Polecane posty

rafto    32

Czy mieszanka lentipuru 2 l + 5 g gleanu będzie dobrym rozwiązaniem ?? Dużo przytuli i gwiazdnicy, trochę samosiewów rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Na przytulię za słaby jeżeli będzie dużo przytulii. U mnie zwalczył ale sporadycznie. DFF było by wskazane ale taka impreza to 40zł więcej.  Na gwiazdnicę i na samosiewy OK


Wreszcie odpowiednia pogoda. Jutro mam zamiar prysnąć mieszanką 5l Dicurex 500 SC + 1l Diftantil 500 SC to na 3hektary. Pszenica ma 3 liście i widać że rozpoczęła krzewienie. Widać też masę miotły, przytuli a niektóra ma już drugi okółek, trochę fiołka, chabra i przetacznika. Czy to dobra mieszanka? Poradzi sobie z tymi chwastami? koszt to 280zł

Będzie OK na wszystkie w/w. Tylko przy spadkach temperatury poniżej -5*C możliwe będą przebarwienia po Diflanilu, które odpuszczą gdy podniesie się temperatura >8*C.


Panowie pszenica ma 2 liście mogę już ją prysnąć Lentipurem ?

Jak najbardziej

 


Witam mam pytanie czy expertem +5 gr glenu moge pryskac pszenice pomimo przymrozków (-1) w nocy. Niby nic na ten temat nie pisze na etykiecie, byleby nie na zamarznieta ziemie nie pryskac , sam nie wiem :( .Dzisiaj 1ha opryskałem na pró

Etykieta nie mówi nic o przymrozkach, dla FFA temperatura optymalna mieści się w zakresie od 2*C.


Niby od 3 liści, a czy Stakato można jechać pszenżyto?

Teoretycznie nie, praktycznie tak

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dzięki

Jeszcze jedno pytanie czy pszenica odmiany tonacja nie jest wrażliwa na chlorotoluron? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Wg badań IOR 2003 i 2007r odmiana Tonacja jest tolerancyjna na chlorotoluron. Z resztą nie dajesz końskiej dawki, a uszkodzenia są najbardziej dotkliwe przy dawkach górnych tj 3l/ha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

panowie jakie dawki na pszenice ozimą faza 3 liści difufenikan + chlorosulfuron czyli legato 500 sc + glean 7w wg     pilne !!!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Mam podobny dylemat co kolega wyżej, na półce lezy komplet + glean na samosiewy rzepaku. U nas było bardzo sucho podczas siewu i pszenica teraz część ma 3 liście a część szpilkuje, poza tym od 2 tyg w nocy jest mróz. Po 1 listopada chyba będzie w nocy bez przymrozków, pryskać czy jest już za późno? Czy to za duży stres będzie dla roślin?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

u mnie od 5 dni w nocy przymrozki, ale popryskałem Kompletem, ze względu że nie nadają później deszczu

w dzień jest 8< stopni także nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Ja trzy tyg temu pryskałem bizonem i to co zdążyło powschodzić przed opryskiem jest żółte a nowego na razie nie widać, ale nie ma co się cieszyć wiosna wszystko zweryfikuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Mam pytanie - wczoraj pryskałem snajperem w dawce 1,4l i na kawałkach po rzepaku było sporo samosiewów. Snajper ma rzepak w średnio wrażliwych, jakie są szanse że rzepak polegnie, miał ktoś już doczynienia ze snajperem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

trzeba było dodać z 5-8 g gleanu koszt dodatkowy niewielki ale samosiewy na bank byłyby z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak będziecie tak z tym gleanem nisko schodzić to w końcu wyjdzie 1 atom na dwie rośliny. :) :)

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Myślałem nad dodaniem ale zawsze jest ALE !!!!

To jest mój czwarty sezon kiedy próbuje odchwaszczania jesiennego i zawsze mam poprawki ;[

Do tej pory dawałem najtańszy (tolurex + wiosenna poprawka) i na niewielkim kawałku próbowałem innych droższych środków by nie poprawiać ale zawsze coś zostało. Teraz kobieta mnie namówiła na snajper (całość) i twierdziła że będzie czysto. Dlatego nie dałem gleanu ponieważ koszty w razie poprawki dojdą do 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam zasadę na jesieni poniżej 100zł (80) miotła załatwiona w 100% na wiosnę dopuszczam poprawki na dwuliścienne w sumie 120zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

He bez przesady ale glean ma jedynie wspomóc zwalczanie samosiewów bo snajper też je bierze wiec dawka może być symboliczna taką jaką napisałem. Ja w tym roku tez po raz pierwszy snajper zastosowałem ale jedynie na 3 ha poniewaz na reszte pogoda nie pozwoliła (brak opadów) i również dodawałem 8 g gleanu a dodatkowo legato 100 ml bo zostało z przed 2 lat to zeby sie nie walało dolaliśmy zobaczymy jaki bedzie efekt na wiosne. Reszte areału pojade huzarem wiosną bo nie ma innego wyjścia pryskac na suchą glebe aby pryskac to bez sensu. W tamtym roku byłem bardzo zadowolony z huzaru.

 

A może coś doradzicie jedynie o działaniu nalistnym a wiosną poprawka? Jestem ostwarty na propozycje ponieważ zwalczanie wiosenne wszystkich chwastów średnio mi sie podoba. Chodzi tu głównie o zwalczenie miotły i przytuli

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Mam pytanie do osób które w poprzednich latach miały pszenice lukullus,problem mam taki że jest bardzo gęsta i plantacja ślicznie wygląda ale rośliny zaczynają strzelać w źdźbło.Mają już po 25 cm wysokości i źdźbła po 3 liście , pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem i nie wiem czy to charakterystyka odmiany ,czy ciepła jesień . Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem w przeszłości i jak z przezimowaniem takich roślin

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

A może coś doradzicie jedynie o działaniu nalistnym a wiosną poprawka? Jestem ostwarty na propozycje ponieważ zwalczanie wiosenne wszystkich chwastów średnio mi sie podoba. Chodzi tu głównie o zwalczenie miotły i przytuli

Dlaczego nalistnie?

Daj coś taniego co miotle na 100% wyeliminuje i inne wyhamuje , a przytulie to nawet w maju np. Starane można poprawić

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

 

ZF9641 Kolego ja mam posianego lukullusa sianego 20.09 w ilości 180kg/ha jest w fazie 3 liści ma po 2 rozkrzewienia, morze za wcześnie zasiałeś ta odmiana z jesieni idzie jak rakieta w porównaniu z linus,ostroga dużo mniejsze i mniej rozkrzewione a siane tego samego dnia.W tamtym roku miałem niezły trawnik w tej odmianie ale było wszystko dobrze ale nie strzelała ona w źdźbło ale wysoka to ona była. Najlepiej to ją zostaw i z wiosny będziesz wszystko wiedział. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@ZF9641 Znajomy kiedyś kupił pszenicę na targu i zasiał . Sprzedający twiredził że na 100 % ozima niestety była jara i rosŁa podobnie do Twojej :// Masz pewność że to ozima ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Kolego faktycznie to dziwne jak wczoraj orałem kawałek po pszenicy co był zatalerzowany zaraz po zbiorze 15.08 to jak oglądałem samosiewy to miały po 12 rozkrzewień ale na pewno pszenica nie strzelała w źdźbło(BBCH 30)

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Pszenica z centrali z Granum z papierami ,siana 19 września, na stanowisku po warzywach dostaje takiej głupoty.Jedno pole po zbożu zasiana 26 września jest normalna .Wygląda ,że za wcześnie posiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj