Polecane posty

marluk    353

kolega z tona superfosfatu pieprzy tak samo jak ty ze stwierdzeniem ze idioci tylko wierza ze nie trzeba sypac npk co roku. Wszystko zalezy od zasobnosci i od tego ustalasz dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Mój post odnosił się do kolegi który pisał o tonie superfosfatu i soli a nie o sypaniu PK co rok lub co dwa. Dlatego ta sprzeczka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a jak tam u was z parametrami odmian w tym roku? U mnie Ludwig łapie wszystkie parametry, a Julius kompletnie nic, a niby taka dobra odmiana miała być. Jeszcze Bamberke muszę zbadać. Wszystko jednakowo prowadzone , a Julius na najlepszym stanowisku był...  Trzeba będzie wrócić w przyszłym roku do Ludwiga bo jeśli chodzi o parametry to nigdy mnie nie zawiódł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

GaduGadu.Ja np po burakach nigdy nie daję nawozów pod korzeń,kultywator i siew.Za to pod buraki wysiewam przynajmniej tone wieloskładnikowych na hektar.Suma sumarum za te 3-4 lata na jedno wychodzi.Po drugie po kopaniu holmerem czy ropą liście rozdrobnione zostają na polu a w nich już jest odpowiednia dawka P i K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

Znajomi stosują zamiast nawożenia PK - PRP. Mają zmianowanie - kukurydza, jęczmień, rzepak, pszenica. Tylko nie dopytałem czy to już tak ciągle bez PK czy przez ileś sezonów. Ma ktoś może jakieś doświadczenia z PRP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja to dopiero pojechałem z norma wysiewu pszenicy. Siałem pszenżyto i po skończeniu miałem wrócić do domu na obiad i dopiero pojechać siać pszenicę. Oczywiście wyszło inaczej bo ojcu się ubzdurało coś i przywiózł mi pszenicę na na pole. Więc już się nie wracałem i zasiałem na tych ustawieniach co pszenżyto. Pszenżyta wychodziło 190kg na 1ha a pszenicy miałem zaplanowanej i zaprawionej 250kg na 1.40ha a obsiałem nią troszkę szerzej niż połowa  pola. Odmiana arkadia rok po cn. Teraz się przekonałem na własnej skórze co znaczy grubość ziarna i mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Właśnie zakończyłem siew pszenicy ozimej. Pierwsza zasiana 9 września pojawiają się pierwsze rozkrzewienia obsada idealnie wyrównana zero chwastów, następna zaczyna szpilkować do dwóch liści dość nierówna, zasiana wczoraj nie wiem kiedy powschodzi bo miejscami bardzo sucho bryły jak w kamieniołomie. Do końca października brak spodziewanych opadów deszczu. Niektórzy jeszcze czekają bo nie maja czym zaorać.

Po burakach liście zostają plus wapno i azot na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

chyba słabo sie kapnołeś jak 250 kg wysiałeś a 70 arów. Ja zawsze jak sieje pierwszy raz to za kazdym razem wysiadam patrze ile idzie i czy redlice nie zapchane. i Tak w sumie zanim hektar obsieje to z 10 razy min wyskocze ale a niektórzy jak u nas koles pojechał siać zapomniał zboza do siewnika wsypac obsiał 1,5 ha na pusto przyjeżdża a tu zboze w workach stoi no co za ludzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

chyba słabo sie kapnołeś jak 250 kg wysiałeś a 70 arów. Ja zawsze jak sieje pierwszy raz to za kazdym razem wysiadam patrze ile idzie i czy redlice nie zapchane. i Tak w sumie zanim hektar obsieje to z 10 razy min wyskocze ale a niektórzy jak u nas koles pojechał siać zapomniał zboza do siewnika wsypac obsiał 1,5 ha na pusto przyjeżdża a tu zboze w workach stoi no co za ludzie ;)

Taki zaryp robotą że nie było czasu zbiornika napełnić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Panowie około 16 pryskałem na chwasty Legato + glean a teraz od 19 do 19 10 przeszedł dosyć mocny deszcz, jak sądzicie czy środek zadziała? czekać na efekt czy od razu jechać z poprawką?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Powinien zadzialac. Teraz nic nie rob, zaczekaj z 2 tygodnie, bedziesz widzial. Jesli nie podziala to wiosna poprawisz, bez sensu jechac 2 raz skoro nie wiemy w jakim stopniu podzialalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Panowie około 16 pryskałem na chwasty Legato + glean a teraz od 19 do 19 10 przeszedł dosyć mocny deszcz, jak sądzicie czy środek zadziała? czekać na efekt czy od razu jechać z poprawką?

 

 

Zadziała lepiej niż gdyby deszczu w ogóle nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Monsun; bardzo późna jesień, albo wczesna wiosna. Lepiej teraz zasiać normalną ozimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja w połowie listopada będę siał Ozona po burakach. ewentualnie wczesną wiosną monsun, ale ozime są lepsze. A sianie monsuna o tej porze jest ryzykowne jest za ciepło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Siałem Tonacja koniec września, początek listopada i Tybalt początek listopada, początek kwietnia i plonowała w takiej samej kolejności. Jedynie gdy zasiałem w grudniu Tybalt plonował lepiej niż Tonacja w grudniu i Tybalt siany na wiosnę

Plony ziarna odmian Tybalt i Monsun wskutek zastosowania październikowego terminu siewu były istotnie wyższe niż w warunkach siewu listopadowego, ale nie będą wyższe niż plony form ozimych wysianych w październiku

 

Więc dla plonu siej jak najszybciej ozimą, każdy dzień to spadek. Chyba, że chcesz zrobić eksperyment.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Mam takie pytanko czy jest sens stosować odżywki w pszenicy ozimej jesienią, i jeżeli tak to od czego to zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jeśli już na jesieni brakuje to co będzie na wiosnę?? Ale coś na zagęszczenie soków cukier i ogólnie przezimowanie  można by chlapnąć. Tylko co??? Molibden bor cynk magnez??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj