Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XTRO    1507

Panowie jaki środek/środki polecacie na T3 w pszenicy tak za 100 zł/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Artea - niecałe 100 zł na ha. dokładnie 85-90 zł na ha. dwie substancje aktywne

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a co zrobic by pszenica bamberka trzymala parametry na konsumpcje bo w tym rokuu nie trzymala byc moze dlatego ze po deszczach byla cieta ale gluten ma abrdzo niski 19 % a chcialbym by miala chociaz na 2 rok 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

losktos, co masz na mysli piszac koszty bezposrednie? I tak mysle ze to kalkulacja naciagana bo zeby wydac 5400zl na hektar pszenicy to trzeba troche poszalec.

 napisałem koszty pośrednie

mam na myśli koszty stałe związane z prowadzeniem działalności rolniczej. W kalkulacjach przyjmuje się wartość przypadającą na 1 ha a wiadomo że nie prowadzi się gospodarstwa o pow. 1 ha. W znalezionym przeze mnie przykładzie wartość ta wynosiła 970 zł - a więc suma niebagatelna.

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Najtańszy i wg mnie skuteczny to tebukonazol ;) na parametry to 3 dawka N  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@warchest siać kwalifikowany materiał siewny , odpowiednio nawozić i chronić, ot cała tajemnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie jaki środek/środki polecacie na T3 w pszenicy tak za 100 zł/ha ?

Tebu + Topsin, Tebu + epoksykonazol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tebu + Topsin, Tebu + epoksykonazol

Z epoksykonazolem raczej będzie więcej niż 100zł.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

za 400-500 zł/ha można wykombinować mieszankę o podobnym równie skutecznym działaniu. Przy dzisiejszych cenach taka ochrona to chyba pierwszy krok do bankructwa :/

 

co proponujesz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

właśnie jakie macie propozycje ochrony na ten rok ?

ja zastanawiam się czy lepiej zastosować tansze środki trzy razy czy droższe dwa razy( droższe to oczywiście nie najdroższe), nawozenie planuje okolo 150 kg N, chyba ze warunki beda sprzyjające to spróbuje cos rzucic na kłos i uzyskać konsumpcje, ale nadziei sobie nie robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

 napisałem koszty pośrednie

mam na myśli koszty stałe związane z prowadzeniem działalności rolniczej. W kalkulacjach przyjmuje się wartość przypadającą na 1 ha a wiadomo że nie prowadzi się gospodarstwa o pow. 1 ha. W znalezionym przeze mnie przykładzie wartość ta wynosiła 970 zł - a więc suma niebagatelna.

 

no dobra ale jakie to dokladnie sa koszty stale? zalozmy ze gospodarstwo 15ha to co stanowi rocznie ten koszt 14 tys zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Cieżko poszukać? Amortyzacja maszyn jak i budynków, podatek, odsetki od kredytów za ziemie czy park maszynowy, ubezpieczenie, opłata robotnika, pewnie jeszcze cos.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Z epoksykonazolem raczej będzie więcej niż 100zł.

 

Przy dawce 0.6l tebukonazol + 0.6l epoksykonazol to koszt około 80zl/ha

 

Ja na t3 proponuję 0.6 metkonazolu + 0.6 tebukonazolu koszt około 105zł/ha

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Cieżko poszukać? Amortyzacja maszyn jak i budynków, podatek, odsetki od kredytów za ziemie czy park maszynowy, ubezpieczenie, opłata robotnika, pewnie jeszcze cos.

 

Tomek - ale marluk to wie, tylko rozpoczął działania zaczepne, żeby móc wykazać się swoją wiedzą ekonomiczną. Zacznie zaraz udowadniać, że koszta są niższe i za 500zł/t się opłaci, a jak się komuś nie opłaci to niech zmieni branżę. I spróbuje jeszcze wzbudzić w nas poczucie winy, że żerujemy na tym co państwo zabierze szewcom, krawcom i innym przedsiębiorcom, a oni jak plajtują to gębę w kubeł wsadzą i nabierają wody w usta, a my przy spadku opłacalności zaraz po prośbie chodzimy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Cieżko poszukać? Amortyzacja maszyn jak i budynków, podatek, odsetki od kredytów za ziemie czy park maszynowy, ubezpieczenie, opłata robotnika, pewnie jeszcze cos.

 

no dobra ale jak losktos napisal ze w znalezionym przez niego przykladzie ta wartosc wynosi 970zl to nadal nie wiem jak mozna wydac 4400zl na ha (tu juz odliczone koszty stale). Wy naprawde nie widzicie ze te kalkulacje tez sa troche ponaciagane w gore? Przeciez jakby ktos zapewnil rolnikom stala cena 900zl na 10 lat i obecne ceny srodkow produkcji to mielibysmy same pola pszenica obsiane a przeciez wedlug agrofoto.pl ta cena gwarantuje tylko zwrot kosztow i nic przy niej nie zarabiamy. Wierzycie w to? Ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

właśnie jakie macie propozycje ochrony na ten rok ?

ja zastanawiam się czy lepiej zastosować tansze środki trzy razy czy droższe dwa razy( droższe to oczywiście nie najdroższe), nawozenie planuje okolo 150 kg N, chyba ze warunki beda sprzyjające to spróbuje cos rzucic na kłos i uzyskać konsumpcje, ale nadziei sobie nie robie

 

co proponujesz?

 

 

Jeśli ja mogę coś napisać to ja stosowałem coś takiego:

T1 Tilt turbo 0,8l/ha, 90zł + Prochloraz (atak 450 EC) 0,8l/ha, 37zł

T2 Menara 0,5l/ha, 87zł + Amistar 0,5l/ha,100zł

T3 Epo. ( safir 125 sc) 0,5l/ha, 40zł + Tebukonazol (tebu 250 EW) 0,5l/ha, 30zł

Cena za wszystko: 384 zł

Wnioski: przy większej ilości wydaje mi się, że te 4zł spokojnie można zbić. Już wychodzi 380zł. Za menare można dać tańszy o 10zł zamiennik artea cena już wtedy 370 ale uprzedzam, że artea ma o 50% mnie cyprokonazolu w l środka więc wybór należy do Was.

Mi z takiej ochrony, przy nawożeniu 150kg/ha (450kg saletry 34%) wyszła średnia 6,5t/ha z 16ha.

Błędy:

-Za późno pojechałem t1, trzeba było jechać razem z antywylegaczem na 1 kolanko grzyb już atakował.

-Połowę pszenicy zrobiłem moddusem 0,3l + 1l CCC, a drugą połowę przez moją chytrość, samym antywylegaczem w dawce 1,6l/ha i z tej drugiej połowy ponad 50% było zwalonej co zaważyło o gorszym plonie. Z tej stojącej pszenicy średnia spokojnie 7,5t/ha

-Pszenice kosiłem w dwóch fazach przed deszczem i po deszczach, ta przed deszczami czysta konsumpcja o glutenie 30 białku 14% i opadaniu 300. A ta zwalona to wiadomo :)

  • Like 1

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Fajnie to rozpisales. Sam tez zapisuje sobie w zeszycie uwagi do kazdej uprawy zeby w nastepnym roku nie popelniac tych samych bledow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Koledzy szanowni mam takie pytanie planuje w przyszłym roku zastosować środek  moddus którego nigdy wcześniej nie stosowałem możecie mi podpowiedzieć jak go stosować w jakich dawkach i terminach i czy można nim zaszkodzić pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

co proponujesz?

 

T1 Duet Star + Atak

T2 Acanto + epoksykonazol

T3 Tebu + Topsin

Porównując to tamtej ochrony warianty naprawdę dość konkurencyjne z wyjątkiem T3, ale zastosowany w terminie daje rade.

 

w jakich dawkach?

Tebu 1 l, Topsin 0,7

 

Przy dawce 0.6l tebukonazol + 0.6l epoksykonazol to koszt około 80zl/ha

 

Ja na t3 proponuję 0.6 metkonazolu + 0.6 tebukonazolu koszt około 105zł/ha

skąd weźmiesz czysty metkonazol?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

@warchest: nie wiem jakim cudem nie miała konsumpcji u mnie w tym roku bamberka ładne parametry, ale np. u sąsiada na własne zyczenie był gnój na paszówke, ja nigdy na paszową nie sprzedawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

a ja mysle nad takim rozwiązaniem

 

T1 mirage

T2 falcon lub soligor

T3 tebu +epoksykonazol

 

lub

 

T1 wirtuoz

T2 duet ultra

T3 tebu

 

jeżeli cos nie tak to porawcie  mnie panowie to sa tylko moje pomysly

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

piotr63a

pierwsze w miarę dobre tylko dodaj coś więcej na t1 sam prochloraz to za mało.

drugie rozwiązanie na t1 wirtuoz bd. na t2 sam duet ultra taki sobie na t3 tebu w pełnej dawce mogłoby zostać.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj