Polecane posty

losktos    356

mocznik trzeba sypnąć przed pierwszym kolankiem lub max na pierwsze kolanko. Działa wolniej szczególnie gdy jest zimno i w momencie redukcji pędów może zabraknąć azotu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

Co  dac na pierwszą dawke saletre czy saletrzak 


przy dwóch dawkach azotu i przy mojej gęstej pszenicy dam 50N pierwsza i druga 70N Nie wystąpi efekt pustych kłosów ?? w jakich fazach to zastosować ??

Ja bym dał na start 70 N a za dwa tygodnie 50 N 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocpolska    0

chodziło mi o to że saletrzak ma w swoim skladzie dolomit, który dziala na azot właśnie tak ze nie daje się rośliną rozkrzewić tylko pną się w górę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dolomit może jedynie spowolnić działanie azotu ale napewno nie wpłynie na to że nie będą się krzewić :)

to jak działa poszczególna forma azotu jest niezmienne


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja swoje pszenice siałem w optymalnym teinie i jest dobrze rozkrzewiona. Na pierwszą dawkę poleci ok 220kg saletry, na jakies 3tygodnie chyba 200kg mocznika i gdy zacznie się tylko kłosić znów 80-100kg mocznika. Do tego jakiś T1 1l Wirtuoza, T2 planuje seguris , a nad T3 zobaczymy. Zakładany plon 9T jeśli pogoda dopisze.

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

mocznik trzeba sypnąć przed pierwszym kolankiem lub max na pierwsze kolanko. Działa wolniej szczególnie gdy jest zimno i w momencie redukcji pędów może zabraknąć azotu

 

Może troche nie precyzyjnie napisałem fakt chodziło mi że mocznik należy tak wysiać żeby zaczoł działać po 1 kolanku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Może troche nie precyzyjnie napisałem fakt chodziło mi że mocznik należy tak wysiać żeby zaczoł działać po 1 kolanku

To na drugą dawkę kiedy sypnąć mocznik po saletrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Jesli nie ma duzo wilgoci to tak , czesc sie ulotni , jesli jest malo wilgoci najlepiej przed deszczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Kolego Bardzo dobry wariant T2 , ja daje 0,8 Revellera+ epoksy jakies 08-0.9 zalezy jak wyglada pszeniczka , w tym roku zastosowalem to na flagowym nie bylo widac grzyba  , bardzo dobrze chronilo

 

A co dawałeś na T1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

T1 Tilt 0,7+0,7 Prochlaz

T2 Reveller 0,8+epoksykonazol 0,8

T3 Falcon 0,5+Tebu 0,4l  lub sam falcon zobacze jak bedzie z fuzarioza ochrona bardzo sie sprawdzila , odmiany Natula i Arkadia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Jeśli pryskałem Komplet 560 na jesieni od ziela, to teraz w styczniu na polu powinno być czysto już? czy środek będzie działał później też ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

http://allegro.pl/chelat-miedzi-forte-14-miedz-cu-30g-i4890506317.html  Tanio , drogo ?? Warto bawić się w coś takiego czy lepiej dać drogi krystalon  :/ ?

Tylko co to ma wspólnego z kristalonem, jak to jest miedź (mikroelement), a kristalon składa się z makroelementów (NPK) a mikroelementów zawiera śladowe ilości i jest nie warte uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jeśli pryskałem Komplet 560 na jesieni od ziela, to teraz w styczniu na polu powinno być czysto już? czy środek będzie działał później też ?

Jeżeli zima będzie taka jak teraz-czyli ciepła to może przyspieszyć się rozkład substancji czynnej i chwasty mogą powschodzić, ale jak będzie to się okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

a to prawda że saletra sprzyja rozkrzewianiu się zboża?? czy saletra z kędzierzyna ma takie same właściwości??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocpolska    0

tak to prawda każda saletra ma takie właściwości, jeśli masz słabe zboża możesz też prysnąć CCC na rozkrzewienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj