Polecane posty

tomekZ058    135

no własnie losktos mniej wiecej wszystko postanowione a jednak ciagle głowa pełna pomysłów i tak sobie własnie wymysliłem jak by tak dac na T1 Capalo T2 Osiris lub Duet Ultra T3 Tebu+Topsin no i co ty na takie rozwiazanie? nie lepiej by to wypadło od T1 Tilt+Mirage T2 Soligor T3 Tebu+Topsin bo tak mysle i mysle i sam już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

A co powiecie na taką ochronę: T1 capalo/wirtuoz, T2 duet ultra/falcon, T3 artea+amistar. Koszt przy nie pełnej dawce na T1 wynosi około 400-450zł.

Edytowano przez Atsihosam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

A co powiecie na taką ochronę: T1 capalo/wirtuoz, T2 duet ultra/falcon, T3 artea+amistar. Koszt przy nie pełnej dawce na T1 wynosi około 400-450zł.

T1 Capalo T2 artea+amistar T3 Duet. Strobiluryna na T3 to śtedni pomysł - kłos będzie gotowy a spód zielony.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

A co powiecie na taką ochronę: T1 capalo/wirtuoz, T2 duet ultra/falcon, T3 artea+amistar. Koszt przy nie pełnej dawce na T1 wynosi około 400-450zł.

 

Siema :)

T1 w porządku, ale moim zdaniem lepsze capallo ale też dużo droższe od wiruoza w nie pełnej dawce za capalo zapłacisz ok. 180 zł a za Wiruoza ok 145zł. Jeszcze masz możliwość tilt plus0,8l + prochloraz 0,8l wychodzi najtaniej bo 126zł. 

T2 bym dał to co na T3 chcesz dać tylko zamiast amistaru dać identyczny zamiennik acanto który 0,5l/ha kosztuje ok 15zł miej od amistara, zamiast artea daj menare ta jest droższa o 10zł ale za to masz 160g/l środka cyprokonzolu a artea ma 80g/l środka

T3 tebukonazol + epoksynazol w dawkach po pół litra.

 

T1 tilt turbo  0,8l  -  90zł

     atak        0,8l  -  36zł

T2 menara   0,5l  -  88zł

     acanto    0,5l  -  89zł

T3 orius       0,5l  -   29zł

     safir        0,5l  -   40zł

Suma: 372zł

Na pewno 370 całość kupisz masz niezłą ochronę 80zł tańszą na ha.

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Na T1 wybierając pomiędzy wirtuozem, a capalo to radze capalo, bo gdy chcemy prysnąć razem z moddusem, to z wirtuozem końcówki pali (ja pryskałem capalo z moddusem, a znajomy kilka działek dalej w tym samym czasie wirtuozem z moddusem i u mnie ok, a u niego żółto) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Dotychczas nie słyszałem żeby mustang puścił przytulię ale jak tak mówisz to może coś w tym jest. Z przytulia jeszcze dobrze radzi sobie aurora.

 

i wychodzi taniej niż grodyl

 

no własnie losktos mniej wiecej wszystko postanowione a jednak ciagle głowa pełna pomysłów i tak sobie własnie wymysliłem jak by tak dac na T1 Capalo T2 Osiris lub Duet Ultra T3 Tebu+Topsin no i co ty na takie rozwiazanie? nie lepiej by to wypadło od T1 Tilt+Mirage T2 Soligor T3 Tebu+Topsin bo tak mysle i mysle i sam już nie wiem.

 

Osiris nie w T2, jak już chcesz dawać środki które zaproponowałeś to widziałbym to tak

T1 Capalo

T2 Soligor

T3 Osiris

 

A co powiecie na taką ochronę: T1 capalo/wirtuoz, T2 duet ultra/falcon, T3 artea+amistar. Koszt przy nie pełnej dawce na T1 wynosi około 400-450zł.

 

Gdyby zamienić t2 z T3 w odwrotnej kolejności to może być

 

Co do Duetu Ultra to czy nie będzie lepszym i tańszym rozwiązaniem niż Menara+Amistar na T2?

 

tańszym tak lepszym -nigdy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Siema :)

T1 w porządku, ale moim zdaniem lepsze capallo ale też dużo droższe od wiruoza w nie pełnej dawce za capalo zapłacisz ok. 180 zł a za Wiruoza ok 145zł. Jeszcze masz możliwość tilt plus0,8l + prochloraz 0,8l wychodzi najtaniej bo 126zł. 

T2 bym dał to co na T3 chcesz dać tylko zamiast amistaru dać identyczny zamiennik acanto który 0,5l/ha kosztuje ok 15zł miej od amistara, zamiast artea daj menare ta jest droższa o 10zł ale za to masz 160g/l środka cyprokonzolu a artea ma 80g/l środka

T3 tebukonazol + epoksynazol w dawkach po pół litra.

 

T1 tilt turbo  0,8l  -  90zł

     atak        0,8l  -  36zł

T2 menara   0,5l  -  88zł

     acanto    0,5l  -  89zł

T3 orius       0,5l  -   29zł

     safir        0,5l  -   40zł

Suma: 372zł

Na pewno 370 całość kupisz masz niezłą ochronę 80zł tańszą na ha.

 

To może Duet Ultra na T3 zamiast Oriusa+Safira-nie będzie skuteczniejszy szczególnie na fuzarioze?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

losktos i inni fachowcy no dobra ale czy Modusem jest lepiej, ba bezpieczniej robic mieszanine z Capalo czy Tiltem+Mirage bo wczesniej jacek472 napisał ze Moddus nie zabardzo współpracuje np.razem z Wirtuozem bo zaobserwował taki przypadek ze przypala,wiec moze nie wszystko pasuje łaczyc z Moddusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Dzięki za odpowiedzi. Teraz pytanie czy jest szansa zrobić te zabiegi tak ja napisałem poniżej?

T1 BBCH 29-31

T2 BBCH 38-40

T3 BBCH  59-60

Czy między niektórymi nie będzie zbyt dużo dni odstępu? W tym roku kolega mówił, że u siebie musiał stosować 4 zabiegi przez tą pogodę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Spinasz się z tą ochroną parę postów wcześniej dostałeś odpowiedż modus z capallo można mieszać. ja mieszałem wirtuoza +CCC i było dobrze. A co do Menara - Artea to te środki raczej są za drogie do ich skuteczności. na T2 lepszym rozwiązaniem jest Acanto/Amistar+ safir.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A co sądzicie o takiej ochronie w technologi dwuzabiegowej, na T1 1l bumper super + 0,5l corbel na T2 0,6l starami + 0,5l duet ultra. Chodzi mi przede wszystkim o połączenie zamiennika amistaru z duetem czy to dobre rozwiązanie. Pszenica tonacja plon w zamiarach 7t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Znam bardzo dobrze!!! a co do ochrony to wszystko zależy od wielu czynników. ja stosuję 2 zabiegową ochronę i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

do bumper-a  i corbel- u dodaj  0,5 mondataku i będzie git ja pierwszy miałem taki na t2 sam duet ultra w pełnej dawce i 9 t tonacji było, oczywiście rok sprzyjający 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A co powiecie na taką ochronę: T1 capalo/wirtuoz, T2 duet ultra/falcon, T3 artea+amistar. Koszt przy nie pełnej dawce na T1 wynosi około 400-450zł.

Zamień T2 i T3 i będzie ok. Strobiluryna na kłos nie jest najlepszym pomysłem.

 

Co do Duetu Ultra to czy nie będzie lepszym i tańszym rozwiązaniem niż Menara+Amistar na T2?

Taniej tak i to zdecydownie. Tyle że co do skuteczności jak i cena duetu jest podobna jak menara solo.

 

i wychodzi taniej niż grodyl

 

Grodyl można stosować nawet w fazie kłoszenia wiec się nie dziwię że jest drogi.

losktos i inni fachowcy no dobra ale czy Modusem jest lepiej, ba bezpieczniej robic mieszanine z Capalo czy Tiltem+Mirage bo wczesniej jacek472 napisał ze Moddus nie zabardzo współpracuje np.razem z Wirtuozem bo zaobserwował taki przypadek ze przypala,wiec moze nie wszystko pasuje łaczyc z Moddusem

Moddus z fungicydami zawierającymi "szybkie" triazole czyli np. z tebukonazolem, epoksykonazolem może powodować przypalenia. Choć na to nie ma reguły czasem będą, czasem nie. Moddus z tiltem nie powinien nic negatywnego powodować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

z tym że u mnie epoksykonazol idzie na T1 i T2 więc w T3 już odpada

Gdzie masz epox w drugim zabiegu u siebie?? Pozatym Basf w jednej z swoich ochron ma 3x epoksykonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

pszenica legenda II , IIIa klasa po pszenicy , burakach i cebuli ; azot celuje 190N/ha plon zwykle 8-9 ton ale chciałbym tonę więcej ;) t1 capalo t3 soligor teraz rozkmina t2: zalecacie azoksystrobine + triazole.. na szybkie działanie rozumie triazole ale na dłuższe zabezpieczenie po kija amistar itp. ? według tabeli HGCA  działa dość dobrze na rdze i tyle a co z septoriozą , mączniakiem i trzeba chyba już w t2 myśleć pomału o fuzariozach ?  a może chodzi o "efekt zieloności "  po amistarze i generetykach ? tylko na chłopski rozum lepszy efekt zieloności na koniec aby max przedłużyć wegetacje ?

P.S. na poziom białka wpływa najbardziej nawożenie azotem ? to teoria osoby sprzedającej nawozy ;D i nawet z odmiany paszowej można azotem zrobić konsumpcje hehe

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Ja od kilku lat daję na T1 wirtuoz 1 l + 0,3 l modusa + 1 l CCC i nie zauważyłwm przypaleń, może zależy od odmiany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Witam ,kupiłem 2ha pola ale już z zasianą pszenicą ,sprzedający nic nie dawał nawozów przed siewem,przedplonem była pszenica ozima jak młóciłem mu tą pszeniczkę to słoma była cięta,pszenica jest ładnie powschodzona nie jest rzadka obecna pogoda jej sprzyja bo jest ciepło i rośnie, zrobiłem badania gleby i wyszło  pH - 6,4  ;fosfor 6,3 - niski ;potas 22.0-wysoki;

magnez 16,0 - bardzo wysoki ,teraz mam skromne pytanie jakie nawożenie byłoby w tym przypadku dobre i jakie nawozy jeśli ma to znaczenie ,byłaby jeszcze szansa dać coś  teraz czy już czekać do wiosny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Gdzie masz epox w drugim zabiegu u siebie?? Pozatym Basf w jednej z swoich ochron ma 3x epoksykonazol.

pewnie spojrzałeś na moją ochronę z ubiegłego sezonu :)

w tym roku na T2 idzie epoksykonazol + Acanto


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a czy na pszenice saletre w 2 dawkach 400 kg na ha wystarczy 2 dawki po 200 kg ? czy jak konsumpcje by chcial to 3 dawke dawac duzo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak robisz jakościówkę musi być trzecia dawka ja zawsze stosuje około 100-120 kg saletry choć w tym roku przy tym plonie warto było dać około 150 kg lub więcej aby mieć dobre parametry


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj