Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lesbycool    13

dajesz 600 saletry i planujesz taką słabą ochronę?

moim zdaniem lepiej byłoby zejść z saletrą do 500 kg ale zastosować lepszą ochronę.

250 kg na pierwszy strzał to trochę za dużo, chyba ze słabo rozkrzewione rosliny to jeszcze bedzie uzasadnione.

Ja bym to zrobił w ten sposób (dla pszenicy optymalnie rozwiniętej) jeśli juz chcesz dać te 600 kg:  1 - 200 kg/ha, 2 - 250 kg/ha, 3 - 150 kg/ha

 

Co do ohcrony, przy takiej ilości azotu tylko 3 zabiegi

T1 może zostać (leanderu wystarczy 0,5 l) aczkolwiek Duet Star z prochlorazem wydaje mi się ciekawszy

T2 Reveller 0,6 + epoksykonazol 0,8

T3 Tebu 1 l + Topsin 0,7

Można by zastosować amitniejszą ochronę ale z tego co widzę to chcesz wydać jak najmniej kasy na ochronę więc taki wariant będzie najkorzystniejszy pod względem jakość - cena.

Jeżeli nadal jest to dla Ciebie za drogo to radziłbym zrezygnować ze 100 kg saletry kosztem dobrej ochrony. Takie moje zdanie

pszenica jest bardzo duża i rozkrzewiona jak żadnego roku siana 180 kg na ha materiał kwalifikowany odmiana Julius  siana 20 września

to trochę zmniejszymy dawkę saletry o 100 kg a damy lepsza ochronę ja celuje w plon 7 ton z ha 3a klasa taki plon by mnie zadowalał zawsze tak zbieram średnio tylko mocne nawożeniem nadrabiam :)

1 dawka 180 kg

2 dawka 220 kg

3 dawka 100 kg

t1Duet Star 334 se 1,5  pierwsze kolanko

t2 Reveller 0,6 + Rekord 125 SC 0,8 liść flagowy

t3 Tebu 1 l + Topsin 0,7 zaraz po kwitnieniu na kłos czy można jak kwitnie bo rożne stereotypy krążą że można a nawet jest wskazane dać zabieg jak kwitnie ale beż żadnych odżywek bo pszenica sama się zapyla ?   

i oczywiście odżywki do tego z dwa razy minimum mocznik + siarczan magnezu + plonvit zboża + do pierwszego zabiegu z odżywek miedź w płynie

i te ochronę co mówisz jestem ciekawy co z tego wyjdzie i ile mogę uzyskać plon  z takiej ochrony i nawożenia jak z tamtej ochrony i nawożenia zbierałem 7 ton z ha ?

a rzepak kolego też uprawiasz może mi też pomożesz racjonalnie ułożyć dawki nawozu i ochronę bo muszę już wiedzieć bo jadę za 2 dni po nawozy i muszę wiedzieć ile czego zamówić i policzyć

a tak ogólnie to po ile u wasz saletra z Anwilu 34% jest bo ja mam ofertę po 1300 zł brutto za tonę

 

 

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajteeek    4

czy taka ochrona będzie wystarczająca przy nawożeniu ok 160N odmiana Arkadia, przedplon mieszanka 

 

T1 Titl 0,8+ Atak 0,8 do tego regulator czyli Medax 0,6 + CCC 1,0

T2 Soligor 1,0

 

Dawać coś na T3? Ciężko dobrać coś bo za mało pola jest (1,2ha) żeby jakoś bardziej mieszać, co polecacie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Niedaleko mnie spółdzielnia pszenice jarą siała w styczniu. Zawsze tak sieją jak są możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Kolego lesbycool możesz napisać ile kosztuje uprawa 1 ha pszenicy według nawożenia i ochrony jaka podałeś wyżej? Koszt tylko nawożenia i ochrony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak sprawdziłby się siarczan amonu w drugiej dawce na pszenice ozimą? Zawsze dawałem mocznik, może spróbować cos innego? Trzeciej dawki N nie planuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elciamloda    0

panowie jak prawidlowo i dokladnie obliczyc obsade pszenicy i pszenzyta na 1m i jaka jest prawidlowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

Dzisiaj w pięknym słońcu zasiana jarka i nawet siewnik się popisał (idealnie 200 kg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Dzisiaj w pięknym słońcu zasiana jarka i nawet siewnik się popisał (idealnie 200 kg).

 

Jaka odmiana? Przewódka czy już typowa jara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

a co sadzicie o adexar plus 1.5 l na drugi zabieg

Dobry wybór pod warunkiem ze T1 też będzie robione dobrym środkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu już sieją a Ja dopiero ziarno zamówiłem. Odmiana Arabella macie z nią jakieś doświadczenie? Jaki jest optymalny termin siewu dla dolnego śląska? 

 


Odnośnie ozimej od dwóch lat pierwszą dawkę rozbijam na dwa razy po 150kg i wydaje mi się że jakby lepszy efekt. Odstępy muędzy dawkami 2tyg. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

siejcie a plony będą powyżej 8 t/ha :) przy odpowiednim nawożeniu tylko jeczmienia nie wczesniej jak 15 marca bo przyjdzie - 5 i po nim a przewódka i owies da radę, owies zejdzie pod śniegiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Dziś byłem na polu i w sumie pszenica ładnie przezimowała tyle ,że liście zrobiły się fioletowe. Robi się coraz cieplej więc niedługo ruszą ludzie z nawozami. Dziś były fajne warunki do rozsiewania bo był przymrozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

takie pytanko dość specyficzne..

jaką maksymalną obsadę źdźbeł kłosonośnych jest w stanie udźwignąć pszenica?

tzn jak mam zasianą w obsadzie ok 300szt/m2 to do jakiej ilości kłosów /m2 mam dążyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Tu już sieją a Ja dopiero ziarno zamówiłem. Odmiana Arabella macie z nią jakieś doświadczenie? Jaki jest optymalny termin siewu dla dolnego śląska? 

 

Odnośnie ozimej od dwóch lat pierwszą dawkę rozbijam na dwa razy po 150kg i wydaje mi się że jakby lepszy efekt. Odstępy muędzy dawkami 2tyg. 

 

Tak tylko ze dwa razy po 150 kg to jest 300 kg saletry a to jest już dawka mega jak na pierwszy strzał dlatego masz dobry efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

500 kłosów a jak masz dobrą glebę to może 600 się utrzyma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze dwa razy po 150 kg to jest 300 kg saletry a to jest już dawka mega jak na pierwszy strzał dlatego masz dobry efekt.

Zgadza się można i tak do tego podejść. Dziś po oględzinach pola stwierdziłem, że obsada jest zbyt duża jak na taką dawkę i zmniejszam do 2x120kg


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

500 kłosów a jak masz dobrą glebę to może 600 się utrzyma...

Nigdy się temu aż tak nie przypatrywalem ale aż wierzyć się nie chcę że z jednego ziarna max dwa kłosy powstaną... W takim razie jak mam pszenicę co na dziś ma 5 rozkrzewien to powinienem zredukować dawkę startowa z Planowanych 220 do 180 kg/ha saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dobrze by było podać azot w nawozie o wiekszym udziale formy amonowej. Dawka zdecydowanie poniżej 200 kg saletry.

 

pszenica jest bardzo duża i rozkrzewiona jak żadnego roku siana 180 kg na ha materiał kwalifikowany odmiana Julius  siana 20 września

to trochę zmniejszymy dawkę saletry o 100 kg a damy lepsza ochronę ja celuje w plon 7 ton z ha 3a klasa taki plon by mnie zadowalał zawsze tak zbieram średnio tylko mocne nawożeniem nadrabiam :)

1 dawka 180 kg

2 dawka 220 kg

3 dawka 100 kg

t1Duet Star 334 se 1,5  pierwsze kolanko

t2 Reveller 0,6 + Rekord 125 SC 0,8 liść flagowy

t3 Tebu 1 l + Topsin 0,7 zaraz po kwitnieniu na kłos czy można jak kwitnie bo rożne stereotypy krążą że można a nawet jest wskazane dać zabieg jak kwitnie ale beż żadnych odżywek bo pszenica sama się zapyla ?   

i oczywiście odżywki do tego z dwa razy minimum mocznik + siarczan magnezu + plonvit zboża + do pierwszego zabiegu z odżywek miedź w płynie

i te ochronę co mówisz jestem ciekawy co z tego wyjdzie i ile mogę uzyskać plon  z takiej ochrony i nawożenia jak z tamtej ochrony i nawożenia zbierałem 7 ton z ha ?

a rzepak kolego też uprawiasz może mi też pomożesz racjonalnie ułożyć dawki nawozu i ochronę bo muszę już wiedzieć bo jadę za 2 dni po nawozy i muszę wiedzieć ile czego zamówić i policzyć

a tak ogólnie to po ile u wasz saletra z Anwilu 34% jest bo ja mam ofertę po 1300 zł brutto za tonę

w T1 Duetu 1 l wystarczy i do tego prochloraz

 

co do rzepaku: ja azot stosuje w 2 dawkach I saletrosan II saletra

 

Jak sprawdziłby się siarczan amonu w drugiej dawce na pszenice ozimą? Zawsze dawałem mocznik, może spróbować cos innego? Trzeciej dawki N nie planuję

siarczan to raczej na pierwszą wczesna dawkę. Przy 2 dawkach na drugą zdecydowanie mocznik


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

dobrze by było podać azot w nawozie o wiekszym udziale formy amonowej. Dawka zdecydowanie poniżej 200 kg saletry.

 

w T1 Duetu 1 l wystarczy i do tego prochloraz

 

co do rzepaku: ja azot stosuje w 2 dawkach I saletrosan II saletra

 

siarczan to raczej na pierwszą wczesna dawkę. Przy 2 dawkach na drugą zdecydowanie mocznik

 

 

to w Mirage 450 EC jest  prochloraz do dać 1 l + Duet Star 334 1l  T1

Reveller 0,6 + Rekord 125 SC 0,8 T2

Tebu 1 l + Topsin 0,7 T3

tak dać ? jestem ciekawy czy będą lepsze afekty niż tamte co dawałem ale w większym nawożeniu

tak policzyłem to gdzieś koło 400 zł ta ochrona wyjdzie na 1 ha

a co dajesz na płatek w rzepaku bo ja zawsze 2 l YAMATO +Mospilan na pryszczarka

a pierwszy zabieg idzie horizo + nurrella d na chowacza + stymulator asahy sl

 a słodyszek idzie proteus i tam bory i rożne duperele do każdego zbiegu

do każdego zabiegu a u cb jak to wygląda ?

Edytowano przez lesbycool
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj