Polecane posty

tomekZ058    135

losktos chyba masz racje i zostane pewnie przy tym co mi wczesniej doradziłes a wiec T1 Tilt+Mirage T2 Soligor a T3 Tebu chyba z Topsinem,a ha a Falcon moge zastąpic w T2 zamiast Soligoru bo mi zostało jeszcze 2l.co ty na to ? bo na reszte dokupie Soligor oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

teoretycznie możesz ale nie będzie miał takiego działania jak Soligor


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

można by spróbować dorzucić acanto..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

powiedzcie czy gęstość zboża ma wpływ na skracanie? tzn. dam środek w nn ilosci na rzadkie zdoże i dam są samą ilość na gęste to czy to i to ustoi?

Tak, ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Może ktoś mi jednak odpowie? Mam dwa pytania. Mianowicie odnosnie fungicydow. Czy lepszym wariantem w pszenicy bedzie, T1 1l wirtuoza lub 0,9 tilt plus 0,9 mirage, T2 0.8 segurisu i T3 1,5l Osirisa ? czy np na T2 dać 1l segurisa i odpuscić T3? Osiris bedzie lepszy jak tebu ? Jeszcze jedno odnośnie skrscania. Planuje na pszenicę i pszenżyto 200kg/N. Czy wystarczy jeden zabieg Medax Top 0.8 plus 1 l CCC czy potrzebne bedzie usztywnienie np. cerone w dawce 0.5l. Pytam bo jeszcze nie stosowalem tak wysokiej technologii. Pszenice julius, ostroga, fidelius i linus. Pszenzyto adverdo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zdecydowanie radziłbym 3 zabiegi, jak chcesz ograniczyć koszty to na T3 chociaż samym Tebu. Osiris będzie lepszy chociażby ze względu na to że ma 2 substancje

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Może ktoś mi jednak odpowie? Mam dwa pytania. Mianowicie odnosnie fungicydow. Czy lepszym wariantem w pszenicy bedzie, T1 1l wirtuoza lub 0,9 tilt plus 0,9 mirage, T2 0.8 segurisu i T3 1,5l Osirisa ? czy np na T2 dać 1l segurisa i odpuscić T3? Osiris bedzie lepszy jak tebu ? Jeszcze jedno odnośnie skrscania. Planuje na pszenicę i pszenżyto 200kg/N. Czy wystarczy jeden zabieg Medax Top 0.8 plus 1 l CCC czy potrzebne bedzie usztywnienie np. cerone w dawce 0.5l. Pytam bo jeszcze nie stosowalem tak wysokiej technologii. Pszenice julius, ostroga, fidelius i linus. Pszenzyto adverdo. 

T1 wirtuoz a mieszanina tiltu z mirage to praktycznie to samo, spektrum zwalczanych chorób to samo, tylko mechanizm trochę inny.

3 zabiegi pewniejsze i osiris lepszy od tebu solo, a nawet seguris w pełnej dawce nie zapewni odpowiedniej ochrony przed fuzarioza kłosów.

 

@losktos dodatek topsinu w T3 daje dobre efekty w porównaniu np do tebu solo? Bo nie ukrywam że uznaje ten środek raczej za słaby.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Jakimi środkamii i w jakich dawkach proponujecie skracać pszenice i pszenżyto przy nawożeniu 300-400kg saletrą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

@ Daro spokojnie możesz dać 0,25 Modusa i 1l CCC. 

 

Dawki Jak podałem będą dobre w technologii 3 zabiegowej ? Bo koszt jak policzyłem takiej ochrony i skracania wraz z odżywkami to koszt 600zł/ ha. Wystarczy jedno konkretne skrócenie w dawce np. Medaxu 0.8 i 1l CCC czy lepiej dać np. 0.6 Medaxu i 1l CCC ale później usztywnić cerone 0.5l. Bo może jak się skróci mocniej to nie trzeba usztywniać ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Jakimi środkamii i w jakich dawkach proponujecie skracać pszenice i pszenżyto przy nawożeniu 300-400kg saletrą?

 

halo Darek,

ja planuję; moddusem 0,3l + 1l CCC na pierwsze kolanko i 0,5l/ha cerone na usztywnienie - skagen wymaga mocnego skracania

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Witam.

mam pytanie: na jesieni nie wykonałem zabiegu herbicydowego w pszenicy ozimej, ponieważ na wiosnę i tak będę musiał pryskać od głuchego owsa(nie wiem czy dobrze zrobiłem), czym na wiosnę opryskać od chwastów(mieszaniną herbicydów lub jednym środkiem w jednym zabiegu),jest sporo przytuli czepnej, na pewno będzie głuchy owies i jest trochę miotły?

proszę o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

a co myślisz o adexar plus na t1 lepsze od caplao na t1 

Jeśli nie ma ogromnego nasilenia mączniaka, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie Boogie. Co do Adexaru jest dość słaby  

na mączniaka i łamliwość. Jeszcze niezłym rozwiązaniem będzie Bell lub zamiennik + jakiś środek na mączniaka np. Corbel, Leander, Property, Talius. Nie trudno ułożyć super mocną ochronę, tylko trzeba mieć na uwadze to, żeby wydane nakłady się zwróciły. 2 super mocne fungicydy będą dostępne dopiero w tym roku, pierwszy to ulepszony Aviator czyli Boogie, drugiego nazwy nie podam, ale jak ktoś interesuje się nowościami będzie wiedział o czym piszę ( tylko tu jest pewien haczyk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam.

mam pytanie: na jesieni nie wykonałem zabiegu herbicydowego w pszenicy ozimej, ponieważ na wiosnę i tak będę musiał pryskać od głuchego owsa(nie wiem czy dobrze zrobiłem), czym na wiosnę opryskać od chwastów(mieszaniną herbicydów lub jednym środkiem w jednym zabiegu),jest sporo przytuli czepnej, na pewno będzie głuchy owies i jest trochę miotły?

proszę o porady

Mustang forte, gold, starane powinny przytulię załatwić. Na owies axial, ale nie możesz tych herbicydów jechać za jednym przejazdem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Co bedzie lepsze na T2,Soligor czy Menara +Acanto(miałem w zeszłym roku)

Czy można trafić w sezonie zimowym na jakies obniżki ŚOR,warto robić teraz zakupy czy nie ma sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Witam.

mam pytanie: na jesieni nie wykonałem zabiegu herbicydowego w pszenicy ozimej, ponieważ na wiosnę i tak będę musiał pryskać od głuchego owsa(nie wiem czy dobrze zrobiłem), czym na wiosnę opryskać od chwastów(mieszaniną herbicydów lub jednym środkiem w jednym zabiegu),jest sporo przytuli czepnej, na pewno będzie głuchy owies i jest trochę miotły?

proszę o porady

 

Daj Apyros w wyższej dawce-zadziała jeżeli przytulia nie będzie wyrośnięta, lub Apyros+Starane-13g+0,4l. Druga opcja- Nomad 120g+0,3l Starane, lub Lancet. Opcja z Axialem+ środek na dwuliścienne jak najbardziej OK, ale jeden przejazd więcej jest. No i czasami można sobie wysuszyć zboże w niekorzystnych warunkach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

T1 wirtuoz a mieszanina tiltu z mirage to praktycznie to samo, spektrum zwalczanych chorób to samo, tylko mechanizm trochę inny.

3 zabiegi pewniejsze i osiris lepszy od tebu solo, a nawet seguris w pełnej dawce nie zapewni odpowiedniej ochrony przed fuzarioza kłosów.

 

@losktos dodatek topsinu w T3 daje dobre efekty w porównaniu np do tebu solo? Bo nie ukrywam że uznaje ten środek raczej za słaby.

powiem szczerze ze nie miałem jasnego porównania. Znajomy stosuje i mówi ze jest zadowolony. W tym roku będę stosował dodatek Topsinu i spróbuje porównać mieszanke do samego Tebu. Działanie na fuzarioze Topsin jakieś wykazuje. Fakt że ma niską skuteczność ale powinien podnieść skuteczność samego Tebu. Wypowiem się po zabiegu.

 

Mustang forte, gold, starane powinny przytulię załatwić. Na owies axial, ale nie możesz tych herbicydów jechać za jednym przejazdem.

 

Do Mustanga trzeba dodawać np. grodyl bo potrafi puścić przytulię.

 

Co bedzie lepsze na T2,Soligor czy Menara +Acanto(miałem w zeszłym roku)

Czy można trafić w sezonie zimowym na jakies obniżki ŚOR,warto robić teraz zakupy czy nie ma sensu?

 

Menara + Acanto moim zdaniem będzie lepsze w T2


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Zamiast topisinu juz lepiej epoksykonazol na plewy i czern badz gwarant, nie wiem czy folpet na plewy ale na liscie od septori idzie. Miałem gdzies zapisane ile g tebulonazolu na klos, musze poszukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

z tym że u mnie epoksykonazol idzie na T1 i T2 więc w T3 już odpada


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

 

Kiedyś już to pisałem ale nikt mi nie odpisał więc pisze jeszcze raz :) Co sądzicie nowym fungicydzie Adexar Plus z BASF? Warto zastosować pełny pakiet z BASF np.

T1 Capalo - 1,4 l/ha

T2 Adexar Plus - 1,25 l/ha

T3 Osiris - 1,5 l/ha

Capalo w dawce 1,4 l stosowałem w tym roku i powiem że efekt był bardzo dobry, Adexar myślę że warto spróbować, a Osiris jeszcze nie stosowałem 

 

Ja stosowałem jakieś podobne dawki w pszenicy i lepszym pszenżycie, a na drugiej części dawałem

t1 Duett star + atak

t2 menara + amistar/acanto 

t3 tebu

Policz sobie różnice w cenie, bo jeśli chodzi o plon, zdrowotność roślin/skuteczność to ja różnicy nie zauwazyłem, więc polecam oba programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

W ubiegłym roku 2 warianty:

T1 Duet Star + Atak

T2 Menara + Acanto

T3 Tebu

a drugi:

T1 Input

T2/T3 Prosaro

W tym roku chyba wszystko pójdzie na 3 zabiegi podobnie do ubiegłego z tym że Menare zamieniam na epoksykonazol a do Tebu dodaje Topsin.

No chyba że jeszcze coś innego wydumam :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Jeśli nie ma ogromnego nasilenia mączniaka, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie Boogie. Co do Adexaru jest dość słaby  

na mączniaka i łamliwość. Jeszcze niezłym rozwiązaniem będzie Bell lub zamiennik + jakiś środek na mączniaka np. Corbel, Leander, Property, Talius. Nie trudno ułożyć super mocną ochronę, tylko trzeba mieć na uwadze to, żeby wydane nakłady się zwróciły. 2 super mocne fungicydy będą dostępne dopiero w tym roku, pierwszy to ulepszony Aviator czyli Boogie, drugiego nazwy nie podam, ale jak ktoś interesuje się nowościami będzie wiedział o czym piszę ( tylko tu jest pewien haczyk).

Jako jeden z niewielu piszesz o Property . Stosowałeś może? Ciekawy jestem opinii bo preparat nowy a własne doświadczenia z nim na razie skromne

Co do  Boogie - cenowo w pełnej dawce pewnie będzie ok 200 Pln/ha a za te pieniądze można mieć bliżej nieokreśloną liczbę też świetnych rozwiązań. Osobiście nie lubię oszczędzać na pierwszym zabiegu ale za 150-170 Pln naprawdę jest pełen wypas nawet celując w ponad 8 ton.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

 

Do Mustanga trzeba dodawać np. grodyl bo potrafi puścić przytulię.

 

Dotychczas nie słyszałem żeby mustang puścił przytulię ale jak tak mówisz to może coś w tym jest. Z przytulia jeszcze dobrze radzi sobie aurora.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj