Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
20CBR12    209

...tak  jasne  pier....i  nie  zastanawiasz  się  czy w innym  miejscu tej samej chemii  nie  kupisz  taniej!? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

a ten co ma 700 daje zapytanie i wszystkie firmy już są na miejscu z cenami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

lancet może nie wziąć 100% samosiewu rzepaku a i jesli pojawi sie rumian to lancet może sobie nie poradzić i dlatego dikamba a granstar na przytulie 

Z własnego przykładu to bierzesz czy ktoś wysunął taką tezę. Zarówno samosiewy rzepaku, rumian i przytulia Lancet bierze bez zabiegów wspomagających na rzepak wystarczą śladowe ilości pyroxusulamu, zgodzę się co do przytulii jeżeli ma powyżej 10okółków(co częściej występuje w jęczmionach) to dodatek fluroxypyru bądź amidosulfuronu może być OK(ale to są skrajne przypadki) Nie wiem skąd masz takie info, wg mnie sprzedawcy zalegaja środki i chce się ich pozbyć. Nieładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

ja juz od paru lat stosuje te same środki ochrony na pszenice zawsze po rzepaku

Pierwszy zabieg 

lancet dasaoil, grandstar, dicambaa ,modus , propico, tebukonazol

Drugi zabieg 

oziris  , jakieś odżywki cynk molibdenit i pare wieloskładnikowych 

Trzeci zabieg 

Oziris, retar 

i polon około 7t kl III

łoj a po co tyle herbicydów? 

lancet doskonale radzi sobie nawet z wyrośniętą przytulią, nie radzi sobie z ostrożniem i jasnotą

2 triazole na pierwszy zabieg jak temperatury są często niekorzystne dla ich działania

oziris jest lepszy na trzeci zabieg, na drugi są o wiele lepsze w podobnej cenie

drugi zabieg regulatorem wzrostu razem z trzecim fungicydowym, coś tu mi się nie zgadza. T3 daje sie na kłos a drugi antywylegacz zanim wyjdzie kłos ( w dużym uproszczeniu)

 

nie jestem jakimś znawcą tylko tak to widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

lancet może nie wziąć 100% samosiewu rzepaku a i jesli pojawi sie rumian to lancet może sobie nie poradzić i dlatego dikamba a granstar na przytulie 

 

Lancet jest w miarę kompletny chyba że masz na polu jakiś armegedon z zachwaszczeniem. Kto ci powiedział że granstar na przytulę? Jest akurat odwrotnie - przytulia to największa wada granstaru dlatego powinno się dodawać do niego fluroksypyr, amidosulfuron albo karfentrazon.

Czy dobrze rozumiem że w pierwszym zabiegu idzie fungicyd,+herbicyd+skaracanie?  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

Czytam i czytam i ani słowa o RSM nikt nie stosuje?? Ja się przymierzam chciałem poczytać i nici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

po rzepaku róż nie bywa z zachwaszczeniem Tak to wszystko w  jednym opryskiwaczu lepiej dołożyć kilka złoty wiecej i mieć spokój :) ja stosuje rsm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Muszę przyznać że Twoja technologia mnie mocno zadziwia. Ktoś ci doradza czy sam to ułożyłeś?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

rsm to dobra sprawa, spróbowałem w sezonie 2013, wynik pozytywny, w tym sezonie jadę wszystko jedną-dwie dawki.. oszczędność jest w porównaniu do np saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

pracuje w dużym 800ha gospodarstwie i jest tam dwuch od chemii  i oni układają wszystkie  zabiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a jak rozpoznac ta faze bbch 31 to jest jeszcze przed pierwszym kolankiem ? a i pszenzyto tym mozna tez skracac ? w takich samych dawkach ?

 

rozcinasz roślinę (pęd) i szukasz ciemniejszych pierścieni. Jeżeli pierwszy pierścień jest 1 cm od węzła krzewienia to jest to faza BBCH 31 - pierwsze kolanko


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

witam. powoli zaczynam się zastanawiac nad dawką startową dla pszenicy ozimej. odmiany to mewa i ludwig siew był w optymalnym terminie i pszenica ładnie sie rozkrzewiła ludwig 5 rozkrzewien na rosline a mewa 10 rozkrzewień pola wyglądają jak dywany idealna obsada u obu wg mnie. ludwig jest po łubinie szczepionym bakteriami brodawkowymi wiec troche azotu powinien w glebie zostawic nawożenie przedsiewne 250 kg npk 8-20-30-3s mewa jest po rzepaku nawozenie identyczne klasy gleb takie same piachy 4a 4b 3b. chodzi mi o taką dawke aby nie pobudzic roślin do dodatkowego rozkrzewienia a jedynie w miare mozliwosci utrzymac obsade kłosów. jak dawka powinna byc wg was zastosowana. planuje dac 200kg saletrosanu czyli 52kg azotu i 26kg siarki. docelowo planuje nawożenie 3 dawek  plon 5-6 ton z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Najlepiej na pierwszą dawke rsm 32  100kgN  około 250l a drugą 100kg mocznika i to powinno wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Domyślam się że masz ok 250 300 roślin /m2. Żeby miec dobry kompromis pomiędzy plonem a jakością ziarna obsada kłosów nie powinna przekraczać 600-700szt/m2. Jeśli będziesz miał średnio 3 rozkrzewienia i je utrzymasz to i tak będzie gęsto a z tego co piszesz gleby masz niezbyt mocne więc o wykarmienie roślin może być niełatwo przy suszy. Saletrosan powinien być dobry ale chyba bym opóżnił azot o jakieś 2 tygodnie względem pierwszego realnego terminu aplikacji.Może podać opóźniony  mocznik ..... Tak czy inaczej powinieneś spowodować odrzucenie conajmniej kilku rozkrzewień na roślinie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

saletrosan juz zakupiony i dam go na I dawke na pszenice i rzepak. i chyba na pszenice dam własnie ze 2 tygodnie pózniej od optymalnego terminu bo faktycznie tych rozkrzewień jest za dużo i niechciałbym kosic maku. saletrosan dlatego że rosliny mają super wigor po siarce. stosowałem go 2 sezony temu i byłem bardzo zadowolony z parametrów ziarna białko ok 14% gluten powyżej 32. w zeszłym sezonie nie dałem i pszenica nie wyglądała tak dobrze toteż i parametry były liche białko na poziomie 11,5 gluten 25-26. na drugą dawke planuje rsm po raz pierwszy rozlac. na 3 dawke saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
Napisano (edytowany)

witam. powoli zaczynam się zastanawiac nad dawką startową dla pszenicy ozimej. odmiany to mewa i ludwig siew był w optymalnym terminie i pszenica ładnie sie rozkrzewiła ludwig 5 rozkrzewien na rosline a mewa 10 rozkrzewień pola wyglądają jak dywany idealna obsada u obu wg mnie. ludwig jest po łubinie szczepionym bakteriami brodawkowymi wiec troche azotu powinien w glebie zostawic nawożenie przedsiewne 250 kg npk 8-20-30-3s mewa jest po rzepaku nawozenie identyczne klasy gleb takie same piachy 4a 4b 3b. chodzi mi o taką dawke aby nie pobudzic roślin do dodatkowego rozkrzewienia a jedynie w miare mozliwosci utrzymac obsade kłosów. jak dawka powinna byc wg was zastosowana. planuje dac 200kg saletrosanu czyli 52kg azotu i 26kg siarki. docelowo planuje nawożenie 3 dawek  plon 5-6 ton z ha.

10 rozkrzewień? jesteś pewny? Zaproponuje tak:

I 200 kg saletrosanu

II 200 kg saletry lub 150 mocznika

III 100 kg saletry

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

tak 10 rozkrzewień chodziłem po polu i szukałem oznak ruszenia wegetacji wyrywałem pojedyńcze rosliny i prawie każda miała 10 rozkrzewień . sam jestem zdziwiony tą sytuacją  bo sieje te odmiane już kilka lat i nie miałem jeszcze rtakiej sytuacji. wysiałem w tym roku 0 20 kg wiecej bo zawsze była słabo rozkrzewiona a tu bach.  w okresie siewu była susza i popadało tylko raz po siewie. ci co siali tydzień pózniej to mieli problemy ze wschodami i mają gołe polacie na polach. w tym roku na tych piachcach zastosowałem uprawe bezorkową i drugi roz z rzędu poszło wapno bo było bardzo kwaśno. ludwiga sieje 1 rok i ta ma po 5 rozkrzewien w wiekszosci ale pole wygląda też bardzo ładnie a wysiałem 160 kg bo to 1 rok po centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

Ja myle dac:

1.Dawka

Saletrzak+ Polifoska 200+200

2.Dawka 

Saletra 200

3. Dawka 

Mocznik 100

Jak myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

U mnie na polu w miejscach gdzie pszenica była starsznie rzadka na wiosne już po pierwszej dawce rozkrzewiła się maksymalnie tak :

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/495424-pszenica/

No chyba że kolega siał na początku września 100 kg/ha

 

U mnie w dawki po rzepaku palnuje tak:

I - 150 kg/ha Saletra 34N

II - 200 kg/ha Saletra 34N

II - 150 kg/ha Saletra 34N

a po kukurydzy na pierwszy strzał 200 kg/ha

do tego jeszcze mikroelemnty cynk, mangam i miedź

 

I jeszcze jedno pytanie co należy dać pszenicy żeby miała dobre parametry bo w tamtym roku troche cienko 12,5 białka i ledwo się na konsupcyjną łapała :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@benny82 Ludwig ma super parametry, myśle nawet że przy dobrym nawożeniu w drugiej dawce mocznikiem czy RSM będzie łapać konsumpcje bez dawki na kłos. Odmiana bardzo wysoka, trzeba mocno hamować 2 razy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Koledzy proszę o poradę... Odmiany Arkadia Jantarka Muszelka. Planuje na pierwszą dawkę 220 saletry po ok 3 tyg 200 mocznika i potem na kłos 100 saletry... Stanowisko po rzepaku. To będzie ok 200kg N. Co zrobić żeby ustała?! Ile razy skracać? Czym i jakie dawki... Celuje ponad 8t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

Na dzień dzisiejszy skąd ta pewność że trzecia dawka azotu będzie konieczna.Może być susza i nie będzie takiej potrzeby.Przy mokrym roku 150 kg N może wystarczyć na plon powyżej 8 w stanowisku po rzepaku.Skracanie przy pierwszym kolanku 1 l CCC+0.3l Moddus lub 1 l CCC+0.6L Medax.Drugi zabieg skracania na liść podflagowy Moddus 0.2 l lub Medax 0.5 l

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

To jest mój plan... Wiadomo że wszystko zweryfikuje przebieg pogody...

W zeszłym sezonie przy podobnym nawożeniu i skracaniu 1l CCC .+0,2 Moddus na pierwszym kolanku Muszelka stała a Arkadia i Jantarka leżały plackiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Zacznijmy od tego jaka obsada i jaki pierwszy zabieg fungicydem był?? Skracanie to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj