Polecane posty

Zenonim    223

Kolego popatrz na skład saletry i saletrzaku i porównaj jakie są formy azotu, i wtedy dojdziesz do logicznego wniosku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Który ze środków byście wybrali na T2 Duett Ultra czy Falcon w dawkach 0.6l/ha ? z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

osobiście wybrałbym Duet Ultra, choć są różne opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

No bo w Falconie są 3 substancje aktywne, a w Deucie Ultra 2 z czego jedną jest tiofant metlowy działający tylko na kłos.  A cena ta sama 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Przedplonem były zboża. Głeby mam przepuszczalne, dlatego potas. Saletra działa najszybcjej,więc będzie na szybki start roślyn a saletszak bo troche puzniej działa To wszystko wysiac jak najwcześniej. Co o tym sądzicie?

 

saletrzak wysiewany w pierwszej dawce zadziała niewiele wolniej od saletry. Patrz na formy azotu - podział jest 50 / 50 % w obu nawozach. Saletrzak potrzebuje jedynie więcej wody do rozpuszczenia ale w pierwszej dawce zwykle wody nie brakuje więc działanie będzie bardzo zbliżone. Według tego co mówisz musisz wybrać nawóz o większym udziale formy amonowej, wtedy forma (w mniejszym udziale) azotanowa zadziała "od zaraz" a reszta będzie stopniowo dostępna później.

Mam pytanie. Jeśli produkuję pszenice na cele paszowe to na T3 wystarczy sam TEBU 250 EW?? Czy bedzie za słaby?? Ostatnio dawałem na t3 Fungicyd Artea. Jeszcze raz dodam że nie chodzi mi o jakość tylko o wydajność i dobre wyrównie ziarna z małym udziałem posladu ze tak powiem

wyrównanie ziarna to może nie tyle fungicydy co odpowiednie nawożenie. Co do T3 może być Tebu - działa dobrze na fuzarioze a to przecież mikotoksyny - związki nie pożądane w paszy.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Panowie a zakaz nawożenia przed 1 marca dotyczy wyłącznie nawozów naturalnych czy sztucznych też ?

 

Planuje jak zginie śnieg uderzyć solą potasowa na pszenice pogłownie i na trawy rozsiać polidap i kornkhali czy  agencja nie dopatrzy się czegoś w takim przypadku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aliona    2

Hmm... Formy azotu są mocno zblizone. Dużo naczytałęm się na ten sposób  wysiewu. Wielu chwali ten sposób. Chyba zrobie exsperyment ,i zobacze co z tego sypnie. Napisze po zniwach. ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

@andrzej1988 Tebu (tebukonazol) jest jednym z najlepszych fungi na t3 , hmm jesli chcesz jeszcze lepiej choc to niepotrzebne zalezy jakie dasz t2 , np. Falcon 0,5 +0,4 tebu dokladnie nie pamietam Dalbym samo Tebu , ale gdyby pogoda nie sprzyjala i by lalo non stop to mozesz ten 2 wariant

 

ja na T2 nie daje nic. Daje tylko T1 i T3.

 

losktos kiedyś nie opryskałem nic na T3 i dopadła pszenice fuzarioza. Kłosy zaczeły żółknąć i ziarno robiło sie posladowate. Pszenicy paszowa nie jest na moje potrzeby tylko sprzedaje ją do skupu. Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

 

ja na T2 nie daje nic. Daje tylko T1 i T3.

 

losktos kiedyś nie opryskałem nic na T3 i dopadła pszenice fuzarioza. Kłosy zaczeły żółknąć i ziarno robiło sie posladowate. Pszenicy paszowa nie jest na moje potrzeby tylko sprzedaje ją do skupu.

 

w jakich terminach robisz te zabiegi?

moim zdaniem powinieneś robić standardowe T1 i T2/T3


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Poszukuje pszenicy jarej Harenda ,jesli ktos ma jakis namiar na centralę w której tą pszenice  mają to bardzo bym prosił o info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

dziś dzwoniłem do hodowcy tej odmiany i się dowiedziałem że w tym roku jest niedostępna w ogólnej sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

Jaką zaprawe wybrac: Baytan Trio 180, Lamardor 400 lub Scenic 080 na pszenice jare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Plusem Baytanu jest ograniczenie mączniaka- u siebie będę stosował Lamrdor, na oziminy go stosowałem razem z Peridiamem i sądzę że w jarych to będzie dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

tak, z tym że pszenica była zanieczyszczona pszenżytem i nie wiem jakie ziarno jest zniekształcone...

Ale w jęczmieniu również wystepuje. Jak temu zaradzić?

Tak samo jak w życie, czyli recepty nie ma. Zaczął bym od wymiany materiału siewnego, następnie pamiętać o dobrym nawożeniu szczególnie w II dawce, pamiętać o fungi na liść flagowy i kłos aby wypełnienie kłosa było jak najlepsze. I modlić sie o dobrą pogodę w trakcie kwitnienia


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

w jakich terminach robisz te zabiegi?

moim zdaniem powinieneś robić standardowe T1 i T2/T3

 

T1 stosuje koniec krzewienia, strzelanie w źdzbło tak jak pisze na etykiecie. T3 stosuje w fazie wykłoszenia, kwitnienia. Ostatniego roku zastosowałem artee na T3 i ziarno ładne bez zółtych kłosow. Z dwa lata temu było tylko T1 bez T3 i kłosy bielały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@andrzej1988 Co za odmianę pszenicy siejesz i co jest przedplonem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

rok i dwa lata temu była skagen teraz arkadia i jantarka. przedplon gryka a przed jantarka był łubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Arkadi na 2 zabiegach nie utrzymasz. ta odmiana potrzebuje bardzo dobrej ochrony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

a ile planujecie rozsiać nawozów azotowych na pierwszy strzał i jakich??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Na I dawkę rozrzucę 250 kg saletrosanu, na II 200 kg saletry 32N bo tej drobnej mój rozsiewacz nie dorzuca do przejazdu obok i oczywiście mocznik, siarczan i mikro przy opryskach na  t1 i t2. t3 pryskam bez dodatków.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Arkadi na 2 zabiegach nie utrzymasz. ta odmiana potrzebuje bardzo dobrej ochrony 

 

porównując Arkadie i Skagenke przy tym samym nawozeniu to skagenka prawie łapała parametry od bidy by ja wzieli ale Arkadia to nie miała szans z parametrami czyli możesz miec racje ze Arkadia potrzebuje wiekszej ochrony. Są plusy i są minusy. Skagenka troszke wrazliwa na słabe ph miejscami a Arkadia wrecz przeciwnie. Arkadia w porownianiu ze Skagenką miała wyrównianie ponad 90 % a skagen 87 %. Tylko że to dla mnie gra zadnej roli jesli chodzi o parametry jakosciowe bo i tak sprzedaje jako paszowke. Na parametrach mi nie zależy. Tylko aby wydajność grube ziarnio z małym udziałem pośladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie szukam porady. W tamtym sezonie na pszenicę po rzepaku stosowałem 3 zabiegi:

 

I- Capalo 1,5 l+mocznik, siarczan, kristalon zielony, tytanit i było ok

II- Menara 0,6 l+ to samo co wyżej i słabo podziałała

III Tebu 1l i było ok.

 

Jaki inny środek zastosować na t2, żeby podziałał? Może coś dodać do niej? W tym roku mam odmianę Askalon jakościową. Jakieś doświadczenia z nią? Aha, odnośnie Tytanitu to moje spostrzeżenie jest takie, że to szkoda pieniędzy na taki środek cud.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

do Menary możesz dodać 0,4-0,5 Acanto lub zastapić całkiem Revellerem + epoksykonazol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W okolicach fazy bbch 30/31 pszenicy ozimej trzeba wykonać kilka czynności: sypnąć drugą dawkę azotu, popryskać na chwasty (nie odchwaszczalem jesienią), wykonać zabieg na grzyba T1 i przeprowadzić skracanie. Nie jest to za wiele dla pszenicy w tak krótkim czasie? W jakiej kolejności wykonać te zabiegi i jakie zachować odstępy czasowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj