Polecane posty

losktos    356

0,8 prochlorazu wystarczy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

chłopaki a dlaczego teraz pod koniec lutego  pszenica się robi fioletowa? w zeszłym roku też tak było? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

czyli co pobiera roślina fosfor z gleby dopiero przy określonej temperaturze? Jak to jest od strony teoretycznej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego lesbycool możesz napisać ile kosztuje uprawa 1 ha pszenicy według nawożenia i ochrony jaka podałeś wyżej? Koszt tylko nawożenia i ochrony.

Przy nawożeniu na 8t, biorąc pod uwagę materiał, nawozy, opryski, paliwo, kombajn wychodzi około 2,5tyś./ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Mi  koszty przy nawożeniu niecałe 7 ton (pszenica na cele paszowe, bez parametrow) czyli opryski, nawozy, paliwo, kombajn, ubezpieczenie upraw wyszło 1800 zł na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi koszty przy nawożeniu niecałe 7 ton (pszenica na cele paszowe, bez parametrow) czyli opryski, nawozy, paliwo, kombajn, ubezpieczenie upraw wyszło 1800 zł na ha

Nie masz wysokich kosztów, materiał policzyłeś? Siejesz kwalifikat czy swój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

co drugi trzeci rok wymieniam na kwalifikat. posieje około hektara kwalifikatem a na nastepne lata mam rozmnozony. A koszty takie dlatego bo produkuje pszenice jako paszowa i sprzedaje jako paszowa. Paszowa wymaga mniej nakładow i mniej nawozenia niż przenica jakosciowa produkowana do młyna. W tych kosztach podkresle ze nie ma kosztow amortyzacji, podatku rolnego i krusu, tylko paliwo po zwrocie akcyzy, usługi kombajnem, nawozy i opryski.

Dodam jeszcze ze ostani rok był bardzo urodzajny. Nie wiem jak bedzie w tym roku. Przy nie duzych nakładach można było uzyskac duze plony.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

czy ja wiem czy mniej żeby mieć dobrą paszówke to tez tanio sie nie da .. siał ktoś azot na pszenice?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wita, mam pytanie odnośnie pszenicy jeżeli byłby Ktoś uprzejmy mi pomoc to z góry bardzo dziękuje. Sprawa ma się tak, rok temu wziąłem w dzierżawę 10 hektarów ziemi, ziemia leżała odłogiem około 15 lat, jest to klasa 4 a i b. Rok temu zasiałem grykę , a po gryce zaoralem zasiałem pszenice zimowa Arkadie, zasiałem 10 października 180 kg na hektar materiału kwalifikowanego. Sialem wynajętym siewnikiem punktowym. I teraz mam prośbę nie znam się tak za dobrze i chciałbym się poradzić kogoś doświadczonego co i ile dać, chodzi mi jaki nawóz najlepiej dać i ile w ilu dawkach i wg jakieś porady ponieważ dopiero zaczynam przygodę z rolnictwem, z góry bardzo dziękuje jeżeli ktoś cos podpowie, dodam ,że pszenica teraz wygląda na moje oko dobrze, pozdrawiam i życzę dobrych plonów. :-) P.S. na jesień dałem po 200 kg jakiegoś wap- magu i po 200 kg polifoski. :-) A i bym zapomniał sprzedawca mi proponował jakiś nawóz Yarabel Sulfan... nie wiem czy to dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

czy ja wiem czy mniej żeby mieć dobrą paszówke to tez tanio sie nie da .. siał ktoś azot na pszenice?

 

ale zdecydowanie taniej niz konsumpcja. Ziarno ładne, dobre wyrownanie na poziomie 88-90% tylko parametry wypiekowe słabe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Siewnik punktowy do pszenicy? chyba pneumatyczny?

Nie znamy obsady tej pszenicy stopnia rozkrzewienia, ciężko coś doradzić w ciemno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Wita, mam pytanie odnośnie pszenicy jeżeli byłby Ktoś uprzejmy mi pomoc to z góry bardzo dziękuje. Sprawa ma się tak, rok temu wziąłem w dzierżawę 10 hektarów ziemi, ziemia leżała odłogiem około 15 lat, jest to klasa 4 a i b. Rok temu zasiałem grykę , a po gryce zaoralem zasiałem pszenice zimowa Arkadie, zasiałem 10 października 180 kg na hektar materiału kwalifikowanego. Sialem wynajętym siewnikiem punktowym. I teraz mam prośbę nie znam się tak za dobrze i chciałbym się poradzić kogoś doświadczonego co i ile dać, chodzi mi jaki nawóz najlepiej dać i ile w ilu dawkach i wg jakieś porady ponieważ dopiero zaczynam przygodę z rolnictwem, z góry bardzo dziękuje jeżeli ktoś cos podpowie, dodam ,że pszenica teraz wygląda na moje oko dobrze, pozdrawiam i życzę dobrych plonów. :-) P.S. na jesień dałem po 200 kg jakiegoś wap- magu i po 200 kg polifoski. :-) A i bym zapomniał sprzedawca mi proponował jakiś nawóz Yarabel Sulfan... nie wiem czy to dobre...

 

Ciężko coś dokładnie powiedzieć, więc tak ogólnie. Arkadia bardzo dobra pszenica ALE. 3 razy pryskaj fungicydami, jeśli chcesz mieć dobry plon to najważniejsze w tej odmianie, i pilnuj skracania-może się przewrócić. 1 litr antywylegacz i 0,3 moddus albo 0,7 medax. Nawozu to poczytasz, co lepsze co gorsze ale jak dasz 150 czystego azotu to nie powinno być źle z plonem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Przy nawożeniu na 8t, biorąc pod uwagę materiał, nawozy, opryski, paliwo, kombajn wychodzi około 2,5tyś./ha.

Amortyzacja też jest w to wliczona? Ja jak liczę uczciwie to przy 8t , ok 160 kg N i 3 dobrych zabiegach nie chce być mniej jak 3000 Pln/ha.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez amortyzacji, kombajn najęty, materiał kwalifikowany, ale jeszcze nie odliczona dotacja do kwalifikatu (100zł), 3 fungi, antywylegacz, 170N i bez podatków i ubezpieczeń.

3000zł/ha duża suma, nawozy kiedy kupujesz? Ja staram się zawsze na jesieni, kiedy jest najtaniej.

Edytowano przez Mateusz19980916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

co drugi trzeci rok wymieniam na kwalifikat. posieje około hektara kwalifikatem a na nastepne lata mam rozmnozony. A koszty takie dlatego bo produkuje pszenice jako paszowa i sprzedaje jako paszowa. Paszowa wymaga mniej nakładow i mniej nawozenia niż przenica jakosciowa produkowana do młyna. W tych kosztach podkresle ze nie ma kosztow amortyzacji, podatku rolnego i krusu, tylko paliwo po zwrocie akcyzy, usługi kombajnem, nawozy i opryski.

Dodam jeszcze ze ostani rok był bardzo urodzajny. Nie wiem jak bedzie w tym roku. Przy nie duzych nakładach można było uzyskac duze plony.

 

34N w 3 dawce za cene ~130zł i zarabiasz ok 200zł na ha za to że pójdzie do młyna.

Paszową też się pryska 3x od grzyba, także zabieg od skrzypionek i mszyc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

czy ja wiem czy mniej żeby mieć dobrą paszówke to tez tanio sie nie da .. siał ktoś azot na pszenice?

Dzisiaj poszła saletra na pszenicę... Jechalo się niczym w majowym weekendzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajonk25    4

Wita, mam pytanie odnośnie pszenicy jeżeli byłby Ktoś uprzejmy mi pomoc to z góry bardzo dziękuje. Sprawa ma się tak, rok temu wziąłem w dzierżawę 10 hektarów ziemi, ziemia leżała odłogiem około 15 lat, jest to klasa 4 a i b. Rok temu zasiałem grykę , a po gryce zaoralem zasiałem pszenice zimowa Arkadie, zasiałem 10 października 180 kg na hektar materiału kwalifikowanego. Sialem wynajętym siewnikiem punktowym. I teraz mam prośbę nie znam się tak za dobrze i chciałbym się poradzić kogoś doświadczonego co i ile dać, chodzi mi jaki nawóz najlepiej dać i ile w ilu dawkach i wg jakieś porady ponieważ dopiero zaczynam przygodę z rolnictwem, z góry bardzo dziękuje jeżeli ktoś cos podpowie, dodam ,że pszenica teraz wygląda na moje oko dobrze, pozdrawiam i życzę dobrych plonów. :-) P.S. na jesień dałem po 200 kg jakiegoś wap- magu i po 200 kg polifoski. :-) A i bym zapomniał sprzedawca mi proponował jakiś nawóz Yarabel Sulfan... nie wiem czy to dobre...

Polifoska i ten wap-mag na jesien super sprawa moim zdaniem zainwestowałbym w saletre na 3 dawki pierwsza 180kg najwczesniej jak sie da nawet juz druga poczatkiem kwietnia tez 180 a trzecia pod koniec maja przed kłoszeniem ok 140 to wszystko zalezy od tego jak duzo masz kasy aby zainwestowac w to wszystko pozniej musisz powaznie pomyslec nad ochrona i skracaniem bo przy ok 170kg N skrocic musisz bo moze sie wyłozyc dobrze byłoby jeszcze doładowac jakas odrzywko i mikroelemantami + mocznik i siarczan oczywiscie poczytaj i zdecyduj sam na co postawic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

34N w 3 dawce za cene ~130zł i zarabiasz ok 200zł na ha za to że pójdzie do młyna.

Paszową też się pryska 3x od grzyba, także zabieg od skrzypionek i mszyc. 

 

ja pryskam 2x na grzyba srodkami w cenie około 85 zł na ha z dwama sybstancjami. Na mszyce i inne owady nie pryskam w ogole. Na konsumpcje bym musiał napewno 3x pryskac srodkami z wyzszej półki no i azot 3 x. Włożyc bym musiał dużo bo KAPKA wymaga super jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

To paszówka czy konsumpcyjna nie ma znaczenia dwa zabiegi czy trzy, pryskać trzeba jak jest porażenie. Przykład muszelka (paszowa) pryskana 2x, fuzarioza tak zjadła że bordowe kłosy miejscami. Skrzypionka także, to wszystko wplywa na plon.

3 dawka N napisałem co i jak, a powiem że miałem 2 lata temu 400kg saletry 34N w 2 dawkach i parametry?

Pszenica odmiana Jantarka

wilgotność 15%
gęstość 83,7
białko 13,3
gluten 33

 

Ujdą? 

 

 

@pajonk25 nie wiesz jaka sprawa wap-mag niestety :S same kamyszki i gips

 

 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam. Mam pytanie do tych co mają zasianą odmiane Ludwig jak wygląda u Was po zimie ? U mnie w porównaniu z mewą to wygląda zle no i ma o połowe mniejsza zimotrwałośc. czy wogóle jakieś jeszcze odmiany zle zniosły te nietypowe warunki zimowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1781

W połudzniowej Wlkp przewidują jeszcze -8 za 10 dni więc spokojnie czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj