimotrwałośc. czy wogóle jakieś jeszcze odmiany zle zniosły te nietypowe warunki zimowe?

U mnie ozon slabo, agil i sailor ujdzie. Wysmalilo tym ostatnim wiatrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jak u Was pszenice?? Podobno duzo osob miało fioletową pszenicę u mnie Arkadia tez była fioletowa ale od dwoch dni widze że ładnie sie zazieleniła już czyli jest na tyle wystarczajaco cieplo ze mogła już pobrac fosfor z gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

U mnie mewa też fioletowa. Równo na całym polu, a pszenżyta nawet nie ruszone. Tak jak mówi tomek to wszystko pojawiło się po tych ostatnich wiatrach. Na szczęście wygląda na "żywą", tylko obsada słaba przez jesienną susz. Dziś przeliczałem to w gorszych miejscach obsada sporo poniżej 200/m2 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Mam pytanie. Co było by lepsze do dokarmiania dolistnego, chodzi o odżywki, Yara Vita zboże czy odżywki z Caldeny ? W tych z Caldeny nie mogę znaleźć składu nigdzie, a Yara ma dosyć skoncentrowany skład gdyż 10l waży 16 kg. Więc proszę o pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jak u Was pszenice?? Podobno duzo osob miało fioletową pszenicę u mnie Arkadia tez była fioletowa ale od dwoch dni widze że ładnie sie zazieleniła już czyli jest na tyle wystarczajaco cieplo ze mogła już pobrac fosfor z gleby

u mnie na dzień dzisiejszy wszelkie przebarwienia praktycznie zniknęły, rosliny momentalnie sie zazieleniły. Od poniedziałku idzie azot


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Tak wynika że koledzy piszecie że fioletowe są we wszystkich rejonach Polski u mnie też a poza nawozem pole dostało solidną dawkę obornika jesienią, widocznie ta ciepła zima temu winna piszecie brak fosforu potasu a właściwie nie pobranie przez rośliny czy warto polecieć jeszcze np Lubofoską z fosforem potasem teraz czy może wczesną wiosną opryskiem z tymi składnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Dzisiaj oglądałem pszenicę i stan oceniam na bardzo dobry, wegetacja już ruszyła... trzeba będzie myśleć o azocie pomału :) aby na jednym kawałku będę musiał dokrzewić bo bardzo rzadka. czy jak dam 0,5 ccc /ha to mogę dodać do tego jeszcze siarczan magnezu 10kg + kristalon zielony 3kg ???


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Dzisiaj oglądałem pszenicę i stan oceniam na bardzo dobry, wegetacja już ruszyła... trzeba będzie myśleć o azocie pomału :) aby na jednym kawałku będę musiał dokrzewić bo bardzo rzadka. czy jak dam 0,5 ccc /ha to mogę dodać do tego jeszcze siarczan magnezu 10kg + kristalon zielony 3kg ???

 

możesz nawet dać litra ccc sm i kristalon i azot już powinien tam pójść skoro chcesz ją dokrzewić


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Marian ja bym nie dawał już żadnych nawozów z P K a w szczególności Lubofoski moim zdaniem jest już za sucho na takie akcje. Jak chcesz to możesz podać siarczan magnezu i ewentualnie P dolistnie tak odżywka powinna dać kopa pszenicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

U mnie po zimie wszystkie pszenice rude ,zresztrą co roku to normalne bo sieje wysokoplonujące i o dobrych parametrach na mąke .Coś za coś

 

dokładnie tak wysmaliło je ale mam nadzieje że wytrzyma. oby tylko gorzej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z suchych nic nie będzie. Widać dużą presję chorób. Nie martw się nimi, daj azot i czekaj. Jak pogoda będzie sprzyjać daj dużą dawkę siarczanu magnezu. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczorolnik    0

Cześć wam :) 
Mam pytanko w sprawie pszenicy zimowej. Na jesieni nie dałem pod nią żadnych nawozów bo była obawa że wygnije ale się przed trzymała i myślę żeby dac teraz saletrę w dawce 200kg/h a za dwa tygodnie polifoskę szustkę w dawce 300/h? Dobre to jest rozwiązanie? Czy polecacie coś innego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja stosuje zgodnie z fazami rozwojowymi a nie po upływie jakiegoś tam czasu od pierwszej dawki czyli N2 bbch 30-31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

BBCH 30-31 - od początku strzelania w źdźbło do pierwszego kolanka. W przypadku mocznika max. do BBCH 30

 

Do kiedy czekać z azotem jak jest bardzo gęsta?

 

Nie tyle czekać co podać formę amonową, 30-40 kg N.

 

Cześć wam :) 
Mam pytanko w sprawie pszenicy zimowej. Na jesieni nie dałem pod nią żadnych nawozów bo była obawa że wygnije ale się przed trzymała i myślę żeby dac teraz saletrę w dawce 200kg/h a za dwa tygodnie polifoskę szustkę w dawce 300/h? Dobre to jest rozwiązanie? Czy polecacie coś innego? 

Zły pomysł. Jak już yo trzeba było polifoskę podać w ubiegłym tygodniu - aczkolwiek i to nie jest dobre rozwiązanie. Zostań już tylko na azocie.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Cześć wam :) 

Mam pytanko w sprawie pszenicy zimowej. Na jesieni nie dałem pod nią żadnych nawozów bo była obawa że wygnije ale się przed trzymała i myślę żeby dac teraz saletrę w dawce 200kg/h a za dwa tygodnie polifoskę szustkę w dawce 300/h? Dobre to jest rozwiązanie? Czy polecacie coś innego? 

Ja na Twoim miejscu zastosował bym jakąś nitrofoskę i to szybko. Ja dałem w zeszłym roku na próbę nitrofoskę z Yary i trochę saletry i efekt był bardzo dobry jedynie nitrofoska dosyć długo się rozpuszcza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Witam sledze od jakiegoś czasu temat i widzę że niektórzy już zasiali pszenice w tym roku,  mam pytanie czy tylko odmiany przewódkowe czy też może typowo jarą zasiał już ktoś  jesli nie to jak myślicie tak za tydzień ruszać w pole czy za wcześnie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    455

Jaki oprysk mógłbym zastosować na pierwszy zabieg na grzyba . Dość tani a dobry . Pszenica na pasze i zastanawiam się nad ochroną czy wogóle konieczna bo chodzi o uzyskanie większych plonów  bez strasznych nakładów i nie wiem jak to zrobić planuje 2 zabiegi na grzyba i co byście mi doradzili . O parametry mi nie chodzi tylko plon . A pszenica to primus .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzi123    2

 Rozumiem że dotychczas nigdy nie stosowałeś fungicydów?- to jakie plony uzyskiwałeś? 

 tanio a dobrze to proponuje: T1- 1l duett star+0,7l atak-zabezpeczysz podstawę i ochronisz liscie, a na T2/3-0,8l safir+acanto 0,4l. Ja tak planuje na pszenżyto gdzie w płodozmianie przeważają zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj